Príspevky na autististické dieťa

janette321
4. okt 2015

dobrý deň .chcela by som vedieť na aké príspevky máme nárok keď moje dieťa je autista .
predĺžený rodičovský nám schválili hneď . do 6 rokov . máme schválený príspevok na plienky tých cca 55 eur . príspevok na cestovanie ( benzín/naftu ) tých 33 eur nám schvaľujú už 5. mesiac a stále žiadne rozhodnutie neprišlo . a vraj si môžeme vybaviť ešte nejakú nálepku a preukaz na výhody v lekárni pri nejakých liekoch a vstupné na niektoré detské akcie či čo ale to nám bude asi na nič .... ďakujem za rady .

janette321
autor
5. nov 2015

e ešte správu z rehabilitácií na nožičky ktorú nám predpísali tiež kvoli autizmu .... aby som to skompletizovala ... amen :D

janette321
autor
5. nov 2015

@evamarek77 nemáme tan nič také napísané . presne citujem -
DIAG: F84.0

a doktorka Jánošíková tiež brala do úvahy aj tú správu z toho výskumného ústavu autizmu ACVA v bratislave spomenula to vyšetrenie aj vo svojej správe . a rovno po prvom vyšetrení u nej nám písala správu ...

janette321
autor
11. feb 2016

zdravím ...
po dlhšej dobe na tú žiadosť o príspevok čo nám neuznali - už sme sa vtedy aj odvolali . a predvčerom nám prišlo rozhodnutie z ústredia v BA že zrušujú to rozhodnutie z nášho úradu kde nám to neuznali a posielajú to na opätovné posúdenie a rozhodnute naspäť na náš úrad ... čiže majú na to ďalších 90 dní ( 3 mesiace ) aby rozhodli . a to už sa teraz ťahá ôsmy mesiac ... chcem sa spýtať - keď vám príspevok uznali , tak vám to doplatili od tej doby ako ste si podali žiadosť ? alebo vám príspevok začali vyplácať len od vtedy ako vám ho uznali ? mne už to príde ako účelové predlžovanie .... ďakujem .