Spĺňam nárok na materskú?

januska2579
30. apr 2018

Ahojte dievčatá, ktoré sa vyznáte. Prosím Vás budem mat nárok na materskú, ak som niekoľko rokov szco- platím socialku do 30.6., od 1.7. Už nebudem mat povinnosť lebo som mala v roku 2017 nízky príjem z podnikania. Zároveň som zamestnaná na TPP od 24.8.2017, nástup na MD 31.8.2018, tým dnom mi bude asi aj končiť TPP, som učiteľka na zmluve ako zástup za md inej učiteľky. Viem, že musím byt poistená 270 dni v posledných dvoch rokoch- to som a zaroven musím byt nemocenský poistená ku dnu nástupu na MD. Ale v tom čase si už odvádzať sociálne nebudem, druha vec, ak by mi riaditeľka dala ukončenie TPP k 30.8. Tak už by som automaticky nespĺňala nárok na materskú?? Vďaka za info

jessicadan
30. apr 2018

Ja si myslim ze ak si na TPP tak za teba plati sociálne odvody zamestnávateľ. Čiže škola. To ze tebe ako SZCO nebude vyplývať povinnosť platit odvody podľa mna Nevadi. Lebo ten cas od 1.7.-30.8. Plati zamestnávateľ. Čiže niekto to plati. Je dolezite aby boli platené odvody 270 pred pôrodom. Poprosila by som riaditeľku aby ti dala ukončenie pracovného pomeru k 31.8. Alebo. Skús sa popýtať na sociálke, keby ti riaditeľka nevyšla v ústrety, ci si nemôžeš zaplatit dobrovoľne sociálne odvody za mesiac august. Sice zaplatíš plnu sumu minimálnych odvodov do sociálnej poisťovne ale mas to “poistené” ze ti tam nebude žiaden den chybat. Aspon podľa mna.