Prvá výplata materskej
24. júl 2014
Ahojte,
čítala som vo viacerých diskusiách o tom, kedy nabieha prvá materská, ale vidím, že každá to má nejak inak. Ja nastupujem na materskú okolo 23.8.14, kedy by mi prišla prvá dávka? Až v októbri?
Ďakujem
@lencuskapancuska materske sa vyplaca tak ako aj mzda, mesiac pozadu cca okolo 20. dna, takze prva pride za august v septembri....
Dievčatá a je nejaká lehota dokedy od porodu treba poslať RL sociálke? Keďže niekedy žena aj prenáša a neporodí v presný termín.
A posiela sa na pobočku sociálky, kde je registrovaný zamestnávateľ alebo môže aj na tú pobočku, pod ktorú ona spadá podľa trvalého pobytu?
Dik

@lencuskapancuska v septembri