Syna neprijali do škôlky. Ako postupovať po materskej?

natali1985
7. jan 2011

Chcem sa opytat ako dalej ked mi konči MD? Moj syn sa narodil 3.2.2008 takže v tom to roku mi konči MD,neviem ako mam teraz postupovat ked že mi syna neprijali do školky pre nedostatok miesta a ked že som slobodna matka a nemam kde nechat syna tak budem musit pravdepodovne do septembra ostat doma.Chcem sa opýtat ako je to s tým predlžením MD o 6týždnov?Plati to len pre mamičky ktore porodili teraz v roku2011?A ešte sa chcem opytat...ked som počas MD dostata vypoved z organizačnych dovodov,a pojdem sa teraz vo februari zaevidovat na urad práce budem dostavat niejake socialne davky a ked ano ako dlho?Dakujem

kvetinka211
7. jan 2011

@natali1985 ahoj, kedze Tvoj syncek ma uz takmer 3 roky, na materskej uz urcite nie si, ale na rodicovskej ... a predlzenie sa tyka materskej ...ostatne zial neviem poradit ... mozno iba to, ze rodicovska moze byt dlhsia nez 3 roky v pripade, ze to vyzaduje zdravotny stav dietatka ...

maznacik007
7. jan 2011

narok na podporu ti nevznikne nakolko tvoj pracovny pomer dalej netrva. mozes mat narok na davku v hmotnej nudzi ale to tazko povedat... do 25 rokov veku sa posudzujes spolu s rodicmi, pred. ze dostavas vyzivne na maleho, treba zajst na UPSVAR a poziadat o tlaciva na priznanie hmotnej nudze oni ta budu dalej navigovat,

natali1985
autor
8. jan 2011

@kvetinka211 ja to mam stále pomilene tu matersku a rodičovsku...