Tehotenská dávka

barbi3012
12. feb 2024

Chcem sa spýtať, možno mi niekto bude vedieť poradiť. Dnes som si podávala žiadosť na tehotensku davku len neviem ci teda správne. Min.rok som pracovala pol roka na dohodu a pol roka už u iného zamestnávateľa normálne na zmluvu . Nárok na tehotensku by som mala,lenže ja som na to tlačivo dnes uviedla len terajšieho zamestnávateľa kt.mam a kde mam teraz aktívne poistenie a teda neviem ci sa mi bude počítať aj obdobie ktore je predtým, alebo sa to počíta automaticky a píše sa na tu žiadosť len aktívne nemocenské poistenie a dala som to spravne ? Ci si podať novú žiadosť a teda s oboma zamestnávateľmi aj keď už ta dohoda netrva? Ak by mi niekto vedel poradiť vopred ďakujem.

@barbi3012 malo by to byť tak, že dávaš aktívne poistenie a dávka sa počíta za predchádzajúci kalendárny rok, resp z tohto pr. pomeru, ak trvá aspoň 90 dní. Podmienka je ale aj 270 dní nemocenského poistenia.

lilinka88
12. feb 2024

Píše sa iba aktuálny zamestnávateľ, dávka sa ti počíta iba z toho

barbi3012
autor
12. feb 2024

Takže chápem tomu správne ,že aj keď som tu dohodu nenapísala ktorá už nieje aktívna, bude sa mi rátať do tých 270 dní? Do žiadosti som napísala len aktuálneho zamestnávateľa u ktorého som 7 mesiacov ,teda potrebujem aby sa mi rátala aj ta dohoda na dávku. Ale myslela som si, že teda keď je ukončená písať ju nemám do žiadosti

lilinka88
12. feb 2024

@barbi3012 áno, chápeš správne. Do 270 dní sa počíta aj akékoľvek uzavreté poistenie v posledných 2 rokoch, ale dávku si uplatňuješ len z aktuálneho aktívneho NP

barbi3012
autor
12. feb 2024

@lilinka88 tak super, ďakujem krásne za odpoveď