Reťazový pôrod - načo mam nárok

nina595
18. okt 2022

Dobrý deň
Mam dcérku ktorá má rok a pol ,pred tým ako som bola tehotná študovala som na vysokej škole. Teraz poberam rodičovský príspevok 280e . Ale pred nedávnom som prišla nato ze čakáme druhé bábätko. Budem mať nárok na nejaký prispevok pri narodení druhého dieťaťa?
Ďakujem za odpovede

klarissa25
18. okt 2022

@nina595 no budeš mat opäť nárok na nižší rodičovský príspevok.. a príspevok pri narodení dieťaťa ako pri prvom

petamich
18. okt 2022

iba tie, na ktore si mala narok aj pri prvom dietati = nizsi rodicovsky (jeden), rodinne pridavky a prispevok pri narodeni dietata

noami12
18. okt 2022

@nina595 ja som na tom tak isto mam dcéru 1,5 a teraz som sa nedávno dozvedela ze som tehotná, neni nárok na nič okrem toho co sme mali alebo mame pri 1 dieťati 🙂

alenah31
19. okt 2022

@nina595 po narodení druhého dieťaťa budeš od štátu poberať 1x nižší RP, 2x PnD (pôjdeš si podať žiadosť o prídavok na ďalšie dieťa) , 1x jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa (už žadosť nepodávaš, vypláca sa automaticky). Je na tebe či si RP necháš na staršie dieťa a prehodiť na mladšie ho pôjdeš až keď staršie dovŕši 3 roky alebo to urobíš a prehodíš hneď po narodení druhého dieťaťa.