Reťazový pôrod, otec na MD

andromedea
20. júl 2021

Prosim o radu, lebo ja som z toho uz jelen.
Nastupujem 25.7. na MD, doteraz som poberala rodičovský prispevok. Na urade mi povedali, ze si mam podat ziadost o zrusenie rodicovskeho prispevku od 1.8., kedze za jul mi ho aj tak vyplatia. Len vraj k tej Ziadosti budu potrebovat potvrdenie zo soc. poistovne, ze mam nárok na materske od toho 25.7.
Manzel nastupuje na MD 2.8. a k naroku na MD potrebuje potvrdenie, ze nepoberam rodičovský prispevok.
Problem je len to, ze soc. poistovna ma 60 dni na to, aby mi poslala potvrdenie a tym padom sa mi posunie aj ziadost o zrusenie rodicovskeho a tym padom aj manzelovi MD.
Jedine, co sme vymysleli, je podat ceste prehlasenie, ze ziadam o zrusenie rodicovskeho, ale na to neviem najst formular. 🤷🏻‍♂️ formular

nikusiak9
20. júl 2021

@andromedea dajte mi email a poslem vam tam cestne vyhlasenie

lucka_ke
20. júl 2021

Sociálna poisťovňa a Úrad práce sú už prepojené, pokiaľ ja viem, žiadne potvrdenia medzi nimi im už nosiť netreba

lilinka88
20. júl 2021

@lucka_ke pokiaľ doložia, je to lepšie.
Manžel teoreticky nepotrebuje k žiadosti dokladať potvrdenie o zrušení RP pre Teba, keďže v systéme uvidia,že máš nárok na MD. Len to treba k tej žiadosti napísať,že od akého dátumu poberaš materskú, tvoje meno, rodné číslo. A môže aj kópiu rodného listu dieťaťa,na ktoré chce poberať MD doložiť k žiadosti.