Rodičovský dostanem až 22. apríla

emuska27
15. apr 2014

Nuz my maminy co si nechavame posielat rodicak na adresu ho dostaneme az 22heho tento mesiac..no ma skoro vykotilo ked mi to pivedala zastupujuca pistarka unas na piste....no fasa..este ze svokor vzal plienky a mlieko(po almuzne mu ti vratim) a este ze moj drahy ma dve prace inac bi sme mali teraz na sviatky ken maslivy chkieb...akoze na hlavu je to cele aj tento stat...nechcem mat ucet a ani si ho nedam robit!!ale ked mozu posielat na icet vzdy inac preco nemozu drzat termin do 18teho abi to bolo na poste...som nasrata...cakam kto.u este aj kuriera a ine poplatky...akoze fakt clovek caka na posratu almuznu abi kupil co potrebuje...nebyt nasich dvoch oracujucich chlapou tak sme v haji.a to nehovorim ze sviatky budu fakt biedne lebo nedopkatok za plyn mame len 550eur!!!!ked sa sere tak sa sere...prajem oekny dnik

sissy27
15. apr 2014

@vejula takže vlastne podľa teba je väčšina detí na svete silno traumatizovaná, pretože matky s nimi neboli min 3 roky doma? nehnevaj sa, ale toto je podľa mňa čistý nezmysel...
a ja stále nechápem, čo má štát spoločné s materstvom - ty si vážne porodila a povedala si si super, dávam štátu ďalšieho pracujúceho na dôchodky? čo ak sa tvoje deti rozhodnú študovať a žiť v zahraničí? 😅 čo takí, čo dali tomuto štátu kopu detí, ktoré jakživ pracovať a vytvárať hdp nebudú? pokiaľ nebudem chcieť dieťa, tak ma štát nedonúti ani neuprosí žiadnymi benefitmi, rovnako keď sa rozhodnem mať dieťa, tak štát mi v tom nezabráni... takže nebudem hádzať zodpovednosť za rodinu na štát... a asi som bezcitná sviňa, ale tým, ktoré nepracovali a teda jakživ odvody neplatili, by som tú materskú ani iné príspevky nedala, obeste ma za to na námestí...
aby som to zhrnula - každá žena či u nás alebo v zahraničí má na výber, buď bude doma s dieťaťom koľko chce, ale nebude pindať a fňukať, že štát sa nestará, alebo bude popri dieťati aj pracovať (áno dá sa to)... každá si môže vytvoriť taký štandard, aký jej vyhovuje...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shania31
15. apr 2014

@eaa
Veru, s mnohými tvojimi mysliekami suhlasim 🙂
Niektorym maminkam sa lahko hovori "Nastavit si rozpocet......"
Robila som od skoncenia skoly a o extra usporach pri plateni uverov nemozem hovorit. Tiez si ponadavam na tento akoze "socialny" stat, kedze mame dvojky a rodicovsky príspevok na dvojicky v tomto uzasnom state je 254 €, na jedno dieta mi dava 203 € a na druhe 51 €- pytam sa to, co je za matematika? To druhe babatko je akoze neplnohodnotny obcan, ked mi dava len 25 % toho co na 1. babatko??? Ano, mate mnohe pravdu, rodicovsky príspevok je príspevok na dieta, ale pytam sa preco na to druhe len 51 € - to ma pit z tej istej flase ako súrodenec alebo mam ho o nieco ukracovat- kedze stat mi dava nan len 25% toho, co dostavam na surodenca??? A o privyrabani si pri dvojickach nemozem ani hovorit (kedy???). Bohuzial sme na nase dvojky sami s manzelom- od narodenia nam nikto s nimi nepomohol ..... Toto vsio na myslienku "AKO KTO ZARIADI, TAK MA".

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
15. apr 2014

Zeny co tu riesite, ste uplne mimo - namiesto toho aby ste sa pozastavili nad tym, ako sa k nam tento stat sprava, tak sa zeriete navzajom ktora je aka uzasna ze ide cim skor pracovat a decko strci ktoviekam.

A co je hlavny problem ostava skryte - v tejto krajine poslu na vas exekutora za 40centov nedoplatku socialnej poistovni, ze nakoniec platite 200eur (realny pripad) a stat si svoje povinnosti plni ako sa mu zachce - toto je problem !!! Ze ked vam niekto ublizi, tak vam nepomoze policia, sudy, nikto. Ze ked sa vam niekto strati, tak je to tiez tejto krajine sumafuk. Ze ked vas chce nejaka nadnarodna firma ohrozit, zhorsit vam zivot, tak jej tato krajina este poda pomocnu ruku, ze ked ste chori tak mozte dufat ze mate rodinu ktora vam povie komu treba dat do vrecka. Ze ked sa v tejto krajine raz stane vazny pruser, tak vsetci ktori su teraz pri moci utecu kade lahsie a je im jedno co tu bude.

Nehovoriac o ticicoch zlodejov a zlodejickov ktore uz stihli nakradnut tolko, ze by zeny mohli ostat na materskej aj do 6 rokov ak by sa im tie peniaze rozdelili.

misaelka
15. apr 2014

@meluela zenska mas pravdu.bohuzial.

powerica1
15. apr 2014

ooooojoojoooooo ake bojovnicky za slovensky stat, inokedy nan nadavate a teraz o dusu zan bojujete. Pan Fico bude na Vas urcite hrdý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ukamenujte ju, ze si opovazila nadavat na stat a system.

katy2
15. apr 2014

Aka diskusia sa tu strhla kvoli tomu, ze autorka bude mat rodicak az 22.4. ....
A pritom staci tak malo, v dnesnej dobe je to fakt ten najmensi problem - zriadit si ucet... ak ho chce autorka zadarmo - su aj take moznosti - M-bank, zuno..... a je po probleme... pre mna nepochopitelne, cim vsetkym sa ludia dokazu trapit.....

eaa
15. apr 2014

@powerica1 Tiež sa nad tým nestačím čudovať 😕 😀 A tie vety Ako si kto zariadi tak ma, sú dnes tiež odvážne. Dnes bohužiaľ možeš byť aj šikovný aj múdry a je Ti to často na dve veci. Kým nemáš za sebou dobré známosti, ak napr. prídeš o robotu, v tomto úžasnom štáte máš smolu, kľudne možeš ísť spať pod most. To už si štát nepamatá, že si mu poctivo odvádzal, kým si robotu mal.
Ja chápem, že niektoré mamy sa proste musia po krátkej dobe vrátiť do zamestnania (ak tak teda nerobia len čisto z dovodu, že sa nechcú vzdať vyššej životnej úrovne), ale zdá sa, že práve niektoré z nich tu potom útočia na tie ostatné mamy, ktoré s deťmi ostali doma a občas ponadávajú, že sa im zdá rodičovský príspevok málo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
powerica1
15. apr 2014

@eaa tak toto si vystihla plne suhlasim, nuz ono je to tak, clovek ktorý mal cely zivot na ruziach ustlane nikdy nepochopi a ani chapat nebude chciet cloveka ktorý v zivote musi bojovat o vsetko. Ci uz v praci ako si pisala, ze pokial nemas niekoho za sebou su ti aj skoly aj vedomosti na prd. Zial smutne

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkat13
15. apr 2014

prepáč, ale nedá sa to po tebe čítať. "abi"? "chlapou"? ľudia si často neuvedomujú, že aj týmto príšerným pravopisom sa prezentujú...

powerica1
15. apr 2014

@fidka79 ty kokso musim sa ozaj iba smiat, lebo rozculovat sa mi nechce, to co tu pisete ako od veci, ja reagujem nato, ako sa obuvate vsetky do autorky temy, zato, ze si ponadavala na stat a co nech si ponadava a resp, ma pravdu neviem ci by sa panom hore pacilo, keby mali min. mzdy a aj tie dostavala neskoro tak stacilo iba trochu cloveka pochopit a nie sa hned osocovat. A teraz tu pisat letargie a uplne od veci. Naco tu clovek zaklada temu, ked debata je aj tak uplna o niecom inom.

powerica1
15. apr 2014

@adkat13 ked clovek pise cez mobil tak sa to stava, nemusi byt hned dement

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marionmarion
15. apr 2014

@eaa uplny suhlas...a nepochopim, preco sa musi kazda tema tu na MK zvrhnut na seriu posudzovani, odsudzovani, urazani...ak so zakladatelkou nesuhlasite, mate iny nazor,je to ok, mate na to vsetci pravo...ale to ze preco niektore majupotrebu svoj nazor takto agresivne a okazalo prezentovat, to nepochopim nikdy. Ak nemate pochopenie, staci sem nenapisat...
ja so svojim dietatom ostanem doma az kym nebude mat tri roky, lebo starat sa onho je pre mna dolezitejsie nez si udrziavat nejaky zivotny standard a pritom nemat cas ani na to, aby som mu vecer precitala rozpravku na dobru noc...

eaa
15. apr 2014

@fidka79 To o tom nedostatku miest a známostiach som písala a budem si za tým stáť.Píšem z čerstvej skúsenosti. Netreba si dávať ružové okuliare....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaa
15. apr 2014

@fidka79 Inak poznám niekoľko ľudí, ktorí si účet nezakladajú z princípu. Nechcú totiž podporovať úžernícke banky... Ja ich plne chápem, aj keď sama účet mám. A nebudem tu za to, že niekto účet nechce, ale ponadáva si, že mu peniaze prídu neskor, dotyčného za to odsudzovať.
Tiež sa nám nebude možno o pár rokov páčiť, keď hotovosť úplne zmizne z obehu a budeme odkázaní na kartičky, ktoré nám v podstate hocikedy možu zablokovať a sme v... Už pár rokov dozadu mi jeden kamarát, čo bol v Anglicku, spomínal, ako si ho podozrivo premeriavali v jednom obchodnom dome, keď tam platil v hotovosti.

adkat13
15. apr 2014

@powerica1 ja som nepovedala, že je niekto dement. ale "aby" s mäkkým "i" by som nenapísala ani v polospánku....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaa
15. apr 2014

@fidka79 No moj manžel musel teda pochodiť mnoho a mnoho pohovorov, kým našiel akú-takú prácu. Stálo ho to skoro nadľudské úsilie, a to má školu, jazyk, ovláda kopec programov a má bohaté skúsenosti a dlhoročnú prax. A podotýkam, že si nehľadal prácu len vo svojom odbore, reagoval na mnoho iných, aj podradne platených ponuk. Kamarátkina mama pracovala v obchode za min. mzdu, ale keďže nemala jediný víkend v mesiaci voľný, pomaly jej troskotalo manželstvo, psychicky tiež moc dobre nebola na tom, zobrala miesto upratovačky, a na toto miesto sa dostala len a len vďaka známej, čo tam už upratovačku robí. Pretože na to miesto sa vraj hlási kóópec ďalších žien ☹ Smutné.

eaa
15. apr 2014

@fidka79 Neviem, ale tvrdil to pred pár rokmi, vraj tam už hotovosťou neplatí skoro nikto (asi nechcú "žiť v jaskyni pri ohníku", ako si napísala )... Možno mal vyššiu hodnotu bankovky. Každopádne ja osobne som tam nebola, ale nedá sa povedať, že by to k tomu, že za chvíľu už nebude existovať hotovosť, nesmerovalo.
Ale je zaujímavé to, ako si všetko, na čo nadávame, obhajujeme formulou - čo nám ostáva, keď to tak "páni" chcú? Ohneme chrbát a ideme ďalej. Keďže sme nezačali proti tomu protestovať, tak hold nemáme možnosť zamestnať sa bez toho, aby sme si založili účet v banke. A tak je to aj v ostatných veciach. Ja preto chápem, že niekto si účet zriadiť nechce.

marionmarion
15. apr 2014

@fidka79 pardon ze vam do toho vstupujem...ja len ze osobne poznam zamestnavatela co nema problem vyplatit zamestnanca v hotovosti, lebo dotycna nema ucte v banke ( z principu ) a o ziadnu ciernu pracu nejde, ide dokonca o statnu spravu, takze da sa to, preco nie? Ide tu iba o ochotu ludi o nic ine...ja sama som bola takto vyplacana este pred 6 rokmi...
A este na margo toho ze si tvoja sestra nasla rychlo a bez protekcie pracu...nuz doraz je tam na tom "par rokov dozadu" Tiez som nemala problem najst si pracu par rokov dozadu, vsade vyseli inzeraty a ponuky, ked som sa presla po nakupnom centre v kazdom druhom obchode hladali predavacku, v restikach casnicky, kucharov...ked sa po nakupnom centre prejdem dnes, nevidim ani jednu cedulku, veru...nezamestnanost stupa a zamestnavatelia su narocnejsi nez kedysi. Mozu si to dovolit, lebo dopyt vysoko prevysuje ponuku...

shania31
16. apr 2014

@fidka79
Tie tvoje rady, ist si privyrobit do zahranicia, tak o tom mi hovorit nemusis- kebyze sme nepracovali vonku, tak si nemozeme dovolit ani to, co mame.
Skoda reci tu vobec nieco rozoberat. Kto nezazil, nepochopi!

vejula
16. apr 2014

@sissy27 nie, nemám deti kvôli tomu aby sme mali na dôchodky.. Samozrejme, že deti mam preto, lebo po nich tužim a citim, že to najviac, čo môžem vo svojom živote urobiť je porodiť a vychovať deti. Ale to, že naš štát potrebuje aby sa deti rodili, je proste fakt, a preto by mali nastaviť také podmienky, aby ženy nemuseli potlačať svoje tužby mať deti, preto, lebo by ich nemali ako uživiť. Vešať ťa nejdem 🙂 Neviem, prečo sa staviaš do pozicie obete, čo mučeníka, ktorého budeme za nazor upalovať 😅

vejula
16. apr 2014

@fidka79 ja ťa neodsudzujem, chapem tvoje rOZhodnutie a akceptujem ho. Ale môj nazor na to, že tak malé dieťa odlučené od matky na tak dlho jednoducho prežíva stres neprimeraný možnostiam jeho spracovania, to nemení.