Príspevky po pôrode pre študentku

michaellab
21. jan 2013

Viete mi niekto poradiť na aké príspevky al. dávky mám nárok ak som študentka dennej formy štúdia, v štúdiu pokračujem a čakám bábätko a nepracovala som predtým???

zuzulica
21. jan 2013

@michaellab myslím, že tam je len rozdiel, že ty nedostaneš materskú, ale rodičovský príspevok a ostatné príspevky pri narodení dostaneš ako ostatné maminy.

sluci
21. jan 2013

tak tak všetky ako ostatné maminky, okrem materskej 🙂 od začiatku budeš dostávať rodičovský.... kedže študuješ denne môžeš požiadať o sociálne štipko 🙂 u nás posudzovali len mna, dieťa a jeho otca, napriek tomu, že bývam u rodičov... treba sa na to popýtať v škole....

michaellab
autor
21. jan 2013

tak to je fajn ze by som mozno mala narok na socialne stipendium dakujem za radu skusim sa popytat...

michaellab
autor
21. jan 2013

sluci mala si aj prechodny niekde alebo co vsetko obnasali doklady ak si to este pamatas lebo ja som dakedy poberala stipko a mala som tiez trvaly u maminy a cez notarsku som mala prehlasenie ze sice tam byvam ale zarabam si sama na seba co aj bola pravda a mala som to podlozene danovym priznanim no a potom dalsi rok mi to neuznali pretoze mamina si na mna uplatnila danovy bonus a uz to nevychadzalo
tak ze ako si o to ziadala ....?lebo teraz maju prisnejsi meter a take stipendium by mi urcite bodlo co sa tyka financii

bibistec
22. jan 2013

sus sa spytat na uirade ci nemas narok na prispevok na byvanie. neviem ake mas rodinne pomery ale skus pozriet nadacia SPP ma velmi pekne stipendia ci co to je ja som mala posledny rok na VS a velmi mi pomohlo.

luciferix
22. jan 2013

ja som študovala výšku pri dvoch detoch,, jeden rok som mala aj štipko, ale to sa opýtaj priamo v škole, kedže každá má iné podmienky,,
a kedže čakáš bábetko tak si vybav individuálny študijný plán,,mne to velmi pomohlo, hlavne po pôrode,

michaellab
autor
23. jan 2013

dakujem za rady individualny si uz vybavujem to bolo prve na co som myslela, a musim sa opytat v skole ze ako je to....ale u nas su taki neochotni ...no nic skusim vybavit aj nemozne

luciferix
23. jan 2013

u nas na studijnom boli tiež tetušky jedny s tých ,,ochotných,, 😖 ale som sa nedala,,ohladom stipka by ste mali mat v škole peni čo sa iba tomuto venuje (ta nasa bola velmi zlatá)
ale pri vybavovaní individuálneho boli profasi (oni ti to podpisujú) velmi zlatý 🙂
jeden taký starší profák mal so mna paniku, že mu porodím na hodine 😀

sluci
25. jan 2013

@michaellab ono u nás je to tak ( a malo by byť všade) že ked máš dieťa tak sa osoby s tebou žijúce v domacnosti neposudzujú len ty, dieťa a otec....

michaellab
autor
28. jan 2013

a ked otec s nami nezije? resp. budem sama...a kedy mozem poziadat o to stipko uz aj teraz pocas tehotenstva???ci az ked porodim...

sluci
28. jan 2013

@michaellab no oficiálne ani s nami otec nežije :D no ja som žiadala, až keď sa malý narodil... ale infomovala som sa tam skôr... aby som sa potom nezdržiavala vybavovaním....hlavne sa nenechať odbyť :D ale ak nebudete žiť s otcom, budú chcieť dáko potvrdenie o výživnom alebo také niečo ( to sa treba opýtať )

michaellab
autor
29. jan 2013

dobre a ty si to ako riesila s tym vyzivnym ked otec s vami "nezije" ????

sisa1320
1. mar 2013

ahojte, ja by som sa chcela opýtať, že teda ked budem študovať individuálne tak mám tiež nárok na sociálne štipendium? a ak áno tak asi tak kolko vychádza to štipendium?

sluci
30. mar 2013

@sisa1320 áno mala by si mať aj ked študuješ individuálne, ale musíš byť zapísaná ako denný študent.... výška štipka závisí od mnohých faktorov, na každej VŠ to bude iná výška....
@michaellab rozhodnutie súdu po novom musí byť, ja som ešte mala notárom potvrdené vyhlásenie

michaellab
autor
5. apr 2013

ake rozhodnutie sudu musi byt ??? myslis ohladom toho aky ma on prijem???

zaria611
5. apr 2013

ahoj, ja som bola presne tvoj pripad. Predtym som nepracovala a studovala som dennou formou. Treba ist na studijne oddelenie a tam najst tetusku,ktora sa zaobera soc. stipendiami. ona ti da potrebne papiere a povie co vsetko treba doniest ake potvrdenia. ja uz si to nepamatam presne, ale viem ze muz musel doniest potvrdenie prijmu za minuly rok( vsetko sa to bralo za minuly rok, nie ten terajsi) plus musel doniest nejake potvdenie so soc . poistovne a aj zo zdravotnej tusim. ja som musela doniest potvrdenie, ze poberam na maleho u upsvaru rod. prispevok, vtedy to este nebolo ani tych 20 eur🙂 tiez za cely predchazdajuci rok to bolo. Nam to vyslo celkom super, lebo manzel uz sice vtedy pracoval,ale kedze sa to vsetko bralo za obdobie minuleho roku, tak vtedy este koncil poslednym rokom vysku. Odklepli nam vtedy nejakych 5.000sk mesacne, co bolo fajn. Ked tetuske donesies tie potrebne papiere, tak ona to posunie komisii a ta rozhodne ci ti nieco daju a kolko. mne vtedy hovorila, ze by sa to napriklad inak posudzovalo keby nie sme zobrati. to by pytali potvrdenie o prijmu mojich rodicov za minuly rok a to bymi asi nic neodklepli,ale kedze sme boli zobrati, tak posudzovali len mna a mojho mm. mozno sa to zmenilo, treba sa popytat na studijnom 🙂