Príspevok na starostlivosť o dieťa

luptakovab
15. nov 2021

Chcela by som sa informovať, mám nárok na daný príspevok ak som teraz v 35tt čakáme druhé dieťa. Prvé dieťa má 1 rok a 2 mesiace, momentálne som dávala žiadosť na materské, ktoré by mi malo vyjsť nakoľko som bola v ochrannej lehote, čo znamená, že na prvé dieťa sa zruší rodičovský príspevok, keďže tieto dve veci sa nesmú naraz poberať. Vzniká tu nárok na tento príspevok na 1. Dieťa? Môže on žiadať manžel alebo ja? Manžel je normálne zamestnaný. Ďakujem za info

zojanka
15. nov 2021

@luptakovab áno, vznikne ti nárok, ale ak je staršie dieťa doma (nechodí do platených jaslí) tak to je len 41€/mes. a vychádza to 2 alebo 3 mesiace, podľa dátumov. Žiadateľka budeš ty.

luptakovab
autor
15. nov 2021

@zojanka nie nikam nechodí, doma je. Tak keď na to máme nárok, skúsim si to podať. Je tam aj nejaký dátum dokedy sa to má? Vyplácajú to aj spätne? Kedy je najlepšie o to žiadať ?

zojanka
15. nov 2021

@luptakovab az po narodeni mladsieho sa to podava a do pol roka treba dat ziadost, doplatia aj spatne samozrejme

luptakovab
autor
15. nov 2021

@zojanka ďakujem veľmi pekne za info

domka222
15. nov 2021

Aj ja si to idem žiadať. Treba prísť po pôrode, doniesť rodný list druhého dieťaťa a vypísať žiadosť