Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príspevok pre 17 ročnú mamičku

tehu_miri
22. júl 2014

Ahoj.keďže mám iba 17,finančne to nemám ružové,chcela by som sa opýtať,mám v tomto veku nárok na nejaký fin.príspevok pri dieťati? Príp.v akej výške.
Ďakujem

katarinamarkova
22. júl 2014

uz si bola aspon u toho doktora potvrdit - vylucit tehotenstvo??

tehu_miri
autor
22. júl 2014

bola.

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apollo13
23. júl 2014

@tehu_miri pred tromi dnami si pisala, ze mas 5 dni po ovulacii a MS mas mat 27.7. tak ako prosim ta mozes byt v 11 tyzdni??? to je jedna vec. druha vec je ze ked niekto nema na to prostriedky a zazemie aby mal dieta, tak nema sulozit. lebo potom sa len obzera aky prispevok ho vytiahne z slamastiky. vzdelanie uz dokoncene mas???

lalinko2010
23. júl 2014

@tehu_miri aký príspevok chceš? a kvôli čomu? pretože máš 17 rokov a čakáš dieťa? štát ťa donútil mať dieťa? chceš byt, 5000eur mesačne? čo by si rada? CHOĎ ZA OTCOM DIEťAťA A NECH SA O VáS POSTARá! Keď vie dieťa spraviť, tak sa vie aj postarať!

pribinak
23. júl 2014

Príspevok? Preplesk od mamky aj otca pre tebe aj toho co s ním v 17 čakáš dieťa, škola nedorobena, bez nejakých uspor, o práci ani nebudem zbytočne písať

Inak, preplesk by ti mali dat aj všetci matematikari co ta kedy učili, lebo Jak si ty prišla k 11 týždnu, to je pre viacerych záhada, hlavolam

apollo13
23. júl 2014

@pribinak nemyslela ona 11 den? ale ani to este nevychadza ak ovulaciu mala pred cca 8 dnami :D

pribinak
23. júl 2014

@apollo13 ja ti neviem, ale Jak počítam tak počítam, furt mi tam ta 11 nevychádza

apollo13
23. júl 2014

@pribinak no vidis ani mne. preto si myslim ze deti cp nie su financne zabezpecene a dokonca ani napocitat do 11 nevedia by sulozit skratka nemali! ved ako sa tato dievcina s tym ubohym dietatom bude ucit matematiku v prvom rocniku ZS, alebo este horsie biologiu na druhom stupni??? ale nastastie zrejme tehotna nie je, lebo fotky jej testov su aj tak negativne

koniarova
23. júl 2014

Šak testy sú negatívne. 😕 😕 😕 Trošku na hlavičku, nie?

mirka0706
6. aug 2014

A čo tak trošku povzbudenia? bolo by lepšie keby uvažovala nad interupciou ?? ... určite nie si tehotná 🙂 Ale ak by si náhodou bola určite máš nárok na materskú a aj na rodičovský príspevok, konkrétnejšie by Ti poradili na sociálnej poisťovni.

vika35
6. aug 2014

@mirka0706 na matersku tazko. max tak rodicovsky prispevok a detske pridavky ale ak sa nemylim kedze je neplnoleta najskor jej musia byt priznane rodicovske prava a povinnosti. to iste asi plati aj o jednorazovom prispevku pri narodeni dietata.

janka258
6. aug 2014

Normálne žasnem ako niektoré viete reagovať.Keby písala,že nemá peniaze a ide na potrat tak jej tu 1000 z vás napíše,že bude mať príspevky, niekto jej pomôže...Avšak keď sa spýta na príspevky priamo, tak ju treba vyfackať a k tomu dobre že nie upáliť na hranici...choré

kskskzks
20. aug 2014

Dobrý chcem sa opitat kedmam iba 17 rokov mam nárok na matersky prispevok alebo ako to je a moze ist ma manžela

mamulienka30
20. aug 2014

@kskskzks - dostanes rodicovsky prispevok, pridavky na dieta a porodne. Bez penazi neostanes neboj.

jajamalka
20. aug 2014

@kskskzks na materskú s veľkou pravdepodobnosťou ty nárok nemáš, ale manžel by mohol mať, ak pracuje aspoň 270 dní. Po narodení bábätka ti patrí rodičovský príspevok a prídavky na dieťa, dokopy cez 220€ plus ten jednorázový príspevok pri narodení (neviem presne ako sa volá, sú myslím dva), čo je dohromady asi cca 800 €. To je všetko.

kskskzks
20. aug 2014

Co dreba všetko vybaviť

hucko44
20. aug 2014

Tehotná v 17-tich ? Vidno, že nečítaš návody - to je škoda.

kskskzks
20. aug 2014

@jajamalka a kde to mame vybaviť a co vsetko potrebujeme kto mu

rheia27
20. aug 2014

17rocna nema narok na prispevok, z pohladu zakona je neplnoleta, narok si mozu uplatnit jej zakonni zatupcovia alebo manzel, ak je vydata a manzel plnolety

kskskzks
20. aug 2014

@rheia27 a ked ja s priatelom niesom zosobasena tak to mam ako riesit ???

jajamalka
20. aug 2014

@kskskzks tak asi to bude tak ako písala @rheia27, tie vyššie spomínané príspevky si bude môcť uplatniť asi najskôr manžel,ak už mal 18. Ku všetkým príspevkom potrebuješ predovšetkým rodný list dieťaťa, tak s vybavovaním budete musieť ešte chvíľku počkať.

jajamalka
20. aug 2014

@kskskzks tak nemáš dievča písať, že to je manžel, ale vyjadrovať sa presne 😒

rheia27
20. aug 2014

@kskskzks treba zajst na UPSVaR prislusny podla miesta bydliska aj s mamou, aj s tvojim rodnym listom

kskskzks
20. aug 2014

Tak otec dieťaťa

fidorka7
31. aug 2014

jajamalka nie je to celkom tak. Všetky príspevky si môže uplatniť ona alebo otec dieťaťa (s výnimkou príspevku pri narodení . tzv. pôrodného) - ona v prípade že bude mať súdom určené rodičovské práva. Čo s tým má jej mama alebo otec? Oni nie sú oprávnení podať žiadosť, eln v prípade, že by im bolo vnúča rozsudkom súdu zverené do starostlivosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli