icon

Som živnostníčka s rizikovým tehotenstvom. Mám nárok na príspevok?

avatar
brinkley
26. jan 2008

Ahojte,potrebujem radu.Som zivnostnicka,socialku si platim už niekolko rokov,podnikam prvy rok ,takže danove priznanie odovzdavam až tento rok,som na rizikovom tehotenstve a neviem ake naroky mam co sa týka nejakeho prispevku alebo davky na ktoru by som mala narok.Neviem kam sa na to mam ist spytat,ake tlacivo vyplnit a ako vobec postupovat.Za jkazdu radu budem vdacna,dik

avatar
brinkley
autor
26. jan 2008

Nikto nic nevie?

avatar
lendy1
26. jan 2008

brinkley, mrkni do Paragrafů, tam jistě najdeš odpověď... 😉

avatar
brinkley
autor
26. jan 2008

diky lendy🙂

avatar
weweruschka
6. feb 2013

@brinkley
Pokud jsi si neplatila po dobu podnikání nemocenské pojištění, tak nemáš nárok na peněžitou pomoc v mateřství ale jen na rodičovský příspěvek 3800 plus přídavek na dítě 500 celkem 4300,- Pokud jsi si ovšem platila nemocenské pojištění po dobu 270 dní tak máš nárok i na peněžitou pomoc v mateřství i na rodičovský příspěvek a to celkem 7600,- pokud se částka za peněžitou pomoc v mateřství nezměnila mělo by to být tolik. kolik jsem napsala. Já se právě snažim zjistit jestli taky budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství pokud si zaktivuji živnostňák a začnu na poloviční úvazek podnikat a budu si platit nemocenskou logicky bych nárok mít mněla pokud splním ten limit 270 dní.
Otázka zní zda zákon posuzuje aktivaci živnosti a zřízení za to stejné jde o to abych nemusela platit zálohy ale až po roce po danovém přiznání . No nemám jednoduchý dotaz viď 🙂 Měj se krásně snad jsem aspoň trochu poradila