Príspevok na dieťa, keď je matka študentka

kristinka1234
14. sep 2013

ahojte mamičky chcela som sa opýtať či by st mi náhodou nevedeli poradiť... mám 8 mesačnú dcérku, a ja mám 19 rokov , čiže stále navštevujem strednú školu.. neviete náhodou či mám narok aj na nejaký iný príspevok okrem prispevku na dieťa v hodnote 200 eur ? ... a samozrejme ešte dostávam prídavok na dieťa v hodnote 22 eur... nemôžem dostávať ešte niečo iné keď som stále študentka ?

anatalia77
14. sep 2013

@kristinka1234 len tak v rýchlosti ma napadajú len alimenty,ale pozri na stránky upsvar,ale myslím,že asi nie,si normálne na materskej,takže nič daľšie

kristinka1234
autor
14. sep 2013

alimenty to nie keďže žijem s ockom bába 🙂 zato sa pýtam že ak by niečo bolo tak sa budem snažiť od štátu vyžiadať čo najviac 🙂

kvetka_
14. sep 2013

pokial nie ste v hmotnej nudzi tak nemate narok uz na nic.

tomikejt
14. sep 2013

nic ine. samozrejme ak nezijes s partnerom tak vyzivne na dieta. ak by si isla na vysoku, tak este socialne stipendium.

anatalia77
14. sep 2013

@kristinka1234 no to je pekné,že budeš od štátu vyžiadať čo najviac,ale sklamem ťa.Náš štát nemá zákony ani predpisy v ktorých by zohľadnoval tzv.postavenie mamičky na materskej.Čo v praxi znamená,ža štát nepreberá zodpovednosť za to,že ako študentka si sa rozhodla mať dieťa.
-sa budem snažiť od štátu vyžiadať čo najviac-ak by si našla tzv.klauzulu,pomocou ktorej prenesieš zodpovednosť na štát,tak áno
Napadajú ma len testy DNA. 😝

iwesska
14. sep 2013

Kedze to bolo tvoje slobodne rozhodnutie, zijes s partnerom, tak mas narok presne na to, co kazda nepracujuca matka = rodicak + pridavky. Skor by som sa obratila na partnera aby hladal ine cesticky na ziskanie penazi, ako sa spoliehat na to, ze mi niekto nieco da, teda konkretne stat. Takto to tu nefunguje 😉

liz_lemon
14. sep 2013

@kristinka1234 rodicia su povinni ta zivit

mima4
14. sep 2013

@anatalia77
@iwesska
niektori ludia si myslia, ze peniaze stat sadi v sadoch 😀 ... ona sa zbada, ked zacne pracovat (ak vobec bude robit) a z vyplaty jej pojdu nehorazne dane a odvody... to prave pre takych co natahuju ruku "stat daj" 😉

anatalia77
14. sep 2013

@liz_lemon myslím,že to nie je až taká pravda,ona je síce študentka,ale myslím,že zodpovednosť už prebral jej partner s ktorým má dieťa.

linda20111
14. sep 2013

@kristinka1234 mna este napadla jedna vec, ak otec dietata pracuje, tak si moze uplatnit danovy bonus na dieta. inac vobec nic...

iwesska
14. sep 2013

@mima4 Vsak toto...svet je taky krasny, ked sa ma o nas kto postarat... 🙂 Keby bola taka moznost, ze by som dostala nejaky extra bonus, za to, ze budem este popri materskej studovat, kolko by tu bolo studentiek, co? 😀

anatalia77
14. sep 2013

@iwesska 😎 že by sme boli nakoniec republika večne študujúcich intelektuálov??

iwesska
14. sep 2013

@anatalia77 Ja si myslim, ze v osadach by toto mohla byt dobra motivacia...zvysenie kvalifikacii by im len prospelo a keby ich za to este aj platili...fuuu...hned by bol akutny nedostatok skol a ucitelov 🙂

anatalia77
14. sep 2013

@iwesska inak ja som niečo započula v rádiu,že sa budú dávať sociálne dávky len tým,čo budú mať ukončené základné vzdelanie-ja by som to rovno hodila aspon na učnovské.
😢 ale obávam sa,že to neprejde,lebo to bude velmi diskriminačné

iwesska
14. sep 2013

@anatalia77 No tak to o zakladnom by som ani nepochybovala....asi nie je uplne v poriadku, aby mali 15r. deti vlastne deti. Ono v podstate po plnoletosti si uz kazdy moze robit co chce a vtedy clovek este nemusi mat ukoncenu strednu, takze to by isto nepreslo.

anatalia77
14. sep 2013

@iwesska už sme mimo tému,ale nevadí:možno by stačil len nejaký 2-ročný odbor,proste remeslo do ruky,mohol by to byť odbor všeobecný,len aby mali nejaké pracovné návyky,a hlavne,aby videli,že pracovať sa oplatí

mima4
15. sep 2013

@anatalia77
Pracovat sa oplati, problem je ze tu pracu maju hlavne na vychodnom slovensku nemozu zohnat ludia, co maju skoly, dlhorocnu prax, su sikovni... a su bieli, tak k to v tejto rasistickej krajine zamestna roma? V tomto sme stale este x rokov za opicami..

zara13
15. sep 2013

@kristinka1234 kedze si zatial nijako do socialneho systemu neprispela, namas narok na ziadnu dalsiu davku. to ze si studentka nie je polahcujuca okolnost na vysie davky 🙂

havana_frost
19. sep 2013

Tak zase nechce nič viac, ako čo pýtajú cigáni - čo štát dáva. Každý chce uplatniť všetky príspevky, príplatky a dávky, nikto sa ich dobrovoľne nezriekne, aby štátu ostalo 🙂 Ja do systému prispievam a nie málo a tiež nedostanem viac.

anatalia77
19. sep 2013

@havana_frost áno občas sa stane,že potrebujeme pomoc štátu,ale čakať,že ma tento štát nakŕmi a oblečie,je hlúposť.