Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Príspevok na dieťa, ktoré navštevuje škôlku

viktoria2013
19. apr 2016

Dobrý den, rada by som sa spytala, poskytuje sa slobodnym matka prispevok na dieťa, ktore bude navštevovať MŠ? Ďakujem.

alenah31
19. apr 2016

@viktoria2013 nie štát prispieva rovnako všetkým matkám, ktorých deti navštevujú predškolské zariadenie max. do výšky 280€ zdokladovaných výdavkov bez stravy (tú si hradí rodič sám) do dovŕšenia troch rokov dieťaťa. Pokiaľ ti dieťa navštevuje štátnu škôlku a platíš napr. poplatok 25€ - štát ti preplatí len 25€ - je lepšie si v tom prípade ponechať rodičovský príspevok a nežiadať o príspevok na starostlivosť. Ak máš dieťa staršie ako tri roky náklady na škôlku si hradíš z vlastného - ostatne dieťa má otca a pri zvýšení výdavkov na dieťa si žiadaj o zvýšenie výživného kde súd vezme do úvahy, že musí vo výživnom počítať aj s prispením na škôlku či krúžky. Jediné na čo máš ako osamelá matka (pozor slobodná je niečo iné - slobodná môže žiť s otcom dieťaťa, osamelá žije sama) je prednostné umiestnenie dieťaťa do škôlky keďže si samoživiteľka.

loginexistuje
19. apr 2016

Pozor zavisi od typu skolky ak je statna tak prispevok je max 80 EUR do vysky preukazatelnych nakladov, tam sa lepsie oplati ponechat si RP.

obmedzene vekom 3 rokov dietata a nezalezi na statuse matky /ci je slobodna, osamela, vydata, rozvedena/

zabina27
19. apr 2016

este sa mozes skusit informovat u zriadovatela skolky (mesto, obec), ci je nejaka ulava od poplatku za skolku a za akych podmienok (ak si napr. nezamestnana)

fidorka7
20. apr 2016

@alenah31 máš pravdu vo všetkom s výnimkou toho, že prepláca sa a j strava.

kllamarka
20. apr 2016

@alenah31 Nie je podmienkou RP, ze dieta nesmie byt umiestnene v zariadeni? Cize bud ostane doma s dietatom alebo ina forma opatrovania (rodina, opatrovatelka..atd) s RP.

fidorka7
20. apr 2016

@kllamarka nie, ta podmienka už dávno neplatí. Môže pracovať na plný úväzok, dieťa mať celý deň v škôlke a brať do troch rokov RP

alenah31
20. apr 2016

@fidorka7 mam neter v sukromnych jasliach v Dca.....sestre stravu nepreplacaju len poplatok jasliam v jej prípade 210€, stravu cca 35€ platí zvlášť druhým sekom. Akurát uvazujem nad tým ci to nie je aj tým, ze to platí priamo jedalni.

fidorka7
20. apr 2016

@alenah31 no bude to tým, že má akoby dvoch poskytovateľov´. Ak by mala len jedného, tak na základe dohody o starostlivosti je stanovená sume v ktorej môže byť aj stravné a tá sa preplatí do max 280 eur

ivetanet
17. máj 2016

Dobrý deň,ja by som sa chcela spýtať či neprídem o rodičovský príspevok, keď dám do škôlky na celý deň dieťa ktoré nemá ešte 3 roky? Ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli