Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príspevky na autististické dieťa

janette321
4. okt 2015

dobrý deň .chcela by som vedieť na aké príspevky máme nárok keď moje dieťa je autista .
predĺžený rodičovský nám schválili hneď . do 6 rokov . máme schválený príspevok na plienky tých cca 55 eur . príspevok na cestovanie ( benzín/naftu ) tých 33 eur nám schvaľujú už 5. mesiac a stále žiadne rozhodnutie neprišlo . a vraj si môžeme vybaviť ešte nejakú nálepku a preukaz na výhody v lekárni pri nejakých liekoch a vstupné na niektoré detské akcie či čo ale to nám bude asi na nič .... ďakujem za rady .

bonaqa2013
4. okt 2015

preukaz ZŤP. A to bude asi tak všetko....

janette321
autor
4. okt 2015

@bonaqa2013 a ako využívate ten preukaz ? a tiež ste tak dlho čakali na schválenie príspevku na cestovanie ... ?

bonaqa2013
4. okt 2015

@janette321 nám ho schvaľujú ešte stále....

janette321
autor
4. okt 2015

@bonaqa2013 a ten preukaz ? ja som si poň ešte nebola . len ma zaujíma k čomu ho využívate k tým ,, výhodám ,,

bonaqa2013
4. okt 2015

aj ten preukaz schvaľujú ešte stále.... Zakaždým keď tam prídem, tak po mne ešte čosi chcú....

janette321
autor
4. okt 2015

aha . tak počkám na iné mamičky možno poradia . ale aj ja som tam bola niekoľkokrát ... ale aspom plienky na predpis už máte však ? chcela by som sa spýtať či platíte aj 1,20 eur za recept pri vyberaní plienok .

bonaqa2013
4. okt 2015

nie, za plienky neplatíme nič, mne ich predpisuje neurolog. Ani len za recept nič neplatíme.

bonaqa2013
4. okt 2015

daj sa do skupiny Autizmus. Tam sa rozoberajú podobné témy. Aj sa dozvieš kadečo nové.... Doporučujem....

janette321
autor
4. okt 2015

no ja mám taký problém s lekárnikom . inak mne ich každý mesiac tiež bez poplatku predpisuje malého detská lekárka . ale ja som sa pýtala na pampersky a v žiadnej lekárni ani zdravotníckych pomôckach mi ich nechceli dať že na ten predpis sa dávajú iné plienky . ale u nás na dedine v našej lekárni som sa nakoniec pýtala a lekárnik v pohode že pampersky dáva . prvýkrát som mu dala recept a povedal mi že koľko tam vlezie do tej sumy že toľko mi objedná len teda musia byť tie 11 až 25 kg . a on mi dal na druhý deň dva malé balíky po 44 kusov ktoré kúpim po 13 až 15 eur papers active baby . tak som mu vynadala či si účtuje skoro 26 eur za balík a potom mi objednal ešte 1 balík . a nechce mi povedať ani koľko inak uňho stoja vraj s tým on nič nemá že to on odovzdá recept tam kde objednáva a oni pošlú v tej sume . ale čítala som už niekde že mamičky si aj pár eur doplatia ak sa im tam zmestí ešte jeden balík a treba doplatiť príklad len 3 alebo 4 eurá .... ako je to u vás ? povedia vám presne koľko vaše plienky stoja či .... ?

janette321
autor
4. okt 2015

@bonaqa2013 nechcem sa dať do skupiny . chcela by som len toto vyriešiť . už som prispela do jednej diskusie ale volala sa trošku inak o autizme . ale tam to bolo deprimujúce tak len dvakrát som to tam skúsila . mamičky tam nič pekné o svojch deťoch nepíšu stále len sťažnosti aké sú zlé a ako im ničia rodinu a ešte písali o ústavoch ... to by som zachvíľu ja potrebovala z toho terapiu .... :D

minulin
4. okt 2015

Ahoj, zalezi co vsetko potrebujes k dietatku. Parkovaci preukaz, karta ZTP. Parkovaci, asi vies, na co sluzi. ZTP je karta v podstate sa da vyuzit kadejako. Napriklad v ZOO, predstavenia, ---- samozrejme len tam, kde to maju vypisane, ze osoby so ZTP maju lacnejsie a podobne. Potom viem, ze prispevok na kompenzacie - osatenie, hygiena, - nejakych 19 eur. My dochadzame denne 20 km do skolky a 20 spat, takze tiez ideme pytat na benzin. U nas, chvalabohu, sa caka iba mesiac na take ziadosti. Za toto som rada, ze nie som z blavy 🙂

janette321
autor
4. okt 2015

@minulin super ďakujem . na to ošatenie - teda skôr obuv dá sa povedať by som sa popýtala . lebo sandálky a niektoré topánky dlho nevydržia keď chodí po špičkách a to kupujeme obuv všetku v Daichmane . musíme skúšať lebo hocičo neobuje keď má plochú nožičku z toho - však poznáte . vy ste ako odôvodnili to ošatenie a hygienu ? a ešte som počula že keď denne dieťa docházda do škôlky - školy ... tak že už je príspevok na auto a nie na benzín . my až keď bude mať malý 6 rokov tak pôjde do školy špeciálnej tak dovtedy ten príspevok na benzín nám vraj dajú lebo však tiež po doktoroch a tiež ich máme dosť ďaleko od nás ....

minulin
4. okt 2015

@janette321 my sme prispevok dostali na zaklade plnej inkontinencie + atopicky ekzem...

janette321
autor
4. okt 2015

@minulin aha . aj my máme plnú sumu na plienky . prosím vás ako je to u vás s plienkami - ak ste čítala aj predošlý príspevok .... náš lekárnik už začal pýtať za recept 1,20 eur a to prvé 3 razy ani slovo o tom nepadlo až teraz ... a aké plienky si beriete ? ktoré sú najlepšie z tých čo dávajú ? lebo tie pampersky čo mi on dáva active baby sú strašné musím aj 3krát v noci prebaľovať keď nechcem mať precikanú posteľ a iný druh pampersiek mi nechce dať .... tak by som si teraz zobrala nejaké iné plienky len vôbec ich nepoznám ani jedni ....

minulin
4. okt 2015

@janette321 za recept neplatime nic. to je nejaka blbost. zmente lekarnika. my berieme pampers 6tky.

janette321
autor
4. okt 2015

@minulin a koľko balíkov po koľko kusov vám z toho víde ? a sú to tie premium care alebo klasické v zelenom obale ?

minulin
4. okt 2015

@janette321 klasicke, tri baliky

janette321
autor
4. okt 2015

@minulin skúšam to vygoogliť a najlacnejšie sú tieto Pampers Active Baby 6 Extra large 15 + kg, 56 ks Giantpack . teda stoja 19,24 eur len v akcii momentálne za 15,99 eur . či je aj menšie balenie ? lebo toto 3 balíky by mi nikto nedal . a kde si vyberáte plienky ak môžem vedieť ? ja som fakt obehala všetko v okolí a len ten jediný náš lekárnik mi dal pampersky . nikde inde ich nedávajú čo som sa pýtala . potrebovala by som presne vedieť aké 3 balíky tých pampers 6 koľko kusové nech mu viem presne povedať či by mi to objednal a mohla by som aj dať argument že také aj iné mamičky dostávajú .... ďakujem

minulin
4. okt 2015

@janette321 neviem kolko kusove su, lebo vzdy ked som priniesla, tak som ich vybalila do pradelnika, kde ich mam uskladnene, myslim ale ze tie nad 50 by to mali byt. a bohuzial, tu kde chodim ja, isto nebudete chodit vy 🙂))) v nasej dedinke mame lekaren....
ono je to aj o ochote lekarnikov... ona mi vsetko pozistuje, obvola a da mi vediet...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minulin
4. okt 2015

@tanapeta aj koncesionarske? ked ma maly 4 roky? toto som prave s manzelom preberala, ze si myslim, ze je to blbost, alebo si to vybavovala? dik

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
autor
4. okt 2015

@tanapeta ďakujem vám . ten rodičovský máme predĺženy , príspevok na plienky tiež , príspevok 33 eur na prepravu čakáme schválenie a pôjdem aj ten preukaz vybaviť . o tých diaľniciach som nevedela ďakujem to sa nám zíde . ešte som sa dočítala o tom opatrovateľskom príspevku od 6 rokov je písané že až do 65 rokov . a to ešte mimo toho dieťa dostane invalidný dôchodok od 18 rokov ? myslela som že jediný príjem bude len ten opatrovateľský pre nás oboch a že budem musieť behať po sociálkach a vybavovať nejakú hmotnú núdzu . od tých 6 rokov asi to tak je však keď skončí predĺžený rodičovský nejaká tá sociálka ... . dovtedy si musíme vystačiť s 226 eur na mesiac ( rodičovský + rodinné ) a príspevok na plienky a prepravu . vraj na viac nikto nemá nárok ...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
autor
4. okt 2015

ešte s tou diaľnicou ... tá modrá kartička za oknom . to je nejaká nálepka ? platí to len pre jedno auto ? či dá sa to meniť ? ja vždy zháňam odvoz vezie nás ten kto práve môže . a platí to len keď je dieťa v aute ? stáva sa aj že nás niekto odvezie a potom príde po nás niekto iný .... príklad brat ma vezme do bratislavy a príde nás zobrať bratov kamarát - kvoli ich práci . tú kartičku si môžu podať a dať do svojho auta ?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
autor
4. okt 2015

nemáme auto pre malého takže si budeme na tie diaľnice musieť pár rokov počkať než nám ,, schvália ,, príspevok naň . nevadí vždy sa niekto nájde kto nás odvezie alebo si prípadne vymenia požičajú autá medzi sebou kto má diaľničnú ... ďakujem vám veľmi pekne za informácie :D

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
autor
4. okt 2015

ak môžem ešte jednu otázku . ten príspevok na ošatenie - hygienu . ja by som to chcela požiadať na obuv len neviem či zasa cez doktorku lebo predošlé príspevky nám písali do správ že odporúčajú a to som vtedy niesla na úrad na schválenie . alebo či stačí už len na úrade požiadať . minulý mesiac som vyhadzovala dvoje sandálky a jedni tenisky čo malý zničil len behom leta . a to boli sandálky kožené s vyššou pevnejšou podrážkou takže fakt dobre vydržali ako som písala obuv kupujeme v daichmane . rozlepené podrážky a na sandálkach sa potrhali aj tie pásiky kožené pri prstoch .... tak neviem či to treba obehať alebo už len na tom úrade ... ďakujem .

elise
4. okt 2015

@janette321 gratulujem k tolkym prispevkom, my ziadame opakovane ale chvaalabohu ze schvalili ztp so sprievodom. Preukaz vyuzijete v zlavnenom vstupnom, sprievod ma cestu vkakom zdarma, nemusite platit koncesionarske poplatky. Dialnicnu znmku nemusite kupovat, sraciked podlete ziadodt n dialnicnu spolocnost s kopiou ztp preukazu oni vam poslu potvrdenie, parkovci preukaz mozete ziskat. A mte ulavuba smeti a domovu, bytovu dan ako v ktorom meste.na ztp preukaz davaju zkavy v obchodoch niektorych, predaj aut....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli