Príspevok pri narodení dieťaťa v roku 2014

pamag1805
26. dec 2013

Záhorie maminy,v roku 2014 sa príspevok na dieťa zlučuje s tým príplatkom k príspevku na 829 euro myslím,chcem sa spýtať,či je toto výsledná suma alebo sa to ešte zdaňuje?dik za info.

liz_lemon
26. dec 2013

@pamag1805 nezdanuje

ellinka13
29. dec 2013

kde treba poziadat o ten prispevok ?

elienka
29. dec 2013

@ellinka13 na miestnom úrade práce, soc. vecí a rodiny, dajú tam tlačivo, ktoré treba dať potvrdiť gynekológovi a detskému lekárovi

ellinka13
29. dec 2013

@elienka dakujem za odpoved, to tlacivo sa nahodou neda stiahnut niekde ? musi sa tam ist osobne ?

elienka
29. dec 2013

@ellinka13 neviem, či sa dá stiahnuť, manžel tam bol osobne ale máš dosť času na to, lebo dieťa sa najprv musí dožiť tých 28 dní, to dáva potvrdenie pediater a u gynekológa som si to dala potvrdiť pri kontrole po ukončení šestonedelia, lebo som z iného mesta. Tlačivo mi manžel vyzdvihol, keď vybavoval ostatné veci okolo bábätka - napr. zdravotnú poisťovňu

barbara088
1. jan 2014

nezdanuje

cawes
1. jan 2014

@ellinka13 da sa stiahnut na stranke upsvar.sk

deniska96
1. jan 2014

chcem sa opytat, ake su podmienky, aby ste mohli poziadat o ten prispevok na dieta okrem toho, ze sa musi dozit tych 28 dni?

m_ij_ka
1. jan 2014

@deniska96 gynekológ ti musí potvrdiť, že si počas tehu chodila pravidelne na poradne

deniska96
1. jan 2014

a vies mi povedat aj ako je to tu s materskou? my sme sa nedavno vratili zo zahranicia a neviem ci budem mat vobec narok na matersku alebo nie...

annie6
1. jan 2014

@deniska96 ked nemas odpracovane na sk tak mas narok len na rodicovsky prispevok 🙂

deniska96
1. jan 2014

no parada...a kolko je vlastne rodicovsky prispevok?

luba28
1. jan 2014

@deniska96 od januara 2014 je to 203 eura+rodinne pridavky

dasenka1203
1. jan 2014

@deniska96 pokial viem (ak sa to medzitym nezmenilo), na ten prispevok je narok po tretie dieta, stvrte uz nie + potvrdene prehliadky u gynekologa a pediatra.. vyska rodicaku je okolo 200e + pridavky cca 23e

deniska96
1. jan 2014

ja som to este nejak neriesila, lebo v novembri sme sa vratili zo zahranicia a ked som bola na socialke pytat sa ohladom davok v nezamestnanosti, bolo mi povedane ze aj ked mam v zahranici odrobeny rok a pol, nemam narok na ziadne davky a co sa tyka materskej, mam sa prist poziadat az v siedmom alebo osmom mesiaci tehotenstva...teraz som si nie celkom ista...a ked som sa pytala ci vobec budem mat narok na matersku, povedala mi, ze sama nevie ci mam narok... 😒 ach tie nase urady, neskutocna ochota... 😢

cawes
1. jan 2014

@deniska96 a kde si pracovala predtym? pretoze ak v UK ci niekde inde v eu treba ziadat matersku tam

deniska96
1. jan 2014

boli sme v rakusku, ale vraj ani odtial nemam narok...

ellinka13
1. jan 2014

@cawes dakujem pekne

cawes
1. jan 2014

@deniska96 no tak si tam zavolaj a opytaj sa ale ak si tam pracovala tak nechapem preco by si nemala mat narok

maznacik007
1. jan 2014

@deniska96 narok na matersku zo Slovenska nemas urcite, ... jedine RP ale to az po porode dietata... inak nechapem preco nemas narok z Rakuska... mas to potvrdene?

deniska96
2. jan 2014

ano, uz som sa informovala...vraj nemam narok ani na prispevok v nezamestnanosti, a ani na matersku...

00terezka00
5. jan 2014

a baby ako požiadať o ten rodičovský príspevok ?

elby
9. jan 2014

Baby prosím Vás dieťatko sa mi narodilo v decembri 2013, o ten príspevok žiadam teraz v januári 2014. Viem, od 2014 je ten príspevok zlúčený na tých 829,86€. Chcem sa opýtať ja mám vypĺňať ešte dve tie tlačivá keďže sa malá narodila 2013 (aj žiadosť o príspevok aj žiadosť o príplatok k príspevku), alebo keď že žiadam o to v 2014 už idem podľa nových pravidiel a vyplatia mi to naraz ? Dakujem

tixi
9. jan 2014

@deniska96 pred 3 rokmi, som a aj ja vratila zo zahranicia v siedmom mesiaci tehotenstva. Hoci som predtym pracovala 5 rokov v zahranici, matersku som dostavala po celu dobu troch rokov dietata na Slovensku, kedze sme tu vlastne uz ostali zit. Momentalne ani ja nemam narok na prispevok v nezamestnanosti, no na matersku mas urcite, narok by si stratila jedine vtedy, kedy by si mala trvaly pobyt v zahranici vratane dietata.

kitta
10. jan 2014

neviete, ci neprisiel do platnosti zakon, ze narok na rodicovsky prispevok nemaju narok ti, ktori neplatili nemocenske poistenie alebo neboli zamestnani v posledne 4 roky?

sade88
11. jan 2014

@kitta nic take neplati.....stale rodicovsky a aj tie jednorazove dostanes, aj ked si si neplatila nemocenske a aj je jedno ci si pracovala alebo nie...

mercedes290
20. jan 2014

Maminky poradte my viem,ze som mozno v zlej miestnosti,ale potrebujem poradit ohladom Materskkej..
Ci mam narok?DOSTALA SOM VYPOVED V AUGUSTE RYCHLO SOM ISLA NA PNKU,LEBO SOM ZISTILA,ZE SOM V OCHRANEJ LEHOTE.Od augusta pnkujem,budem mat narok na matersku davku,ci iba roddicovsky dakujem vaaaam 🙂 🙂 🙂 🙂

majusqa77
20. jan 2014

@mercedes290 zalezi kolko si robila predtym

mercedes290
20. jan 2014

asi 240 dni a potom som isla hned na pnku,a pnka sa nerata..PREDTYM SOM BOLA NA MATERSKEJ...

mercedes290
20. jan 2014

@majusqa77 asi 240 dni a potom som isla hned na pnku,a pnka sa nerata..PREDTYM SOM BOLA NA MATERSKEJ...