Môžem vybaviť rodinné prídavky aj mimo trvalého bydliska?

betuska_2306
6. sep 2019

Ahojte. Viete mi niekto prosím vas poradiť... viem vybaviť rodinne prídavky aj v inej pobočke upsvar ako máme miesto trvalého bydliska?

veronikaszabova
6. sep 2019

@betuska_2306 ahoj. Ano vies. Len paninky na urade asi nebudu moc nadsene, lebo to je praca navyse 👍😃

ukulela
6. sep 2019

@betuska_2306 ano, ja som tak vybavovala, teta frflala, ale ja som jej len povedala, ze som sa informovala v mieste TP a tam mi povedali, ze mozem kdekolvek a odtial ziadot posielaju im do TP. takze ak budu vymyslat, tak sa ohrad.

draik
6. sep 2019

Iná možnosť - elektronicky s OP so zaručeným podpisom.

betuska_2306
autor
6. sep 2019

Ďakujem každej za radu! Skúsim to teda 😊 dúfam, že bude ochota na ich strane. Nechce sa mi totiž trepať autom s trojtýždňovým bábom 80km 😫

ukulela
6. sep 2019

@betuska_2306 ochota byt nemusi, ale vybavit jednoducho musia. ako som pisala, aj mne pani somrala, ze to su papierovacky navyse, ze ona musi vypisovat a posielat, bla bla ... tak jej hovorim, ze mne na UP povedali, ze sa to da, ze ma vybavia kdekolvek a ak je problem, mam sa odvolat na to, ze som sa informovala ... a ked aj potom somrala, ze kopa vypisovaciek, tak jej podrazdene hovorim, ze teda nech povie, ci ma vybavi, alebo nie a ak nie, startujem auto a idem o tri okresy dalej ... ale to si asi uvedomila, ze uz jeza ciarou, tak to uhrala tak, ze teda ide sa spytat nadriadenej - a odtial prisla, ze teda vybavi ma (akoby to bolo ich dobrovolne rozhodnutie, no nie, nebolo, museli ma vziat) ... len sa treba na vratnici informoat, kam mas ist - ze si z ineho okresu, lebo oni maju rozdelene stranky podla TP. inac - socialka mi v poho dala potvrdenie o ukonceni MD. na "cudzom" upsvare som takto dokonca vybavaila aj RP aj ROdicak a aj porodne (pani si ma uz pamatala - nereptala 🙂 aj mi po prvom raze povedala, ze tak pridite aj ked vam bude koncit materska, ked uz vas mam nahodenu 🙂 no aka zlata ...

betuska_2306
autor
6. sep 2019

@ukulela vsetko je to o tom prístupe 😳 viem si predstaviť. Budem apelovať na nich... tiež by som všetky tieto veci vybavila tu na ,,cudzom,, upsvare. Idem bojovať 😂💪
Ďakujem za info.

michelle567
6. sep 2019

Prečo s trojtyzdnovym? Mohla si počkať kým sa dožije tých 28dni a rovno si naraz vybaviť aj príspevok pri narodení dieťaťa 🙂

evittam
6. sep 2019

@veronikaszabova Paninkam staci vysvetlit ze maju robiť svoju robotu za nase dane. 😉

ukulela
6. sep 2019

@betuska_2306 inac presne, pockaj a rovno vybavis aj prispevoko pri narodeni. rodinne pridavky sa vyplacaju aj spatne.

betuska_2306
autor
7. sep 2019

@michelle567 aj to tak plánujem 😊 budúci týždeň má mesiac. Tak si to pôjdem všetko naraz...

betuska_2306
autor
7. sep 2019

@evittam joj. Hlavne ich asi nedráždiť 😂😂

evittam
7. sep 2019

@betuska_2306 Prečo? Nechápem ľudí co držia hubu a krok lebo tetuska na úrade.....A?! Je to taký isty človek ako ja alebo ty. A tie co si myslia ze su niečo viac treba pekne slušne upozornit ze nie.😉