Príspevok pre chorľavé dieťa, ktoré nemôže chodiť do škôlky

mwt
10. nov 2016

Netusim,ci som spravne zaradila otazku,ale rada by som sa spytala zienky,ci niektora z vas vie o aky prispevok ide. Mam 4,5 rocnu chorlavu dcerku,ktora uz od minuleho roka chodi do skolky ( na papieri, lebo v skutocnosti je stale doma lebo ochorie). Chodime uz kade tade po imunologoch,pneumologoch a aj ustavoch s hospitalizaciami. Minule som vravela imunologicke,ze dcerka bola za cely september len 4 dni v skolke a ze vzhladom na zly priebeh a vecne infekty ju musim vybrat z tej skolky dlhodobo aspon do konca februara. Mam aj 1,5 rocneho syna, ktory ma rovnake zdravotne problemy a caste infekty zo skolok nam zapricunuju vecne obstrukcne bronchitidy. A na to mi lekarka vravela o dakom prispevku,ked dieta nemoze navstevovat teda skolku, resp. chodit do kolektivu. Ale ja netusim o aky prispevok ide, ani ci je pravidelny,ci jednorazovy. Mate s niecim podobnym skusenost?

fidorka7
10. nov 2016

@mwt rodičovský príspevok pre dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom

mwt
autor
10. nov 2016

@fidorka7 a ten mozem poberat ked raz poberam rodicovsky 🙂 prispevok na mladsie dieta? A ked napr po tom februari by som dceru chcela opat skusit dat do skolky, sa to zrusi? O to mam potom opat poziadat? Dakujem 🙂

belasy_motylik
10. nov 2016

@fidorka7 to asi nebude ono, aspoň myslím 🙂.
@mwt je potrebné požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, ak ti ju schvália, budeš dostávať tú istú sumu, cca 200e, ako si dostávala. Ale neviem ako to je, keď aktuálne už jeden rodičovský poberáš. Treba sa informovať na ÚPSVaR. Dieťa môže navštevovať počas poberania tohto príspevku aj škôlku.

meluela
10. nov 2016

@mwt zial ak mas rodicak na mladsie, tak nic viac uz nedostanes :-I ja to tak mam, bola som na predlzenom so starsim a teraz som presla plynule na rodicovsky s mladsou ... neda sa poberat na dve deti sucasne ...

belasy_motylik
10. nov 2016

@meluela presne toto ma napadlo. My sme boli tiež na predĺženom, ale pochybujem, že by to znásobili pri 2 deťoch.
@mwt takže nič

fidorka7
10. nov 2016

@belasy_motylik inak ja hovorím o tom istom, čo ty 😀
A nie, súbežne na obe deti sa nedá, len na jedno.

mwt
autor
10. nov 2016

@meluela
@belasy_motylik dakujem vam! Ved aj mne to bolo divne a vravbim lekarke,ze o nicom takom som este nepocula a ona mi na to len tolko, ze no viidite a vyuzivaju ti,co ani nemusia. Ak sa mi daco podari zistit alebo vybavit dam vam sem vediet...