Rada ohľadom materskej, rodičovskej a jaslí

28. máj 2023

Dobry vecer, chcem sa spytat, mam 3 rocneho syna ,ktorý v septembri nastupuje do škôlky, o to ale nejde, to nič
Mam druhého syna, ktorý má rok, s ktorým som bola normálne na MD a teraz na RD
Keby som ho dala do súkromných jaslí, teda 350e / mesačne
Išla by som do roboty tak by som mala aj rodičak naďalej
Ale keby ide muž na materskú s nim a on navštevuje tie súkromné jasle, to sa smie?
Teda ja by som si dala odňať rodičak
Lebo viem ze keď berú 2.5 ročne deti do škôlky tak už nemôže ísť napr muž na materskú, lebo o dieťa sa mi starajú v škôlke
Ale ako je to so súkromnými jaslami?

ropucha6
28. máj 2023

Toto by aj mna zaujimalo, chcela by som to len na posledny mesiac manzelovej materskej akoze na zabehnutie.

autor
28. máj 2023

@ropucha6 a kde ho chcete dať? Do jaslí? Ci škôlky?

autor
28. máj 2023

Akože logicky si myslím ze by to šlo, lebo jasle si človek cele platí sám, ale radšej sa spýtam

e1i
28. máj 2023

Na upsvar vedia kto sa o Vase dieta stara.takze skor myslim ze to nepojde. Mala som mladsieho na 3r ked mala starsia a vybavovala som si jeden prispevok a napisala som ze o dieta sa staram ja. A volali mi ze chodi do skolky ze to mam opravit alebo nedostanem nic. Takze na upsvar vedia ci chodi do skolky ci jasli. Aj zo skolky hlasia kazdu absenciu viac ako 5 dni na upsvar. Keby sa u deti zanedbavala dochadzka,nedostali by rodicia pridavky

mamina7070
28. máj 2023

sukromne jasle za 350€ nie su to su statom dotovane jasle a tam je odpoved akmsu statom podporovane (je jedno v alej sume) tak tam dieta nesmie chodit ak je s nim rodic na MD

autor
29. máj 2023

@mamina7070 vďaka a kde to zistím? Ci sú štátom dotovane alebo podporované?

mamina7070
29. máj 2023

v podstate je to jed oduche ak dostanes fakturu za jasle tak je to problem (tesp iny danovo uznatelny doklad )

basska_b
29. máj 2023

Ono je to jedno, ci si to clovek plati sam, proste ta materska pre otca je naozaj o tom, ze otec sa ma o to konkretne dieta starat... nie mama, nie jasle, skolka.