Prišla vám už materská alebo rodičovský?

domie274
14. jún 2022

Ahojte prišiel vám už rodičak alebo materská, mne zatiaľ nič a to ostatne mesiace vždy do 14 bolo na účte

bobo2433
14. jún 2022

@domie274
Rodičovský...

martinkatinka
14. jún 2022

Neboj sa, pride.... Urcite na teba nezabudnu

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@bobo2433 ja som dnes volala na úrad práce a dátum splatnosti mi povedali, že je 15.06.

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@domie274 mne tiež neprišiel....

lilinka88
14. jún 2022

Čakám kedy tieto otázky budú už 10teho... 🙈

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@lilinka88 chápem, že pre niekoho nepodstatné, ale mne príde väčšinou 13-teho a 15-teho mám nastavené všetko...splátky, šetrenie a pod. takže pre vysvetlenie...ak máš na účte dostatok prostriedkov tak ok, ale keď čakáš na rodičak tak je podľa mňa takáto otázka opodstatnená

martinkatinka
14. jún 2022

@dievcacitajucelist ja zas nevidim zmysel volat na urad 😉 vyplata davok je zvycajne do konca mesiaca....

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@martinkatinka Vysvetlila som to @lilinka88

lilinka88
14. jún 2022

@dievcacitajucelist tak tieto dávky chodievajú okolo 15teho, ak to vychádza na víkend alebo sviatok, môžu prísť skôr, inak vo väčšine mesiacov 15. Materská môže byť vyplatená aj koncom mesiaca.
A mimo toho to, že niekomu z KE prišiel napr dnes, neznamená,že inému v BA príde tiež... tá informácia nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu...ak by som riešila,tak najskôr 16teho a s inštitúciou,pod ktorú spadam

martinkatinka
14. jún 2022

@dievcacitajucelist ale tak mozu prist aj posledneho v mesiaci. Treba mat bud rezervu alebo nastavit inak den splatnosti. Tetu na urade to nemusi zaujimat kedy mas splatky. Oni maju termin do konca mesiaca

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@lilinka88 vieš čo môže byť....len mne dva roky už chodí stále 13-teho 🙂

dievcacitajucelist
14. jún 2022
lilinka88
14. jún 2022

@dievcacitajucelist áno, presne pre Teba majú mimoriadny termín 🤦🏻‍♀️

bejusicek
14. jún 2022

Akože toto je nonstop tieto otázky… však to chodi pravidelne ak nepríde obrat sa na socialku nie na zeny 🤦🏼‍♀️

lilinka88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dievcacitajucelist
14. jún 2022

@lilinka88 neviem prečo 🤦 na zaklade internetbankingu viem presne kedy, čo a ako...takže pre mňa určite nemajú "špeciálny termín" ale 13-teho je môj vyplatný termín 😉

lilinka88
14. jún 2022

@dievcacitajucelist vieš čo, že ti niekedy príde už 13teho by som uverila,ale že za dva roky každý mesiac vždy 13teho je blbosť (už len preto,že neexistuje aby každý mesiac to bol pracovný deň)

domie274
autor
14. jún 2022

@dievcacitajucelist čakám každú chvíľku lebo žijeme ako sa hovorí od výplaty k výplate

lienka.7
14. jún 2022

@dievcacitajucelist a co takto si zvoliť platby k 20.v mesiaci? Ja mam tak všetko podstatné nastavene. Da sa, keď sa chce.

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@domie274 Rozumiem tomu u nás to je tiež niekedy náročné

petamich
14. jún 2022

@dievcacitajucelist ja nechcem typat ale ako presne ti pomoze, ze ti niekto napise, ze prislo/neprislo alebo pride 16.? nikto za teba tie platby neuhradi, ked nepridu 14., takze ano je to uplne zbytocna otazka kazdy mesiac - ja chapem, ze niekto to ma narocnejsie a zije od davky k davke alebo od vyplaty k vyplate ale kazdy mesiac otazka na MK este nikomu nepomohla, aby to prislo skor

mimochodom UPSVaR nema vyplatne terminy ako SocPoist = moze prist aj na konci mesiaca a nikto nemoze povedat ani pol slova, to je len take zauzivane, ze chodia okolo 15. ale pokojne mozu nestihnut spracovat alebo cokolvek a moze prist neskor 🤷‍♀️

domie274
autor
14. jún 2022

@petamich nepochopí ak si neprezivas to co iný nechaj to tak už je to vyriešené

petamich
14. jún 2022

@domie274 tu ale nie je co chapat - lebo to, ze niekomu v Bratislave a na ucet v Tatra banke prislo, neznamena, ze pride aj niekomu v Poprade (lebo ina pobocka a ina pracovnicka) a v Slovenskej sporitelni alebo ked vsetci napisu neprislo - ako ti to pomoze? ci myslim sa?

domie274
autor
14. jún 2022

@petamich ja som len chcela že či na mňa nezabudli, lebo sa nachádzame v zlej fin situácii a každé € nám je dobre

lilinka88
14. jún 2022

@petamich myslím,že ozaj nepochopime,lebo tu ani nie je čo chápať, obzvlášť, keď väčšina mamičiek stále nechápem princíp vyplácania dávok...lebo ako som písala vyššie, odpovede na tieto otázky majú nulovú výpovednú hodnotu

qetka
14. jún 2022

@lilinka88 a tety na socialke musia byt cele rady, ze im tam takro vyvolavaju 🙂 kazdy mesiach im chodi rodicovsky a zrazu zabudnu, jasne…

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@qetka tety na sociálke majú v naplní práce aj poradenstvo...takže klidek a tabaček 😉

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@petamich ja si myslim, že žiadna otázka nie je hlúpa....ale odpovedi tu hlúpych prišlo neúrekom....prajem vám pohodovy deň

lilinka88
14. jún 2022

@qetka tety na sociálke su nadšene z toho,keď im volajú ohľadne rP, ktorý vypláca úrad práce 😅

lilinka88
14. jún 2022

@dievcacitajucelist keď sa tu niečo opakuje každý mesiac dokola a niekto nie je schopný pochopiť základný princíp,tak nie je hlúpa ani odpoveď, kde sa to človek snaží vysvetliť...
Ako ti už bolo x-krát napísané - ak vám aj dnes niekto odpíše,že jemu prišla, je to pre teba absolútne nepodstatná info. Ešte keby uvedie aj pobočku, ktorá ho vypláca, ok, inak to fakt nemám žiadnu výpovednú hodnotu