Škôlka a predĺžená rodičovská dovolenka

mathias2009
5. jan 2012

ahojte,

chcem poprosit o radu,ci mate skusenost s predlzenou materskou s poberaním rodicovskeho prispevku, a chodením dietata do skolky??? je nieco take mozne??? moze matka pracovat alebo ake su pravidla???? dakujem

dolcegucci
19. dec 2016

@leeenka26 prispevok ti automaticky zanikne.Tiez som to tak mala.

leeenka26
19. dec 2016

@dolcegucci nemusim sa ani nikde odhlasovat? Dakujem

dolcegucci
19. dec 2016

@leeenka26 povedali ze nie,ze je to automaticke ale peniaze mi prisli a potom pani volala aby som ich vratila😀 tak sa radsej na to popytaj😉

leeenka26
19. dec 2016

@dolcegucci cize pekne kocurkovo. Diky

dolcegucci
19. dec 2016

@leeenka26 asi tak🙄

lulu2014
19. dec 2016

@leeenka26 dobrý niekde som čítala / Nový čas.../že po treťom roku môže poberať iba matka. Do troch rokov môže aj otec..Takže asi sa nedá preniesť na otca.

janka2501
19. dec 2016

@leeenka26 ja mam v rozhodnuti,ze nesmie navstevovat ms. Ale dr po roku poslala do skolky a dala pisomny suhlas. A pytala som sa na upsvare a moze. Ak to dr povolila.

9lf9
19. dec 2016

@leeenka26 my si musite zaniest na urad prace rozhodnutie ze Vam vznikne narok na matersku a to je renostna davka a pokial ju budete mat vyssiu ako 203,2e mesacne tak vam rodicovsky odnimu, neda sa tak ze by ho poberal manzel..ale vznikne vam narok na Prispevok na starostlivost = tzv 6 tyzdnov na urade prace

leeenka26
19. dec 2016

@9lf9 dakujem uz mi je to jasne. A ten prispevok na starsie dieta je 41 eur? To je vlastne ale jednorazova davka ze 6 tyzdnov.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zarad
19. dec 2016

@leeenka26 mne bol schválený predĺžený rodičovský príspevok, ale keďže som práve doberala podporu, myslela som si, že o jeden mesiac prídem. A jedna milá pani na úrade mi povedala, že to môže ten jeden mesiac kľudne poberať partner. Aj tak bolo.

9lf9
20. dec 2016

@zarad ale je rozdiel poberat podporu 1 rodicom a druhym RP ..poberat materske a RP sa neda ani ked kazde bude na jedneho z rodicov

9lf9
20. dec 2016

@leeenka26 nie je to jednorazove, zalezi kedy ale podas ziadost lebo ano vyplatene to moze byt na 1x ale narok je zvycajne 2 az 3 mes. zalezi ci sa neporodi skor alebo ci sa neprenasa, od kedy je narok na MD a od kedy sa kvôli MD odnime RP..a je to 41,12e/ mes. ak sa o dieta stara FO bez SZCO, ak je dieta v jasliach tak max. do 280e mes, a ak v statnej skolke max do 80e/mes preukazanych nakladov

leeenka26
20. dec 2016

@9lf9 velmi pekne dakujem za info

lucinka37
22. okt 2017

Ahojte baby.
Prosim vas... este len nad tym zacinam uvazovat, lebo mi to poradila znama... syn ma 4,5 roka. Ja som 1a pol roka v praci... ale maly je viac doma ako v skolke :( stale je chory... tyzden skolke a potom mesiac doma... nastastie s nim mozu byt svokrovci, ale bolo mi poradene ze kvoli zdravotnemu stavu si mozem podat znovu o ten rodicovsky. Myslite ze je to mozne?
Popripade ako to je potom s pracou a skolkou? Moze maly chodit do skolky na cely tyzden a ja byt normalne alebo aspon na polovicny zamestnana?

sandey
22. okt 2017

@lucinka37 mozes aj pracovat aj dat dieta do skolky aj my sme to tak mali

simonkaa5
22. okt 2017

Ahoj, je možne o to požiadat musi vypisat doktorka,.musi byt sledovany na alergologii alebo v inej ambulancii okrem.obvodnej.v škólke nesmie byt, v rozhodnuti pisu: nezaradovat do kolektivu pre zdravotny stav, moze len v predškolskej.

lucinka37
22. okt 2017

@sandey
@simonkaa5
Dik. I ked o tej skolke kazda pisete inak...
Je na alergologi, chodime pravidelne. Je aj alergik a ma rozhadzany imunitny sistem...
Od septembra bol skolke tyzden... ale ked vyzdravie bola by som rada keby ide i ked zas len na tyzden ci dva... on je velmi spolocensky a deti mu chybaju ...

sandey
22. okt 2017

@lucinka37 my sme mali napisane tiez ze nie je vhodny kolektiv ale chodil do skolky, samozrejme hned ako mal soplik uz aj zostal doma, takze bol naozaj doma viac, ako v skolke ale myslim, ze v tom kolektive sa potom ta imunita nakoniec zlepsi...

simonkaa5
23. okt 2017

@lucinka37 davaju.do.skolky, ale nemalo by sa...aj nasa chodila ma 4 hodiny.tak chod.si po ziadosti a uvidis nic nedas zato najlepsie ak ti to vypise alergolog ale nam preslo aj.od obvodnej.zalezi co napise.

lucinka37
23. okt 2017

Dnes som bola pre papiere na urad. Nechala som to u nasej obvodnej ale pojdem aj pre vysledky k alergologovi.
A uvidime