Rodičovský príspevok v Rakúsku - Mutter Kind Pass

peta78
2. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Doklady, ktoré treba doložiť k vybaveniu rodičovského príspevku v Rakúsku mám takmer skompletizované, ALE chýba mi jeden dosť dôležitý a to spomínaný Mutter Kind Pass. Má to byť nejaké potvrdenie od gynekológa a detského lekára. Poradíte mi prosím,či existuje nejaké tlačivo alebo ako takéto potvrdenie vybavím??? ĎAKUJEM

zuzcao8
29. apr 2016

@lucilulux to som myslela tak,že ako náš mal 30mesiacov v novembri, medzitým som stále čakala na vyjadrenia z Rakúska, kým mi niečo poslali, pretože mne stále nebol priznaný rodičák vtedy...medzitým sa rozhýbali konečne,len mi ho krátili a bla bla...som tu už písala,že som sa odvolala, ťahanica na súde a čakám KONEČNE na rozhodnutie a od toho novembra by mi to mali vyplácať na Slovensku keďže som si dala variantu 30plus...či ako to tam je to najvyššie,a že či to vyplatili spätne tu na Sk rodičák od nevem, decembra atď až doteraz lebo teraz má malý 3roky ..5.mája...neviem,či som to napísala oki 🙂, nie ako dement 😀,či to pochopíš 🙂

lucilulux
29. apr 2016

@zuzcao8 no neviem to na stopercent ale myslím si že by to mali vyplatiť aj spätne. Ale to sa ti naozaj dlho naťahuje, vieš keď tito rakusania majú na všetko čas a nič ich netankuje.

lucilulux
29. apr 2016

@1975renca teraz som kukala tak mne prvý krát rodicak vyplatili keď mala malička 9mesiacov to bolo v apríli a v auguste poslali ďalšie, no teraz už čakám od decembra a stále nič a už by mali poslať posledné a ďalej idem riešiť na sk. no ja som tam stále vyvolávala do at a najhoršie je ze zakaždým zdvihol niekto iný a zakaždým bola aj iná odpoveď toto ma dosť vytacalo

1975renca
29. apr 2016

@lucilulux no ved práve...telefonicky to je ako prečítat si info v novinách...nič nie je pravda :D ale tak čo už,snád sa dočkám aj ja :D

lucilulux
29. apr 2016

@1975renca ale jasne ze sa dockas 🙂 treba veľa trpezlivosti a nervov :D no keď ti už prídu tak už je iba spokojnosť 🙂

tudlo
30. apr 2016

@1975renca ahoj a ako dlho uz cakas od podania kbg ziadosti? Ja tam idem raz za mesiac sa spytat na stand ziadosti 🙂, lebo cez telefon je vzdy vsetko v poriadku.

1975renca
30. apr 2016

@tudlo ahoj,niečo cez pol roka zhruba,ale oni nezačnú vyplácat pokial nemaju pečiatky od pediatra,takže asi kým nebudem mat poslednú nedostanem nič,už len tá mi chýba...takže ked bude mat dieta rok...tak mi to vychádza

tudlo
30. apr 2016

@1975renca schválenie nezávisí od peciatok, tie sa dokladuju kvoli tomu, aby ti nekratili kbg 🙂 od 10 mes. veku dietata. Ak by si ich nepredlozila , tak by ti vyplacali po tom termine len 60% povodnej sumy

1975renca
30. apr 2016

@tudlo ja viem,všetko som vydokladovala čo chceli a čakám...zatial nič neprišlo,žiadne vyjadrenie za vyše pol roka,ale napíšem mail buduci týžden,tak uvidím čo odpíšu...nárok mám určite,tak zostáva fakt len čakat

tudlo
30. apr 2016

@1975renca veru veru, cakat a cakat....

zuzcao8
1. máj 2016

len náhodou, koľko od podania daňového v Rakúsku prídu peniažky prosím vás? Sú to 3mesiace? resp.do 3mes...

1975renca
2. máj 2016

@zuzcao8 to by malo príst rýchlo,myslím že aj do 3.mes.to chodilo,toto netrvá dlho,ale zase nič nie je nikdy isté

slavinocka16
2. máj 2016

@zuzcao8 mne prišlo za mesiac. Bola som prekvapená aký sú rýchli!

zuzcao8
2. máj 2016

@slavinocka a @1975renca ďakujem..minulý rok tiež prišlo za mesiac..teraz sme robili koncom februára resp.účtovníčka 🙂 a nič, napísala,že teraz podľa zákona je,že aj do 3mesiacov..tak sa uvidí 🙂

1975renca
2. máj 2016

@zuzcao8 tak snad pridu čoskoro 🙂

veronicka12
3. máj 2016

Baby prosim vas ako by som zistila ci uz poslali vyjadrenie o rodinnych pridavkoch a ci uz boli vyplatene, neviem Co si mam mysliet ale ked sa pytam ex tak tvrdi ze este neprislo ani vyjadrenie posielali sme to niekedy v na zaciatku Marca dakujem za kazdu informaciu. 🙂

1975renca
3. máj 2016

@veronicka12 zavolaj na konkrétny finanzamt,postačí meno,priezvisko a rodné číslo exa,mali by Ti dat tuto info ked si jeho EX,inak to nezistíš...len je otázne či ti z toho on niečo dá hoci to patrí dietatu...

kovanka
3. máj 2016

@veronicka12 ja som pred rokom ziadalav marci a prve prisli v novembri, teraz sme ziadali v january a zatial nic neprislo stale cakame

1975renca
3. máj 2016

@kovanka
@veronicka12 hej,ono je to raz tak,raz tak ale ex jej určite nepovie pravdu,takže si treba zavolat na finančák najlepšie...ja som tiež raz čakala rok a pol a teraz som behom mesiaca mala aj vyjadrenie aj peniaze

kovanka
3. máj 2016

@1975renca urcite je zavolat a informovat sa najistejsie, vela stastia

veronicka12
3. máj 2016

@1975renca
@kovanka no len po nemecky ja neviem

1975renca
3. máj 2016

@veronicka12 tak nech niekto zavola v tvojom mene,nemas nikoho na okolí?a kolko ste s exom od seba,on ma narok len na mesiace pokial ste boli spolu,teda pokial ste boli nerozvedeni

veronicka12
3. máj 2016

@1975renca my sme neboli manzelia, nemam praveze nikoho kto by vedel po nemecky, on to bral odjakziva ja som ani nevedela ze take nieco je prvy krat mi dal polovicu minuly rok a tento rok to chcem na svoj ucet prave preto to nahanam. :(Dieta je sudom zverene mne

veronicka12
3. máj 2016

@1975renca mala ma 11rokov smutne od neho :(

1975renca
3. máj 2016

@veronicka12 akoto ze to berie ked nemate spolocne bydlisko? To je podmienkou takisto...

kovanka
3. máj 2016

@veronicka12 ja chodim za tlmocnickou radsej zaplatim 10e a ona mi vsetko obtelefonuje a pozistuje,

lenkavy
4. máj 2016

Ahoj! Poradi mi tu prosim nekdo? Snazim se vyplnit zadost o rodicak, ale nemecky moc nemluvim a z tech pojmu na zadosti jsem uplne paf☹ Predvyplnila nam to jedna pani, co dlouhodobe zije v Rakousku, ale par veci mi tam nedava smysl a na pani nemam kontakt, abych se ji zeptala.

Co znamena: Karenz wurde vereinbart mit ??
Pani nam zaskrtla "einem auslandischen Dienstgeber" a mame si vyplnit "von" - "bis" a od jakeho zamestnavatele, ale ja nevim, co se tam mysli. Ja sama jsem od zacatku tehotenstvi nezamestnana. Mam tam uvest manzelova rakouskeho zamestnavatele? A co ty datumy? Nemel by se spis ten zamestnavatel uvest az v casti "Weitere Angaben zum 2. Elternteil"?

Dale ohledne Familienbeihilfe:
My jsme odeslali zadost o pridavky a stale cekame na schvaleni, ale pani rikala, ze mam tuto zadost odeslat, protoze narok na rodicak mi vznikl uz vic nez pred pul rokem. Ze oni to pry vrati zpet, ale aspon to tam budou mit zaevidovane... Kazdopadne narok na pridavky mame zase jen z Rakouska (zadne dorovnavani). Co tam mam zaskrtnout? Pani nam zaskrtla 2. a 3. moznost, ale ja bych tam dala spis jen to 1.
- Die Familienbeihilfe wurde beantragt
- Die Familienbeihilfe wurde zuerkannt
- Es besteht Anspruch auf eine der Familienbeihilfe gleichartige auslandishce Leistung
- Es besteht kein Anspruch auf Familienbeihilfe.

Pani mi taky napsala, ze tam mam prilozit E401 a E411, co jsem uz posilala na zadost o pridavky. Je to opravdu nutne? Kopii jsem si zapomnela udelat, takze bych to musela znovu zajit potvrdit na socialku.

Za jakekoliv info dik!

neontiger
4. máj 2016

@peta78
Mutter-Kind Pass a povinné prehliadky počas tehotenstva v Rakúsku
http://niesomdoma.eu/2016/04/muter-kind-pass-a-...

veronicka12
4. máj 2016

@1975renca normalne nemusi byt🙂

1975renca
4. máj 2016

@veronicka12 no podla mna musí,ja som to musela vydokladovat že máme s priatelom spoločné bydlisko,aspon prechodné,ved to by si mohol každý chlap uplatnovat na dieta rodinné aj ked nevychováva dieta a nežije s ním,to je podla mna blbost,to by si potom mohli takto uplatnit aj rozvedený...vy ste spolu niekedy bývali?ak ano,tak on to potom neprehlásil a používa stale v papieroch spoločný pobyt a to je trestné...on jednoducho prídavky brat nemože,ked s dietatom nebýva,ako píšem...takých by bolo