Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodičovský príspevok v Luxembursku

kristinapastuchova
15. aug 2014

Chcem sa poradit s niekym,kto s tym ma skusenosti.Na slovenskych uradoch mi, bohuzial, nikto nevie pomoct.Priatel pracuje na TPP v Luxembourg u a ja zijem s malym 4mesacnym dietatom tu na SR.Ako vybavit rodic.prispevok tam.,kedz tu nemame narok.
A ako tam je vyplacany a ako dlho tam trva (tzv Materska Dovolenka)? DAKUJEM

liz_lemon
15. aug 2014

@kristinapastuchova ved nech sa informuje priatel tam

kristinapastuchova
autor
15. aug 2014

to nie je take jednoduche, lebo sa fyzicky nenachadza v Luxembursku ale v inych statoch EU, ale sidlo firmy je tam.

miku1
19. aug 2014

@kristinapastuchova Materská je v Luxembursku 12 týždňov, ak kojíš, tak 4 týždne navyše. Rodičovský je pol roka, za dieťa dostávaš mesačne cca 180 €. Ale či máš nárok na to ty, keď žiješ na slovensku, to neviem. Ostatné info mám od sesternice, ktorá žije v Luxembursku.

tominka207
20. aug 2014

Ahoj, dnes je už neskoro tak sa nebudem hrabať vo svojich papieroch.Poberala som rodičák a prídavok na dieťa. Nepamatám si to teraz presne iba viem že sa to vybavuje dosť ťažko, lebo som si to vybavovala sama keďže naše úrady mi neboli veľmi nápomocné. Môj priateľ tiež nepracoval v Luxembursku iba tam bolo sídlo firmy. Zajtra Ti napíšem adresu luxemburského úradu, kde musíš napísať po nemecky alebo francúzs
ky. Všetky papierovačky sa ale oplatia, keďže peniažky vyplácajú aj spätne

zuzinkazuzu
22. aug 2014

AHOJ SKUSIM TI POMOCT
ja som poberala rodicovsky prispevok z luxemburska do 2rokov veku dietata,cize matersku budes poberat na slovensku tych 8mesiacov potom poziadas v luxembursku o rodicak a rodinne přídavky mozem ti poslat papiere ale niekedy to trva dlhsie ale oplati sa lebo přídavky na dieta su 250€ a rodicak nejakych 450€

zuzmag
7. jan 2015

@zuzinkazuzu Ahoj tie papiere mas na prídavky ? ja som v podobnej situácii manzel ma firmu tiez v luxembursku a nevieme aké papiere a potvrdenia potrebujeme ked nastúpim na materskú a pri narodení dieťaťa.Rodinné prídavky uz mame vybavené na dva deti v marci cakame tretie.Viete mi poradiť??? 🙂

zuzinkazuzu
7. jan 2015

poslite mi vas mail a ja vam odoslem vsetky papiere potrebne do luxu

kristinapastuchova
autor
8. jan 2015

Dakujem krasne.Uz mame vybavene 🙂
Pekny den

ruptura
17. nov 2015

@zuzinkazuzu

Ahoj prosim ta vedela by si aj mne pomoct . Manzel pracuje v pre belgicana ale zamestnany je v luxe. cakame babo a neviem kde sa mam dalej informovat co a ako. vies aj mne pomoct. dakujem Jana

ruptura
17. nov 2015

@tominka207 Ahoj prosim ta vedela by si aj mne pomoct . Manzel pracuje v pre belgicana ale zamestnany je v luxe. cakame babo a neviem kde sa mam dalej informovat co a ako. vies aj mne pomoct. dakujem Jana

hnv
18. feb 2016

Ahojte...vie mi niekto poradit?manzel pracuje pre firmu zo sidlom v LU...mam narok na prispevok na Matersku skolku?z luxemburska..ak ano ako mam postupovat..Dakujem Michala

weronika30
15. dec 2016

Ahoj te..chcem sa spýtať nemáte niektora tlačivá na rodicovsky príspevok do Luxemburska... Ďakujem

kristinapastuchova
autor
15. dec 2016

@weronika30 ahoj tlacivo si najdes resp.stiahnes na ich stranke http://www.cae.public.lu/de.html

weronika30
15. dec 2016

@kristinapastuchova Ďakujem pekne 🙂

weronika30
15. dec 2016

@kristinapastuchova
@kristinapastuchova a to sa volá u nich rodičovska dovolenka?

kristinapastuchova
autor
15. dec 2016

elternurlaub

hnv
16. dec 2016

Ahojte...prosim Vas ako sa vybavuje prispevok na zakladnu skolu?je nejake orig.tlacivo..alebo staci potvrdenie zo skoly..zakladnej...prelozene do nemciny.
Dakujem za kazdu radu.

ella1103
25. mar 2017

Ahojte.vie mi niekto povedat kolko rokov dostavam matersku z Luxemburgska?do 2 rokov ci do 3?do 4?dakujem

ella1103
25. mar 2017

My poberame aj matersku aj rod.z Luxemburgska.ale teraz mi uz neprisli financie maly ma 2roky.kto mi vie poradit...do kedy dostavame....ani list od nich neprisiel ze finito dalej Vam neplatime atd.dakujem

hnv
25. mar 2017

Ahoj...v Lu sa pobera len do dvoch rokov veku dietata.
List od nich necakaj...

ella1103
25. mar 2017

Hnv dakujem ste velmi napomocna.vdaka!!

ella1103
25. mar 2017

A teraz mam ziadat od Slovenska?do 3rokov?alebo ako?dakujem

ella1103
25. mar 2017

Alebo radsej nech vybavovat skolku...a rychlo pracovat....poradte mi prosim.dakujem

timi19
21. apr 2017

Pekny den. Chcela by som sa spytat, ako to je s tym rodicovskym? Moj manzel pracuje pre lux. a ja som doma so synom. Teraz mozem aj ja doztavat z lux. rodicovske alebo len ak by som tam bola zamestnana? Slov. urady mi hovoria ze z lux. mam dostavat, manzelova firma hovori ze nie. Za odpoved dakujem.

hnv
21. apr 2017

Ahoj,narok na rodicovsky prispevok mas,ak poberas tu na slovensku...tak z LU ti doplacaju zbytok,ak nepoberas na slovensku tak ti z Lu vyplacaju cely.
Tak isto ako rodinne pridavky.
Rodicak z LU je do 2 rokov veku dietata,pouzi tlacivo 411-zvlast ma, rodinne a zvlast na rodicak.
Trochu problem je ze musim mat to tlacivo z ich original pecitkou,inak ti to na slovensku nepotvrdia na irade prace

hnv
21. apr 2017

@ella1103
Na slovensku ziadaj do 3 rokov-mas narok.

hnv
21. apr 2017

@timi19
Potom pozor....marerska a rodicovsky je ine!
Na marersku narok z LU nemas,lebo si tam nerodila,nebyvala a nepracujes tam.
Rodicak ano

timi19
21. apr 2017

Dakujem za odpoved 🙂

ella1103
23. apr 2017

Dobry.ja som dostavala aj matersku do 2 rokov,pracuje tam partner na luxemburgsku zmluvu,ale zijeme na SR,len turnusy robí.len im prisli nove zakony v roku 2015 koncom mája, ja som este do toho padla.dostvala som 2 roky 485 EUR, ale vsetkým cudzincom zrusili.takze iba rodicovsku dostavame a to az do 18 rokov sumu 265 EUR.toto vsetko mám na papiery.kym tam partner robí na zaklade luxemburgskej firmy/zmluvy rodicovske krásne presne vcas vyplacaju.no kým sme to vybavili to bolo 11 mesiacov ale spatne to vyplatili,aj matersku aj rodicovsku

ella1103
23. apr 2017

@timi19
ked manzel podpisoval luxembrugsku zmluvu, zamestnavatel je v Luxembrugsku tak ano mala by si dostavat z luxemburgska tak tak, ale viem ze matersku uz zrusili pre cudzincov ...cize aj pre Slovákov v roku 2015 máj.ak uz aj rodicovsku zrusili tak nase slovenske urady platia, maju v LU nove zakony od 2015.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli