Som na rodičovskej dovolenke a zmenila som trvalý pobyt

nina233
26. okt 2012

Ahojte, chcem sa informovat. Som na rodicovskej dovolenke, v decembri mi konci. Prestahovala som sa do ineho mesta. Dnes som bola na UPSVaR v mieste terajsieho trvaleho bydliska, aj s dokumentami z UPSVaR z predchadzajuceho trvaleho pobytu. Bolo mi povedane, ze musim pisomne oznamit predchadzajucemu Uradu prace, ze som zmenila trvale bydlisko, poziadat o zaslanie dokumentacie na novy urad prace a soc.veci, zaroven poziadat o doklad, kolko dni som poberala rodicovsky prispevok. Ze vraj je aj na to vsetko nejake tlacivo na nete, ale nenasla som. Nemate s tym nahodou skusenost? Nepisali ste nieco podobne? Do kolko dni od dovrsenia 3och rokov dietata ste povinne sa hlasit na UPSVaR. Treba sa zahlasit aj na socialku? Do kolko dni? Dakujem. Nina

habibi78
26. okt 2012

@nina233 ja som prisla s novym obc.preukazom a potvrdenim z miestneho uradu ze mam v ich obci trvaly pobyt na Urad prace kde som byvala predtym (BA), tetuska si opisala udaje, dala mi podpisat tlacivo ze ma odstupuju do Senca a tym to pre mna haslo...a to bolo pred necelymi tromi rokmi.... o necele dva tyzdne mi prislo vyrozumenie zo Senca, ze ma eviduju... tiez som bola na rodicovskej, vlastne este stale som.... tak ja nerozumiem tomu co od teba chcu, toto vsetko maju riesit oni medzi sebou... 😠
Po dovrseni troch rokov dietata sa musis nahlasit na UP do 7 dni...

nina233
autor
26. okt 2012

@habibi78 Dakujem. No ved, tiez si myslim, ze taketo veci by mali riesit oni medzi sebou, zda sa mi to cele na hlavu... v mieste predchadzajuceho trvaleho bydliska sa nezdrzujem, je to cca 300 km daleko, takze jedine len pisomnou formou, oni mi vraj poslu vyrozumenie a aj novemu UPSVaR. Cize ty si sa v podstate odhlasila zo stareho, ja nie, tak to musim riesit takto. Chcela som v podstate to tlacivo, co im mam poslat. A treba sa hlasit aj na socialke po skonceni rodicovskeho?

habibi78
26. okt 2012

@nina233 ziadne tlacivo, na papier napis informaciu o zmene trvaleho pobytu plus novu adresu...posli to doporucene a dovidenia... to co uz je, furt vymyslaju, len zeby nist nemuseli robit!!! myslim ze na socialku by si mala ist s tlacivom co ti poslu z UP o skonceni rodicovskej...

nina233
autor
26. okt 2012

@habibi78 mas pravdu, napisem im strucne co ziadam, ake nastali zmeny a nech uz oni komunikuju medzi sebou, len lietam od uradu k uradu, mam toho niekedy dost. Kazdopadne dakujem za radu 🙂

moon1979
26. okt 2012

@nina233 presne tak ... tvojou povinnosťou je oznámiť zmenu trvalého pobytu a to, aké administratívne úkony musia medzi sebou jednotlivé pobočky urobiť už teba nemá čo zaujímať ... za čo sú platení? nech si robia svoju prácu ... ty si len splň oznamovaciu povinnosť samozrejme tak, aby si o tom mala doklad ... teda buď poštou doporučene, alebo osobne, ale s pečiatkou o prevzatí ...

habibi78
26. okt 2012

@nina233 teraz som pozerala na ich stranku, medzi zakladnymi tlacivami ziadne take nie je....ked ho nemaju na stranke, tak ich problem...ty si svoju povinnost splnis ci uz to das na tlacive alebo nie....hlavne to posli doporucene nech mas doklad a co najskor 😉

lucia1181
26. okt 2012

@nina233 ahoj,tak ja to riesim akurat teraz 🙂.Poslala som mailom oskenovany novy OP na urad,kde som patrila predtym a odtial mi odpisali,ze je to v poriadku a posielaju udaje na urad podla noveho bydliska 🙂.Ja som prechadzala z uradu zo Senca do Dunajskej Stredy 🙂

magg424
26. okt 2012

Podla mňa je úplne zbytočné oznamovať zmenu pobytu koli rodičáku, ak ho poberáš na účet, proste si ho poberaj z mesta kde si si ho vybavila aked skončí tak skončí, a potom si len prídavok prehlásiš do nového mesta , t.j. v tvojom prípade v januári.

nina233
autor
26. okt 2012

@moon1979 aj som povedala zamestnankyni, ze to by si mali oni medzi sebou riesit, ja si len oznamim zmenu adresy, ale pozerala na mna, akoby som chcela nemozne. Kazdpopadne poslem doporucene, nech mam doklad. Dakujem 🙂

moon1979
26. okt 2012

@nina233 mala si dodať, nech sa nezbavujú povinností ... ty si svoju povinnosť splníš, ostatné nech si riešia medzi sebou ... niektorí úradníci čo si dovolujú, to je viac ako otras ... a samozrejme človek neznalý pomerov vybaví a urobí čo mu povedia, však úradníčka povedala, tak treba ... a urobí robotu za ňu ... zarchivovať dokumenty a uložiť do archívu ich nemáš prísť ty vybaviť? neskutočné ....

nina233
autor
26. okt 2012

@lucia1181 Dakujem. Ja im odfotim aj OP a prilozim k ziadosti a uz sa nebudem zaoberat tym dalej. A ty si neziadala o vypis, ako dlho si evidovana na UPSVaR. Kedze mne v decembri konci rodicovsky a nenastupim do prace, budem evidovana na UPSVaRe, potrebujem aj tento vypis.

lucia1181
26. okt 2012

@nina233 nie,nie,nic ine.len som oskenovala novy OP,napisala,ze sa mi zmenilo trvale bydlisko,tak posielam novu adresu a v prilohe novy OP.To bolo vsetko.neziadala som ani o ziadny vypis,ja budem este na rodicovskej dovolenke 1,5 roka 🙂

nina233
autor
26. okt 2012

@magg424 Len som chcela mat vsetky doklady uz vybavene, takze som im to radsej oznamila teraz. Nikde som sa nedocitala, aka je oznamovacia povinnost, do kolko dni, tak to riesim teraz, aby som nahodou nebola zvozena za to, ze som im to neoznamila. Hold, nasim uradom velmi neverim, tak radsej preverujem. Kazda zamestnankyna hovori nieco ine a posuvaju si ludi od dveri k dveram. Takze nech to radsej vedia a nedam im dovod, aby na nieco frflali.

nina233
autor
26. okt 2012

@moon1979 ved to, ked clovek nepozna pomery, nevies, cim vsetkym sa mas ohradit. Ale samozrejme, ze si nenecham a ozvem sa. Uz som sa stretla aj s tym, ked som bola tehu a bola na poradni, ze sestricka chcela, aby som si zmerala sama tlak a napisala na ampulku s krvou svoje meno 😉 . Tak som ju hned poslala do teplych krajin a odvtedy bola ako med. Hold, ludska blbost je neskutocna.

nina233
autor
26. okt 2012

@lucia1181 tak to ano, tak si este uzivaj krasnu dovolenku s drobcom 🙂

lucia1181
26. okt 2012

@nina233 dakujem 🙂

moon1979
26. okt 2012

@lucia1181 ale pokial na fotokopii tvojho OP nebolo vyhlasenie s podpisom o súhlase s archiváciou fotokopie a súhlasom so spracovaním tvojich osobných údajov, tak došlo k porušeniu zákona 🙂 neviem či by som posielala fotokopiu OP mailom ... 🙂

nina233
autor
26. okt 2012

@moon1979 cize podla teba ide o porusenie zakona, ak by som poslala fotokopiu OP postou?

moon1979
26. okt 2012

@nina233 fotokopia musi obsahovať súhlas so spracovaním v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobnýcn údajov 🙂 v opačnom prípade by takáto OP nemala byť archivovaná 🙂
ja osobne som velmi opatrná kde poskytujem fotokopie OP ... preto radšej riešim veci osobne, poskytnem doklady k nahliadnutiu na overenie údajov, potom nie je dôvod vyhotovovať jeho kopie 🙂

nina233
autor
26. okt 2012

podobne, tiez radsej chodim osobne, vyriesi sa tym viac, ako pisomnou formou. A samozrejme, treba byt s osobnymi udajmi opatrni. Poslem len ziadost. Novy UPAVaR si tieto udaje moze vyziadat a overit, ak mi skonci rodicovsky.

nina233
autor
26. okt 2012

@moon1979 podobne, tiez radsej chodim osobne, vyriesi sa tym viac, ako pisomnou formou. A samozrejme, treba byt s osobnymi udajmi opatrni. Poslem len ziadost. Novy UPAVaR si tieto udaje moze vyziadat a overit, ak mi skonci rodicovsky.

moon1979
26. okt 2012

@nina233 ja si na fotokopie osobných dokladov davam extra pozor ... v dnešnej dobe ...