Rodičovský príspevok v Rakúsku – Kinderbetreuungsgeld

ivka484
18. apr 2015

ahojte, potrebovala by som poradit. 14.3.2015 mal syn 3 rocky. samozrejme v rakusku sa rodicovsky prispevok pobera len do 2,5 roka cize on poberal do 14.9.2014. potom som si mala vybavit tu na sk ten pol rok od 14.9. - 14. 3.2015. tu na svk uradoch mi povedali ze potrebuju papier ze na manzela zamietli rodicovky prispevok, takze sme si dali v septembri ziadost v AT na rodicovksky prispevok, LENZE tam nam ho schvalili az teraz v marci 2015 aj poslali peniaze vsetky komplet, LENZE manzel zaraba viac ako 16 300 rocne. Ako mame dalej postupovat??? my vieme ze nemame narok v AT na peniaze ale tu na SVK, lenze tu nam plynie polrocna lehota. dakujem velmi pekne za vsetky rady.....

sabiinaa
22. jan 2020

@ivka484 prosim vas ako ste to Riesili???

marcelka55
26. sep 2020

@sabiinaa Dobry den.Chcem sa spytat,ci ste nakoniec poberali rodicovsky prispevok z Rakuska lebo onedlho budem mat ten isty problem?Dakujem.

ivka484
autor
27. sep 2020

@marcelka55 dobry den ano poberali sme z rakúska keďže ho schválili a nechceli počuť ani o tom ze zarába viac ako ta suma co je, lenže po 5 rokoch od nás žiadali peniaze naspat rakúsania a Slováci nam uz spätne nic nevyplatili takže sme boli na tom tak ze sme 2.5 roku poberali a potom ďalej ale to sme museli ten pol roka vratit a svk ušetrilo na nas pol roka. Netuším ako to inak sa rieši ale my sme takto bohuzial veľmi zle

marcelka55
28. sep 2020

@ivka484 Dakujem velmi pekne za odpoved.To mi ke luto,keby clovek vedel s cim urady neskor vyrukuju lebo ja to pojdem len tento tyzden vybavovat
Viem,ze je to na dlhe lakte nakolko sme to zazili pri 1 dietati.Teraz mame druhe a som sa dopocul,ze nechcu ani ten rozdiel rodicovskeho dovyplatit nakolko u nas suma rodicovskeho sa zvysila.Hrozne