Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa

robertf
5. jan 2013

Mame taku mensiu dilemu....Sme manzelia,toto je pre nas oboch druhe manzelstvo.Predtym sme boli obaja uz raz zenaty/vydata,avsak nase prve manzelstva nevysli,stroskotali.Ja mam z prveho manzelstva 9 a 10 rocnych synov,ktori ziju s mojou ex/avsak s detmi si vychadzam uplne super nastastie/,manzelka ma z predosleho manzelstva 3och synov vo veku 16,17 a 19 rokov,ktori ziju s nami v spolocnej domacnosti..Pred par rokmi sme sa zobrali a vytvorili tak uplne novy manzelsky par...Po rokoch sa nam podarilo splodit konecne vytuzenu dcerku,ktorej prichod ocakavame v polovici aprila t.r.No a tu vznika nasa dilema...Tyka sa pridavku k prispevku pri narodeni dietata...Poculi sme ze nan je narok pri 1.az 3.dietati...Podla toho by manzelka nemala nan pravdepodobne narok,kedze u nej pojde celkovo o 4.porod...Avsak napr.u mna to bude moje 3.dieta....A naviac kedze sme vytvorili uplne nove manzelstvo,z ktoreho vznikne prvy spolocny potomok,tak ako???Zlozite...A ide aj o to,ze predsa po 16tich rokoch uz manzelka nema ziadne veci,ktore by sa dali pouzit pre nase dieta,takze musime komplet vsetko kupovat....Vie nam niekto poradit,,,,?Dakujeme pekne...

liz_lemon
5. jan 2013

@robertf opravnena osoba na priplatok k prispevku je len matka, cize narok nie je

robertf
autor
5. jan 2013

dakujeme za odpoved...takze vziat pozicku aby bolo na kocik,oblecenia,vanicku a vsetko okolo...no,nas stat...na taketo pripady nepamata...a odkladat 16 rokov veci,velmi nerealne,nemoderne,,,

liz_lemon
5. jan 2013

@robertf
vecicky (aj cela vybava) sa daju lacno kupit aj tu v bazari, velakrat mamicky veci aj daruju len za postovne
aj v obchodoch mavaju casto akcie na detske veci, napr. v tescu byvaju super vypredaje a akcie

igiana
5. jan 2013

@robertf pekne a lacne veci sa daju pokupit aj tu v bazariku

cubanka
6. jan 2013

no tiez si myslim, ze pozicku urcite brat netreba, este mate dost casu aby ste si popozerali aj tu v bazari su pekne a lacne vecicky, kocik tiez nemusi byt novy, da sa zohnat napr. ked sa organizuju burzy v materskych centrach, byvaju spravidla na jar a na jesen ... tak sa porozhliadnite urcite zozeniete pekne kusky

poisonblu
6. jan 2013

My sme vybavicku nakupovali postupne pocas tehotenstva z vyplat...vysla nas asi na 1000 eur...kocik, postielka s matracom, komoda na maleho oblecenie-to mame nove...oblecko som kupovala z bazara tu na MK, vela veci sme aj dostali....oblecka netreba vela, dieta rychlo rastie...maly napr, 56 tku nestihol poriadne vynnosit, nosil ju asi 3 tyzdne....so 62 jkou uz tiez pomaly koncime, a to niektore veci ani nemal oblecenew

bridzit2
6. jan 2013

Ahojte.No ja si myslim,ze aj to stvrte dieta si zasluzi tie peniaze.Ja mam 3.deti a vsetky vyhody ma obesli.Niekto si kupi kocik podla vlastnych predstav a niekto len stary,v ktorom bolo robene boh vie co?Mala som kamaradku ,ktora ked vitiahla maleho,tak sa tam usalasila macka.A ja ,alebo niekto si tam da babo?Tie zakony su strach a hroza!Uplne chapem ROBERTF.

katkarv
6. jan 2013

@robertf nemate na ne narok,aj ja som v podobnej situacii.Sice ja mam 2deti z predosleho manzelstva a este jedna dcera mi po porode zomrela a pre mojho muza je nasa 4dcerka prve dieta,zial pocita sa to len u zeny.Ja som uz viac deti nechcela ked som opustala prveho manzela tak som vsetky vecicky nechala tam.A teraz som vsetko kupovala tu cez bazar kedze ani v rodine nie je take male babo.Je to krute no je to tak ze stat nemysli na vela ludi ale chcu aby sa deti rodili aby im mal kto robit na dochodky.

gapa
6. jan 2013

@katkarv
niekde som čítala, že sa berú do toho počtu 3 len deti, čo sa dožili aspon 28dní, skús si to preveriť priamo na ústredí upsvar mailom, či máš nárok. Toto asi bežné pracovníčky nevedia, ale niekde na nete som to čítala odpoved od pracovníčky upsvar.
resp. doplnam- tvoja malá už má 8mesiacov, tak to je už neskoro, nárok máš premlčaný.

katkarv
7. jan 2013

@gapa no mne tak povedala ze ak slo o porod a dieta sa narodilo zive tak sa to rata ako 3 dieta.ona zila 20dni.

abbey1
7. jan 2013

@katkarv
@gapa Naozaj je to oficiálne tak, že dieťa sa "počíta" len ak sa dožilo 28 dní. Známa riešila podobný prípad a musela až cez ústredie riešiť, lebo na pobočke zasa vedeli svoje. 😠

katkarv
7. jan 2013

@abbey1
@gapa tak toto mi ani nepiste,ze kvoli jednej starej ropuche za okienkom som prisla o tzv.kocikove.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli