Rodinné prídavky v Rakúsku

saxanita1
18. nov 2014

Dobry den chcela by som sa trocha poinformovat ako je to s pridavkami v Rakusku kolko sa tam dostava ,a ci je pravda ze cim vecsie dieta tym je viac ,..Dakujem

iskricka55
18. nov 2014

Tiez by som rada vedela kolko sa tam fixne dostava, teraz zijeme este v Nemecku ale planujeme ist do Rakuska, cize informacie bysa zisli 🙂

meusicka
18. nov 2014

@saxanita1 ahoj, ano presne ako pises, cim je dieta starsie tym je pridavok vyssi, nie je to velmi velky rozdiel ale je to stale viac. a dostavas pridavok v mesiaci september dvojnasobny kedze mas vtedy vacsie vydavky na dieta, kedze zacina skola. zohladnuje sa aj pocet deti v rodine, ked ich mas viac tak ti este pribudnu dalsie eura, to je tusim od troch deti. nepozerala som, ale zrejme na stranke Finanzamtu sa daju najst aj presne sumy, kolko sa na deti vyplaca podla veku pod.

saxanita1
autor
18. nov 2014

@meusicka Ahoj no ja mam dve deticky manzel sa len teraz zamstnal vRakusku preto sa pytam ,,,ale nieco na urade mi vraveli ze uz teraz by mali vyplacat pridavky kazdy mesiac ,,kdo vie co je na tom pravdy??

sonia.
18. nov 2014

@meusicka V septembri nie je pridavok dvojnasobny, ale o 100 Eur viac na kazde skolopovinne dieta (aspon tak sa mi zda).

@saxanita1 Ano, od septembra tohto roku sa pridavky v celom Rakusku vyplacaju mesacne.

saxanita1
autor
18. nov 2014

@sonia. Tak potom kolko je na jedno dieta ,mam 9r.chlapca a 14r dievca

jatamido
18. nov 2014

...áno,už sa vyplácajú každý mesiac a čím dieťa staršie,tým viac 🙂 ....ja mám 19r dcéru a už skoro 14r syna.....nebudem písať verejne koľko dostávam,ak chceš napíš IP 😉

sonia.
18. nov 2014

@saxanita1 Tiez nechcem verejne.... Mozem Ti napisat IP?

jatamido
18. nov 2014

....a ešte, prídavky sa vyplácajú pokiaľ dieťa chodí do školy,alebo študuje,ale najviac do veku 28rokov...

meusicka
19. nov 2014

@saxanita1 ked otvoj manzel teraz tam zacal robit tak sa mu to zohladni, oni totiz vyplacaju aj spatne odkedy mu trva pracovny pomer.

meusicka
19. nov 2014

@sonia. to som nevedela, ja som tu len kratko, a moje deti su este male takze mne to vyslo tak ze to je cca dvojnasobok 😉

saxanita1
autor
19. nov 2014

@sonia. Ano mozes budem len rada ked napises IP

murcos
22. nov 2014

@sonia. je to tak, nie je dvojnasobny, ale na skolopovinne dieta plus stovka

murcos
22. nov 2014

..neda mi nedopisat.
ak si vezmete,kolko stoja kruzky, ake su vydvaky v skole...tak ta mesacna suma je nic_
neslobodno vidiet len cislo na vypise z banky, treba rozkalkulovat, kolko naozaj mate vydavky za dieta.
mne sa z toho dviha zaludok, - zial v tomto pripade vidno, ze cim je dieta starsie, tym aj viac hlupo povedane stoji (aspon v NÖ) jednym slovom - pri vyske dani v rakusku by si rodina zasluzila omnoho omnho viac

sunshineka
22. nov 2014

@murcos presne toto si malokto uvedomuje,vytesuju sa s pridavkov,ale nech si spocitaju,aky nakladny zivot a skoly ich cakaju.stazujeme na SVK,ale aspon skoly mame zadarmo

marianandidi
14. sep 2015

Ahojte,viete mi poradit co vsetko potrebujem a ako vybavim rodinne na dceru ktora je na sk s mojou mamou??

maci118
30. sep 2015

Ahojte.. Viete mi prosím Vás povedať ako dlho trvá schválenie prídavkov na dieťa v Rakúsku? A mal by mi príst aj nejaký papier odtiaľ či je to schválené alebo nie?

andreea2
6. nov 2016

@maci118 no to by aj mna zaujimalo,asi 3 tyzdne,co sme posielali papiere na Finanzam a cakam na to rozhodnutie..neviete ako dlho sa na to caka?dakujem za odpoved 😉

bluka2
6. nov 2016

@maci118
@andreea2
U mna to bolo schvalene hned. Ale ludia maju velmi rozlicne skusenosti, niektori cakaju aj mesiace. A pride papier postou o rozhodnuti.

andreea2
6. nov 2016

@bluka2 dakujem,dufam,ze to nebudu tie mesiace 🙂

maci118
6. nov 2016

@andreea2 ja už čakám vyše roka a furt nič😬

andreea2
6. nov 2016

@maci118 to vazne?ako je to mozne?niekomu pride hned,niekomu par mesiacov ale rok?nezistovala ste to telefonicky ,kde je problem?manzel mi teraz pracuje 2 mesiac v Rakusku..v Nemecku pracoval 7 rokov ,ale tam to bolo hned,ako dostal zmluvu..vraj zalezi, kde na urad to posielate..

maci118
8. nov 2016

Ahojte. Prosím Vás neviete mi poradiť niekoho kto by mi vedel vybaviť prídavky z Rakúska(samozrejme za nejaký poplatok)
Máme to tam už vyše roka podané a po novom sme sa dozvedeli,že nič od nás tam nemajú,tak to chcem ešte raz všetko podať.
Ďakujeem😊

maci118
11. nov 2016

Baby prosím Vás na vybavenie prídavkov ste potrebovali preložený rodný list do nemčiny či stačil Vám slovenský?
Ďakujem...

dada200
11. nov 2016

@maci118 my sme dávali prekladať overenú kópiu do nemčiny

andreea2
11. nov 2016

@maci118 my sme davali prelozit rodne listy ,aj manzelov ako ziadatela,sobasny list a tiez aj potvrdenie zo skoly,ze su skolopovinne.. 😉

dada200
11. nov 2016

@maci118 presné tak isto ako @andreea2 vyplnenú žiadosť v nemeckom jazyku,rodny list dcéry ,sobášny list,potvrdenie o návšteve škôlky/školy a potvrdenie z UPSVAR,ze na Slovensku rodinné prídavky nepoberam.

andreea2
11. nov 2016

@dada200 potvrdenie ,ze nepoberam pridavky na SK som zasa ja neposielala..ale my sme ziadali este len teraz od septembra, ako mm dostal zmluvu,po starom bolo,ze na urade na SK potvrdili papiere a tak sa to posielalo do Rakuska a teraz po novom,ze urady na Sk a AT uz medzi sebou komunikuju..cize ak by im to chybalo,tak si to uz mozu ziadat priamo od nich ci?..🙂

dada200
11. nov 2016

@andreea2 áno môžu,ja uz neviem ako predne to funguje teraz,lebo mi už predlžujeme prídavky 9 rokov,ale ked sme podávali prvý krat,tak toto všetko tam išlo.

maci118
11. nov 2016

@dada200
@andreea2 ďakujem pekne😊

andreea2
11. nov 2016

@dada200 dakujem..snad bude vsetko v poriadku a teraz len cakat 🙂