Prídavok na dieťa

ladyka8
16. mar 2012

prosím vás mám nárok na prídavok na dieťa ak môj priateľ (nie sme zosobášení) poberá daňový bonus v práci? poslali mi kočíkové aj rodičovský príspevok ale prídavok na dieťa nie. a vlastne ani neviem či nan mám nárok. poradte prosím

maajka83
12. apr 2014

@bodka70 ahoj, ako to je presne s tým bonusom na dieťa? Uplatňovala som si ho ja, účtovníčka mi povedala že porušujete zákon keď si ho uplatňujeme raz za rok, že si mám vypísať žiadosť aby mi ho vyplácali mesačne, ak tak neurobím tak že si na budúci rok mám sama urobiť daňové. Ako to je teda?

petruslienka
15. apr 2014

chcela by som sa spytat ,materska mi uz skoncila,pridavok na dieta som dostavala k materskej,ako mi bude teraz vyplacany pridavok?momentalne som nezanestnana,dakujem

obcansr
15. apr 2014

@petruslienka urad práce by to mal platit mne to chodí na učet

petruslienka
15. apr 2014

@obcansr ja som si matersku vyzvzhovala na poste,chodila mi na moju adresu,tak teraz by mi mali automaticky zasielat aj pridavok na adresu?

obcansr
15. apr 2014

@petruslienka pravdepodobne ano

petruslienka
15. apr 2014

@obcansr dakujem

bambulka581
6. feb 2017

ahojte chcem sa spytat ako to je s rodinnymi pridavkami, Ja pracujem na SVK priatel v CR ( kde nema narok na pridavok, pretoze prekrocuje sumu -maju ine zakony ) poziadala som v decembri o rodinne pridavky na svk, poslala som im prehlasenie o bydlisku a cestne vyhlasenie ze nepoberame pridavky v CR.. a oni odo mna chcu aby priatel isiel poziadat na urad v CR a pockal na zamietnutie a potom to odovzdal na urad na svk.. pritom mi vravel zamestnanec, ze si to vedia zistit cez e-formular - odpoved mali, ze nepoberame... Nie je to tak trochu na hlavu??? nie sme ani manzelia... stretol sa s tym niekto??

9lf9
6. feb 2017

@bambulka581 je jedno ci ste alebo nie ste manzelia ak je na rodnom liste uvedeny ako rodic. Pokial ty na SR pracujes a aj dieta je tu tak nepotrebujete z CR nic dokladovat. Ine by bolo ak by ste s dietatom boli v R vtedy by potrebovali zamietnute rozhodnutie ze nemate narok kvoli prekroceniu prijmu.

fidorka7
13. feb 2017

@bambulka581 ešte nevieme jeden dôležitý fakt - kde bývate, v čr alebo sr? Lebo z hľadiska zamestnania sú oba štáty rovnocenné - ty pracuješ v sr, on v čr, teda ďalším kritériom na určenie prímárneho štátu je bydlisko /pozor, nie trvalý pobyt/. Ak bývate na slovensku, postup úradu je protizákonný, pretože v tom prípade je SR primárne kompetentný štát bez ohľadu na to, či vám v čr vznikne nárok na doplatok. Napíš mi do IP ak chceš.