Rodičovský príspevok, škôlka a robota

zuzu267
19. júl 2012

Ahojte dievčatá ,poprosila by som poradiť čo mám robiť ☹ .Moja mala nedovršila ešte 3r. až vo februári a od septembra bi mala nastúpiť do Materskej škôlky.Má sa to že ide do škôlky nahlasovať na socialke? Viem že škôlka to nahlasuje na socialku .Ale neviem či to mám aj ja nahlasiť na socialke.Mám stoho guláš ☹ Lebo kamarátka tým že nahlasila na sociaku , že ide mala do škôlky prišla tak o rodič.príspevok a ešte ju zdžubali že mohla za to dostať pokutu. Ja som zamestnananá na dobu neurčitu v jednej firme ale momentálne poberám rodičovský príspevok .Ale chcela bi som isť pracovať ked bi už bola mala škôlke. ( plánujem to tak )Len neviem či mi to umožnia pracovať len na rannú ! Môžem poberať aj nadalej rodič.príspevok ked bude v škôlke a ja nepojdem do roboty ? Nechcem ist na socialku aby sa do toho zas nezačali obuvať a ja pridem tak o rodič.prisp. Prídem tak o rodičovký príspevok ked mi neumožnia rannu a mala mi bude škôlke?A ked mi umožnia tu rannú smenu kolko môžem odrobiť hodín? Môžem robiť, malú mať v škôlke a zároveň poberať ešte rodič.prispevok? Po novom som počula že možem poberať Rodič.prispevok ,malú dať do školky a aj robiť zároveň na 8h-plný úvezok ?Ako je to stými hodinami teraz? Kedysi to bolo že matky mohli robiť len na 4h a zaroveň mohli poberať Rodič.príspev. ale dieta muselo biť v školke len na 4h. Ospravedlňujem sa ak nájdete nejaké chybi v pravopise .Pravopis mi od malička nejde 😀 a zaroveň VELKÉ DAKUJEM ak si toto niekto prečíta a zareaguje na moje otázky prajem pekný dník 🙂 🙂 🙂

janaalzbeta
19. júl 2012

áno....aspoň mi to tak bolo povedané. Ja som si drobca prihlásila od septembra do jaslí no do práce čo som mala nastúpiť mi volali, že ma nevezmú. Proste si to rozmysleli, že mamku s malým dieťaťom nechcú.... ☹ . Ja ti môžem poradiť len jedno dohodni sa so zamestnávateľom. Čo viem ja tak odrobiť môžeš ako brigáda na papieri a malé nemusí ísť do jaslí či do škôlky a vtedy ti rodičovský ostáva.................... 🙂 . No a potom máš problém čo s malou ☹ buď nejaká kamoška,ak ti postráži či starý rodičia. No u nás sa starý rodičia nejavia na kočíkovanie a stráženie záujem, že ani im nik nepomáhal tak chcela si dieťa tak sa staraj ☹ 😠 😠 😠 smutné je to tak.....ale poučovať poučujú.......................no ešte jedno,ak máš známu na sociálnom skús sa tam popítať.......................ja mám tieto info čo som ti popísala. Dúfam,že aspoň trošku som ti poradila, ak vôbec. Tak veľa šťastia 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mj28
19. júl 2012

Ahoj, teraz je to tak,ze moze mala chodit do skolky,ty mozes pracovat a aj tak mas narok na rodičovsky prispevok kym nedovrsi dieta 3 roky.A je jedno kolko hodin stravis v praci . 😉 vela stastia

zuzu267
autor
20. júl 2012

@janaalzbeta ani u nás to stým kočíkovanim neni sláva aj ja som s tým mala problém. Ale u nás si myslim že bol problém ten že ked moja malá mala 2,5 mesiacov mi prestávala díchať musela som ju mávať ked buvala na monitore dichu. Takže určite stoho mali naši starkovci strach. Ja bi rada do roboty lebo fakt sa to s týmito peniažkami čo dostávame nedá. Len problem je teraz to že drahý od rána do večera robí a všeci starkovci robia tiež a nechcem ich moc zatažovať. A viem aká je moja dcerka že tá bi im ani odíchnuť nedala 😀 😀 😀 ved ta je za dvoch chlapcov a non stop v pohibe -moc hyperaktívna xixix 🙂 🙂 🙂

zuzu267
autor
20. júl 2012

@mj28 a mám ju zahlasiť na socku že je v škôlke či nemusím lebo kedysi si musela ako to je teraz ?A ked mi neumožnia robiť že zostanem doma a pojde do škôlky nezoberú mi dúfam rodič,pris.No neviem ak to vyriešim lebo akurát dnes malej zistili že má alergiu na mlieko.... ☹ ☹ ☹ tak neviem ak sa rozhodnúť ☹ ☹ ☹

janaalzbeta
20. júl 2012

@zuzu267 viem aké to je ja som drobca mala na monitore od narodenia do 10mes.doma bol 7 mesiacov a tie 3 v nemocnici. Narodil sa priskoro mal 580gr. No teraz máme 22mes.váhu 9,350gr a ani teraz ho nik nechce kočíkovať...........mám pocit,že mi hrabe lebo vkuse s drobcom. A ešte keď začnú poučoavať najmä tí čo vôbe nepomáhajú. Máme to komplikovanejšie, lebo pri menšom náznaku keď niečo poviem tak to obrátia proti mne.............ako aj pred dvomi dňami. Tak mi stúpol tlak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . No musíme to nejak zvládnuť. Nech sa darí 🙂

mj28
20. júl 2012

@zuzu267 ja viem tak ze nemusis nahlasovat nastup do skolky(ked nebudes pracovat) ...- ale ked nastupis do prace tak to musis nahlasit na socialke - pretoze nemocenske za teba bude platit zamestnavatel - teraz za teba plati vlastne stat/socialka.... cize tu nejde o skolku/dieta ale o nastup do prace/zamestnavatela... a ci budes robit,alebo budes doma (aj ked nastupis a po mesiaci ostanes doma) tak ti rodicovsky prispevok budu vyplacat kym mala nedovrsi 3 roky - to je na 100% !!! a co sa tyka alergie na mlieko, tak mam kamošku,kt. deti(dvojcata) maju tiez alergiu na mlieko(kakao atd) a sa pytala riaditelky skolky este pred nastupom ci jej vyhoveju v strave,tak jej povedala ze ano - napr. ked budu mat mliecnu polievku,tak budu mat plnohodnotnu nahradu ... ale viem lebo ona si to zistovala,tak nie kazda skolka to akceptuje ....ale urcite by som tu alergiu spomenula riaditelke-zastupkyni este pred nastupom - vies mozno to vobec nebude problem 🙂 dufam ze som ta nepomotala 😀 😀 😀

zuzu267
autor
21. júl 2012

@janaalzbeta Ja som moju nehala na monitore asi až do roka a pol lebo som sa strašne bála .Ja aj vnoci som nemala pokoj furt som pozerala či dýcha som bola tiež stoho normalne nanervi jej sa to totiž stalo 3dni večer posebe a vieš čo je natom čudné že ked sme boli na pozorovaní tak jej nič nezistili bola na všetkých vyšetreniach a nič.Mali je riadny bojovník . 🙂 😉 nebojte sa zvladnete to 🙂 držte sa 🙂 🙂 🙂 .No a unás v rodine máme tiež take nemenované osoby-individuá ktoré tiež tak trovokujú 😠 😠 😠 Že človek bi sa snimi aj normalne porozprával ale s nimi sa neda lebo ty vdobrom a oni prvé slová čo vypustia z huby- či poučovanie,podpichovanie alebo urážky z takýmito ludmi si ja nemám ani čo povedať a to ich ešte viacej ser...a vytáča. Preto ich ignorujem a ked prídu tak račej zalezem abi som mala pokoj od nich abi som si zbytočne nervi neničila.To sú ludia taký ktorý ti závidia aj pupák medzi očami .Ludia bez chrbtovej kosti.

zuzu267
autor
21. júl 2012

@mj28 U nás v škôlke musíme mať papier od toho že nemôže mliečko to viem no alergolorgička mi ho nedala hovorila že mi ho dá gastro.dochtorka a asi jej budu ešte zistovať na aké potraviny má alergie .Som strašne zvedavá načo ešte má alergie lebo mala má aj furt egzem aj na kožné musíme isť.Dakujem za poradenie 🙂 🙂 🙂

zuzu267
autor
21. júl 2012

@katren Dík budem čítať 🙂 🙂 🙂 🙂