Rodičovský a príspevok na jasličky

kathrin6
3. jún 2013

Ahojte. Od 15.8.2013 sa plánujem vrátiť do práce - synček by šiel do jasličiek, a chcela by som na neho poberať ten 230eurový príspevok na dieťa. Dnes som volala aj na úrad práce a pani mi povedala, že je to na mne ako to spravím, či chcem od polovice augusta dostať ten príspevok,alebo za celý august ešte rodičovský a až od septembra príspevok. Čo si myslíte, čo by bolo lepšie, ako sa to potom počíta? V auguste by som dostala polovicu z rodičovského príspevku a polovicu z príspevku na jasličky? Nejako tomu nerozumiem. Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.

eeffka
3. jún 2013

@kathrin6 na mesiac mas alebo prispevok na jasle, alebo rodcak, nevykombinujes

kathrin6
autor
3. jún 2013

@eeffka takze je to potom jasne, ked ide maly do jasliciek az od polovice augusta tak mi prispevok nedaju,alebo len polovicu z 230? co je 115 a to je menej ako 199 rodicovsky. dobre to chapem?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
3. jún 2013

@kathrin6 ozaj a ešte som zabudla na jedno - ten príspevok nepríde tebe na účet - ty nahlásiš zariadenie kde ti bude dieťa chodiť a oni to budú automaticky hradiť na ich účet + rozdiel ak nejaký bude si budeš doplácať ty sama🙂 My sme za jasle platili 330 eur - rozdiel som doplácala sama vždy k 25. v mesiaci - to má každé zariadenie určené po svojom 😉

zuzana17
3. jún 2013

ahojte, ten príspevok 230€ môže kto všetko dostať? Aké sú podmienky? Ja pracujem a malá je v škôlke, mám aj ja nárok? čo všetko treba k jeho vybaveniu?

xlucia
3. jún 2013

@zuzana17 do troch rokov mas narok. vybavuje sa to na urade soc. veci a rodiny

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana17
3. jún 2013

@alenah31 ďakujem za info, malá je v štátnej škôlke, takže asi ten RP je ozaj výhodnejší 😉

alenah31
3. jún 2013

@zuzana17 pokiaľ je v štátnej škôlke tak určite🙂

kathrin6
autor
3. jún 2013

@alenah31 dakujem velmi pekne za dobre vysvetlenie, konecne som to pochopila. Takze to tak aj ja spravim. V auguste este dostane RP a od septembra si nahlasim ten prispevok. Este raz dakujem 🙂

cherry1981
4. jún 2013

@alenah31 aj ja by som sa rada opytala. Ked dam dcerku do sukromnych jasli, ktore stoja cca 170 euro aj tak mi budu doplacat do 230? Ci len tych 170 😕 Lebo ak iba tych 170 v tom pripade sa mi tiez viac oplati peberat rodicak aj ked rozdiel tam je necelych 30 euro (co aj to je dakedy aspon nieco)

alenah31
4. jún 2013

@cherry1981 áno iba tých 170,- Eur - je to príspevok na starostlivosť o dieťa so stropom max. výšky do 230,- Eur. Ak stoja jasle len 170,- Eur preplatia len 170,- Eur ani o cent viac. Tie peniažky pôjdu priamo tým jasliam. Ten príspevok je skôr určený resp. sa oplatí maminkám, ktoré platia za opatrovanie viac ako činí výška RP inak sa to fakt neoplatí 😉 😉

cherry1981
4. jún 2013

@alenah31 Vdaka 🙂

mimikas
4. jún 2013

@alenah31 musim ta opravit, prispevok na opatrovanie dietata/jasle dostane matka priamo na ucet a z nich plati za jasle,skolku,nedostava ich na ucet zariadenie. Kazdy mesiac treba najprv zdokladovat platbu a nasledny mesiac dostane matka na udet prispevok, ja dostavam celych 230 eur.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gapa
4. jún 2013

@kathrin6
ak v auguste budeš platiť menej ako 199,6eur, tak sa ti oplatí za aug. poberať ešte RP (ak platíš viac, tak treba zrušiť RP od 1.8., ako tu mamičky písali). Ak až od sept. budeš platiť viac ako 200eur, tak až od tohto mesiaca sa ti oplatí poberať príspevok na starostlivost. Môžeš žiadať o príspevok aj za viac mesiacov dozadu, no najviac 6mesiacov dozadu sa dá.
a súhlas s mimikas, oni len preplácajú zdokladované výdaje mamičke, neplatia zariadeniam, či szčo.

mimikas
5. jún 2013

@alenah31 ja patrim pod BA a tam posielaju len na ucet priamo matke, no ja musim chodit kazdy mesiac s potvrdenim z banky ze som zaplatila a s potvrdenim z jasli ze tam maly chodi a dostali moje peniaze. Asi kazdy kraj si to vyklada po svojom, ale hlavne je ze platia 😀

bekusinka
14. aug 2014

ked som zamestnan na dohodu a aj popri tomu poberam rodicovsky?mozen poziadat aj ja?dakujem.