Reťazová materská a skončený pracovný pomer

lenik788
3. jan 2024

Prosim vas ako je to , ak som na podpore do marca , pootom budem pokracovat na rodicovskej ale ak by sme chceli druhe babatko , ale pracovna zmluva mi skoncila v auguste 2023 , teraz som evidovana na urade prace ( beriem podporu) a manzel je na MD , ak skonci MD chcem ist na rodicak , ja poberam teraz podporu , aby mi neprepadla, ak by som otehotnela v tomto roku mam narok na tehorenske a MD?? Mam v tom chaos

petamich
3. jan 2024

ak otehotnies do 180 dni od ukoncenia pracovneho pomeru tak narok vznikne vramci ochrannej lehoty, ak nie, tak narok nevznikne

o retazovej materskej sa neda hovorit, kedze ta plati, ak pracovny pomer trva a prva rodicovska nebola prerusena (navratom do prace)

lenik788
autor
3. jan 2024

@petamich dakuujem za odpoved, cize ak otehotniem neskor tak uz nemam narok ani na tehotenske ani matersku , hned by som sla na rodicak? :/ akoze to pekne na hlavu ked som predtym vkuse robila vkuse … a teraz budem musiet znova odpracovat 270 dni ? Kebyze chcem tehotenske a matersku?

lilinka88
3. jan 2024

@lenik788 nie, kľudne si môžeš platiť aj dobrovoľne poistenie,ak chceš mať na niečo nárok. Do 270 dní sa počíta akékoľvek nemocenské poistenie v posledných dvoch rokoch ku dňu vzniku nároku.

lenik788
autor
4. jan 2024

@lilinka88 mozem sukromnu spravu?nerozumiem trocha

lilinka88
4. jan 2024

@lenik788 môžes sa pýtať aj tu, pomôže to ostatným