Rodičovská dovolenka a jasle

katarinacierna
12. jan 2016

Prosím môžte mi niekto poradiť...som na rodicovskej dovolenku ke s dvoma synmi(2 roky,6mesačné)...staršieho chcem dať do súkromných jasli...,mám nárok na niaky príspevok,?či keď mu ho ja dajú tak prídem o rodičovský príspevok na druhé dieťa ci ako to je?on tam uz chodí ale chcela som sa informovať ak niekto vie🙂

mm2008
12. jan 2016

Ahoj, na mladšieho máš ešte materskú? či už rodičovskú? Môžeš kľudne dať staršie dieťa do jasličiek, naďalej ti zostane materská dávka na mladšieho a ked skončíš materskú, tak dostaneš riadny rodičovský príspevok na mladšie dieťa do jeho 3 rokov. A navyše nedostaneš nič, lebo nepracuješ. Ak chceš ten vyšší príspevok na jasličky , musíš pracovať ...

katarinacierna
autor
12. jan 2016

Beriem na oboch rodičovský uz...vyšší príspevok som nemyslela,ja iba či nie je nový príspevok na jasle...

levice13
12. jan 2016

@katarinacierna na jasle by novy prispevok mal byt, ale vztahuje sa to len na pracujuce matky. Prispevok na jasle mozes ziskat len vtedy, ak poziadas o pozastavenie rodicaku a zaroven na urad prace donesies pracovnu zmluvu, zmluvu zo skolkou a ine dokumenty. Samozrejme ak ide o statnu skolku tam sa Ti to neoplati vybavovat, lebo by si aj tak dostala nazad z prispevku len tolko kolko zaplatis a velakrat je to menej ako je ten prispevok na jasle.

stastnablcha
12. jan 2016

ahoj . myslim ze nieje prispevok . mozes brat len jednu "vypomoc" v tvojom pripade to je materska :(