Príspevok pri narodení dieťaťa, keď muž pracuje v Čechách

akinorev28
7. nov 2014

Dobry den.Chcem sa opytat ci neviete niekto ako je to s Prispevkom pri narodeni dietata,ten jednorazovy,ak manzel pracuje v Ceskej republike.Ja som rodila na slovensku aj tu zijeme. Manzel pracuje v Cechach.Na urade prace SR mi oznamili aby som vsetko vybavovala v CR.tak som sa kontaktovala urad v CR no a tam mi povedali ze rodicovske dostanem tam,ale prispevok pri narodeni mam vybavit na slovensku.Pani na urade v SR mi zase povedala ze mam vybavit potvrdenie z CR o zamietnuti a az potom mi daju prispevok. Nechapem ich uz,som z toho uz zmetena .Poradte ze ako to vlastne je.Vopred dakujem za kazde odpovede

bajana
7. nov 2014

Ak sa nemylim, s manzelom nemá tento príspevok nic spolocne, museli sa uradnicky dozvedieť, ze pracuje v CR? Ak teraz od teba chcú potvrdenie, ze si v CR nic nedostala, tak ti uz nič iné nezostava, len si ho zohnať. Ak zijes ty na Slovensku, chodila si tu na prehliadky, dieťa ma poistenie aj pediatra na Slovensku, porodne by si mala dostat

monicm
8. nov 2014

@akinorev28 http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi... manžel s tým nemá nič spoločné,všetko sa odvíja od teba.ak si pracovala na svk,máš tu trvalý pobyt a aj si tu žila,chodila do poradne a porodila na svk,nie je dôvod žiadať od teba nejaké potvrdenia.ak si však napr. pracovala v čechách,či tam len s manželom žila,tak už musíš doniesť potvrdenie,že tam si takýto obdobný príspevok nedostala.aspoň takto som to ja pochopila.

akinorev28
autor
10. nov 2014

aj ja som citala tu na nete presne to co pises ale nechapem uradnicky tak potom preco chcu odomna potvrdenie z CR,ked zijem na slovensku aj som tu rodila a nikdy som v Cr ani nepracovala.Maju aj uradnicky vtom nejaky chaos.Ach mozem ja behat hore dole. Ale dakujem velmi pekne za radu. pomohlo mi to.