Tehotná študentka na VŠ - na čo mám nárok ?

amelia9293
5. aug 2019

Ahojte, čakáme babo, ale štúdium na VŠ koncim až budúci rok, ak som to pochopila správne tak na materskú nárok nemám, ale na rodičovský príspevok áno. Vedel by mi niekto polopate vysvetlit, ako presne postupovať pri jeho vybavení a aké dokumenty k tomu potrebujem ? Ďakujem. 😊

d_majka
5. aug 2019

@amelia9293 ahoj. Ja som toto iste riešila minulý rok 🙂 keď ti dá lekár doklad na materskú musíš si to zaniesť na sociálku aj keď už dopredu vieš že na materskú nárok nemáš ale potrebuješ aby ti to dali písomne že nespĺňas podmienky. A keď ti to príde tak si to odlož a s tým potom pôjdeš po pôrode na úrad práce soc.veci a rodiny a tam im to dáš aby ti oni mohli uznať rodičovský príspevok

evittam
5. aug 2019

@amelia9293 Najskor poziadas o MD na SP, po porode kopiu rozhodnutia o tom ze nemáš narok na MD+tvoj OP+RL dietata+žiadosť o RP a ziadost o rodinne prídavky na UPSVaR, ak ti to nebude ponáhľať tak odporúčam vybavovať spolu s prispevkom pri narodení dieťaťa t.j.po 28dnoch dozitia dietata-tam potrebuješ tiež ziadost a potvrdenie od gynekologa a pediatra plus kópia zmluvy s pediatrom.

amelia9293
autor
5. aug 2019

@d_majka ďakujem 😊

d_majka
5. aug 2019

@amelia9293 za málo 🙂

bobula46
5. aug 2019

Všetko to čo baby napísali, plus ešte, ak sa ideš aj vydávať tak pokiaľ ostaneš na dennom/individuálnom tak si môže manžel na teba brať prídavky plus ešte mám pocit že sa dalo čosi vybaviť ale nespomeniem si. Možno keď stretnem sesternicu (ona to tiež riešila) tak poradí a napíšem 😀

amelia9293
autor
6. aug 2019

@bobula46 budeme sa brat áno, ale priateľ nie je Slovák takze to sa nás asi netýka....

bobula46
6. aug 2019

@amelia9293 jaj, tak to teda neporadim, najlepšie keď sa opýta tam kde pracuje, možno mu poradia.