Príspevok pri narodení dieťaťa

rhodesian
8. júl 2022

Žienky prosím vás ktoré ste rodili po 1.4. 2022 ako je to teraz s príspevkom pri narodení dieťaťa?
V nemocnici keď som rodila mi povedali že príspevok vlastne už chodí automaticky a nieje treba žiadne papiere, vraj od 1.4. 2022 došlo k zmene.
Ale včera na poradni mi naša doktorka dala papiere/potvrdenie o dožití 28 dní a dohodu o lekárskej starostlivosti, vraj na ten príspevok.
Tak ako to je? Mám to tam ísť zaniesť? Alebo to je teda automatické a nemusím sa obťažovať s papiermi ?

Ďakujem vopred za odpoveď 🙏

katkaseiner
8. júl 2022

@rhodesian ak ti dala papier, tak to vypis, v SR aby niečo fungovalo automaticky 🤭 neverim

sim_mi
8. júl 2022

Funguje to uz automaticky, ale papier si nechaj. Ja som rodila v maji, overovala som si na upsvar, ci mam dat potvrdit tlacivo lekarke, tak ze nie. Vcera mi poslali nove tlacivo, ze sa ospravedlnuju, ale system im este nefunguje tak, ako ma a potrebuju od mojej lekarky to potvrdenie 😂

sara07
8. júl 2022

@sim_mi v kolkom sme storoči ako dlho su počitače sieta na svete , 1000 rokov sme vkuse pozadu

struhanka
8. júl 2022

@rhodesian Mne tiež dala pediatrička tlačivo. Úrad ho ale nepotreboval. Peniaze poslali automaticky.

rhodesian
autor
8. júl 2022

Ďakujem vám žienky