Sporenie pre dieťa

erika33334
7. dec 2018

Neviete mi poradit kde sa najvyhodnejsie da zalozit sporenie pre dieta?chcela by som malemu a neviem kde je navyhodnejsie dakujem

dorotka9819
7. dec 2018

@erika33334 my máme poistku rovno do sporením v Alianz, ale sesternica má sporenie v Prima banke, mesačne môžeš dať max 20€ a sú tam vraj super úroky. Mala to obehané a vraj je to najvýhodnejšie

arasidka123
8. dec 2018

My sme dali v ČSOB..15€ mesačne a sme spokojní

evittam
8. dec 2018

Nikde. Neexistuje výhodné sporenie a podobne. Teda ano existuje-vyhodne je však len pre poskytovateľa. Bohužiaľ.

nikka455
8. dec 2018

@erika33334 my máme Pioneer (Amundi). Je to investičné sporenie. Na 20 rokov, vybrat mozes kedykolvek, do cca 2 tyzdnov mas peniaze, ale je tam riziko ze budes v strate. Treba pozerat aky je momentalny stav. Ale za tych min 15-20 rokov sa tam zarobia pekne peniaze.

lejka01
8. dec 2018

My sme malemu dali komplexne poistenie spolu so sporenim, ktore si vyberie po 20 rokoch...a poisteny je na vsetky urazy, hospitalizacie, operacie, vazne choroby....

evittam
8. dec 2018

@lejka01 Najväčšia chyba dávať spolu poistenie a sporenie....

evittam
8. dec 2018

@nikka455 Ako vies co bude za 15-20rokov a ze zarobis na tvojich investíciách do nejakého sporenia?

evittam
8. dec 2018

@arasidka123 S čím konkrétne ste spokojni?

lenka0033
8. dec 2018

@lejka01 komplexne poistenie spolu zo spojením je pekná blbosť. Vyhodne len pre poisťovňu. Teta takto "setrila az ma jej syn", po 15 rokoch bola sklamaná, ze tam skoro nic nasporene nie je a to platila 50 e mesačne. Ta takých poistných ziska len poistovna nie klient, to radsej sporiť na vkladnú knižku, aj tam je urok len 0,05 % percent. Nikde Vám nedajú 5 % ako je v reklame, tuším Prima banka, som tam bola, ze urok je 0,2 % ročne a nie 5 %, pekne klamú

lenka0033
8. dec 2018

@nikka455 koľko percent? Väčšinou dávajú tak 0,05 pri sporeni

lenka0033
8. dec 2018

@evittam súhlasím

lejka01
8. dec 2018

@evittam podla toho ako je zmluva postavena

evittam
8. dec 2018

@lejka01 Mozes mať zmluvu postavenu ako chces. Neexistuje zmluva postavena tak aby sa takýto produkt oplatil. Ale tvoju istotu a to ze tomu veris ti neberiem.

lenka0033
8. dec 2018

@dorotka9819 v prima banka? Ha, aky urok? 5 % to nie je ako trepu v reklame, núkajú 0,2 % a to musite dat poriadnu sumu mesacne na to sporenie. V Alianze je to predrazene, tam získa len poistovna. Neoplatí sa poistenie zo "sporenim ", to nie je sporenie ale tak mozno poplatky poistovni, ktora ma z toho zisk

lejka01
8. dec 2018

@lenka0033 ide o to ako je zmluva postavena. My mame fixnu ciastu na vyplatenie po tych cca 20 rokov...netreba sa nechavat poistovat u ludi, ktori sa tomu nerozumeju za napr 20 eur mesacne, v tom pripade ano radsej na vkladnu knizku

lenka0033
8. dec 2018

@lejka01 stale ide o to, ze urok je mizerný, navyse dostanete 1 cent mesacne (skusenost v rodine) pri sporeni po 20 e / mesiac. Ja takýmto sporenia neverím, to mozete šetriť rovno do skleneneho prasata, pokladničky. Poistovna ci banka este pýta poplatok za vedenie sporenia, spišiaci ucet, poducet je niekedy spoplatneny. Účtované su rozne poplatky súvisiace zo správou takého uctu, nic nie je zadarmo

evittam
8. dec 2018

@lejka01 No a koľko platis,kolko je ta "super" fixna ciastka a hlavne aku bude mať hodnotu za tych 20rokov....😁😉 A či vôbec este ta poistovna aj bude existovať.
A ano, agenti s teplou vodou co tomu rozumeju vedia výborne poradiť - hlavne tak aby zarobili oni.😉

nikka455
8. dec 2018

@evittam nikto nevie co bude za 15 rokov. Tak mam teraz vsetko minat a nic neodkladat lebo neviem co bude? Je to investovanie do akcii, a z dlhodobeho hladiska (15-20 rokov) je nizke riziko straty. Ale to ty urcite vies.

evittam
8. dec 2018

@nikka455 Ja nikde nepisem,ze mas vsetko minut. Len som napísala,ze neexistuje ziadne sporenie co sa oplati. Nizke riziko straty v prípade akcii? Naozaj tomu veris? Vela stastia v ďalšom investovani.

lejka01
8. dec 2018

Ach zeny ste ako take utocne supy....kazda mate svoju pravdu a aj mat budete /to je predsa ok/, takze nebudem sa s Vami hadat a natahovat a vysvetlovat a presviedcat a podobne...pre kazdeho je nieco ine vyhodne. Takze idem svoju energiu minat na syna 😂 krasny vikend prajem

evittam
8. dec 2018

@lejka01 Ale tu nikto neutoci. Diskutujeme ako aj ty. A presne ako pises-ty mas iny nazor. A ten kto ho nezdiela je uz podla teba "utocny sup".😂 Mne je skutocne jedno kam davas svoje peniaze. Pekny den aj tebe.😉

nikka455
8. dec 2018

@evittam tak ty si setri doma do vankusa, ked neexistuje nic co sa oplati. Ja si budem dalej investovat do akcii. Pekny den

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
8. dec 2018

@nikka455 Ach jaj. Neexistuju len akcii, sporenia, banky a podobne alebo len vankúš. 😉😂 Vdaka a aj tebe pekny den

nikka455
8. dec 2018

@evittam a zase jedna, ktora si mysli, ze len ona ma vzdy vo vsetkom pravdu. Tak porad pani co sa oplati, taka bola otazka ak sa nemylim. A nie tu posmesne komentovat kto ma ake sporenie a ako sa nic neoplati.

evittam
8. dec 2018

@nikka455 Ja niekde pisem,ze len ja mám pravdu?! Pani sa pytala aké sporenie sa oplati. Odpoved dostala. Aj odo mna.
A komentovat si budem čo chcem-o tom je diskusia. Len som chcela poukázať na to,ze naozaj neexistuje produkt, ktory sa oplati co sa sporenia tyka. Bohuzial je to tak. A na to či skôr ci neskor prídeš nielen ty. Este raz pekny den

gerlachovka
8. dec 2018

Žiaľ súhlasím, že neexistuje výhodné sporenie . Výhodné je len pre banky, poisťovne. Banky peniaze klientov investujú na finančných trhoch alebo z nich poskytujú úvery na ktorých zarábajú pre seba ( a klientom dajú len odrobinky) a poisťovne niesu na to, aby pomáhali, ale aby zarábali. Čím skôr si to človek uvedomí, tým lepsie pre neho. Ja synovi len odkladám na môj poducet aj to len preto, že ich nemienim odkladať do skrine. Tých pár centov čo sa to úročí neberiem ako sporenie. Proste ako sporenie beriem len to čo mu ja odložím. Áno, viem, inflácia.....ale i tak aspoň niečo našetrim, no vdaka môjmu úsiliu, nespolieham sa na banku alebo sporiteľňu, či poisťovňu.

hettinka
8. dec 2018

@erika33334 takýchto tém tu bolo už veľa a vždy to dospelo k tomu, že niekto radil klasické produkty, ktoré majú banky a poisťovne a potom sú tu takí, čo sú proti tomu a budú ti radiť rôzne investície do Amundi alebo kupovanie pozemkov/bytov na neskorší predaj a prenájom.

Ale v konečnom dôsledku závisí od toho, koľko chceš dieťaťu nasporiť, koľko vôbec môžeš dávať, či mesačne, alebo nepravidelne (odkladať peniaze od starých rodičov zo sviatkov a vianoc). A či existuje výhodné, no neviem, nám sa investičné sporenia neoplatili absolútne, boli sme v mínuse (aj u dcéry po skoro 18 rokoch), som to všetko zrušila. Poistku máme tiež, ale to beriem aj ako krytie rizika a či bude výhodná, to ešte neviem, keďže nám ešte len bude o rok končiť pri staršej a u mladšieho ešte neskôr. Mne osobne sa oplatila poistka parádne, nemôžem sa sťažovať. Ale v čase, ked som ju zakladala, boli úplne iné podmienky a výnosy.
Okrem toho máme stavebko, tiež kedysi celkom výhodné, teraz to tak pokazili, že už sa to neoplatí pre dospelých prakticky vôbec a u detí otázne ...
Deti majú aj osobný účet (namiesto knižky), kam im tiež dávame niečo, ale to sú peniaze, ktoré občas minú, teda nie dlhodobé sporenie.

A čo je výhodné ... nuž v niečom majú ženy pravdu, že nič. Vždy sú inflácia + všakovaké poplatky vyššie ako výnosy a celkovo hodnota peňazí, najmä ak je človek konzervatívny sporiteľ, že len niekam dáva peniaze a čaká, že ich po 20 rokoch vyberie. I keby suma narástla aj o 20%, kúpi si za to dieťa menej, ako dnes.
Na druhej strane, ak neodložíš dieťaťu nič, nebude mať o 20 rokov nič. Ak mu odložíš niečo, bude mať na štart do života, dofinancovanie vysokej školy, alebo jazykový kurz v zahraničí, alebo.... Ale namiesto sporenia "do punčochy" radšej treba investovať do vzdelania a zdravia, nech si vie potom hlavne zarobiť.