Rodičovský príspevok vs. príspevok na jasle.

lauriinkaa
30. aug 2019

Žienky, prosím vás do 1.9 som na Rd od 2.9 pracujem. Príspevok na jasle mi príde namiesto rod. Príspevku alebo mi príde rodičovský príspevok (keďže sa vypláca pozadu, teda za august) alebo mi príde už príspevok na jasle tento mesiac? Ďakujem

klarissa25
30. aug 2019

@lauriinkaa a kedy žiadala si o príspevok na jasle?

klarissa25
30. aug 2019

@lauriinkaa ale za august ti príde rodicak

luliu
30. aug 2019

@lauriinkaa tak záleží kedy tvoj malý nastúpil do jasiel a teda odkedy si žiadala príspevok. Ak od septembra tak v októbri príde prvy

sischa
30. aug 2019

Ja presne tak isto idem..akurat dnes som tam bola..pride este rodicak..

lauriinkaa
autor
30. aug 2019

@klarissa25 od 2.9 ide mala do jaslí, čiže budem ešte do tých 280 doplácať hej? 😁

lauriinkaa
autor
30. aug 2019

@luliu ďakujem ☺️

lauriinkaa
autor
30. aug 2019

@sischa taak nejak cudne funguje ten príspevok na jasle 😂

klarissa25
30. aug 2019

@lauriinkaa ale kedy si žiadala o príspevok?

lauriinkaa
autor
30. aug 2019

@klarissa25 žiadosť tam už je ale evidovať ju môžu vraj aaz od 2.9 kked mala nastupuje.. Čiže od 2.9

klarissa25
30. aug 2019

@lauriinkaa hmm tak neviem teda. Ale keďže rodičak sa vypláca spätne predpokladám ze aj tento príspevok, takže v septembri ti príde rodičak v októbri príspevok na jasle

jankafark
30. aug 2019

Prispevok na jasle dostanete v oktobri za september ...

sischa
30. aug 2019

@lauriinkaa taaaa trosku ano...ale co uz narobime..

evittam
30. aug 2019

@lauriinkaa Ako cudne? Za september dostaneš v októbri. Vsetky dávky sa vyplácajú spatne ako aj mzda. Aj to je cudne?

gemelos
31. aug 2019

@evittam no len jasle pýtajú platbu nie pozadu ale mesiac vopred (aspon u nás), čiže ho vlastne ešte nebude mať a už jasle platiť ale musí

evittam
31. aug 2019

@gemelos No veď ja viem. Ale su to dve odlišné veci. Nie je nič čudné na tom,ze davky sa vyplácaju pozadu o tom pisem. Napríklad ked skončí v jasliach v auguste zase dostane este peniaze v septembri...to uz je ok a nie je to cudne, že dostane peniaze v mesiaci kedy uz vlastne za jasle neplatí?! Na toto sa treba pripraviť. Nikto ti nic dopredu nedá. Aj ked prenajímas byt platis vopred a este aj zábezpeku.😉
Btw.ked nastupis do zamestnania a dochádzas tiez sa budeš "čudovať" ze nemás peniaze na dochádzanie, stravu lebo este nemáš výplatu?!

evittam
31. aug 2019

@gemelos Ja som už tiez platila stravu do školy a škôlky do 15.8. a este tam ani nie su....A?

gemelos
31. aug 2019

@evittam ano, máš pravdu, chápem ťa. Ja len že správe sa pýtala ak sa pýta vyššie že vlastne ten prvý mesiac bude musieť doplácať zo svojho..ten príspevok dostane až mesiac po tom čo nastúpi dieťa do jasiel.

evittam
31. aug 2019

@gemelos No ano ale bude mat zaplatené vsetko ako treba, od kedy ma narok. A všetko platíme "zo svojho"...teda aspon my...😀😉

gemelos
31. aug 2019

Inak..toto teraz riešim tiež, lebo od októbra by som chcela poriešiť jasle. Zatial to ale vyzerá, že rodičovský (ak to schvália) bude od januára vyšší ako príspevok na jasle. Potom čo? Vrátiť sa naspäť na rodičák?

mnemka
25. sep 2019

@gemelos toto aj mna zaujima. ci sa oplati vobec teraz vybavovat prispevok na jasle. odovzdala som vsetky papiere v septembri na urad prace ale chcu odo mna este dodat zopar papierov a rozmyslam ci sa na to nevykaslem radsej. Nezistili ste ako to nakoniec je? Kedze rodicovsky bude teraz vyssi ako prispevok na jasle, tak od januara si potom bude treba poziadat spat o rodicak, aby sme dostali vyssiu sumu (prispevok na jasle sa predpokladam nezdvihol)?