Druhý rok na materskej a znova tehotná

janka11515
11. jún 2017

Dobry den. Som na materskej dovolenke druhy rok a cakame druhe babatko. Vie mi niekto poradit ako mam postupovat? Ci mam druhe tehotenstvo nahlasit zamestnavatelovi a ci po narodeni druheho dietatka budem znova dostavat matersku, alebo dalej len rodicovsky prispevok ? Dakujem

34michaela
11. jún 2017

AJ moj pripad,tiez som druhy rok na materskej-teda uz poberam rodicovsky a som tehotna.Od maja som uz znova na materskej,kazdu chvilu porodim.Tehotenstvo nemusite nikde nahlasovat,uz len ked vam vypise gynekolog matersku-papier odnesiete do prace ak ste zamestnana a to je vsetko..A ked vam pride domou papier o rozhodnute,ze mate matersku schvalenu tak uz len na Urad ho odniest aby vam pozastavili rodicak lebo znovu budete poberat matersku

huahua
11. jún 2017

@janka11515 nárok na materskú mas, ak v case nastupu na tuto druhu materskú dovolenku tvoj pracovný pomer stale trvá (ak si na dobu neurčitú, alebo ak ti este neskončila zmluva na dobu určitú)

janka11515
autor
11. jún 2017

34michaela , huahua - Dakujem Vam za informacie. A materska je kolko? 6 mesiacov? alebo 8?

petjka
11. jún 2017

Materská je 36 týždňov. Ja som v rovnakej situácii no ja som oficiálne emailom nahlásila tehotenstvo a budúci nástup na materskú dovolenku. Zároveň som sa dohodla na čerpaní svojej starej dovolenky medzi rodicovskou a materskou dovolenkou. Takáto finančná injekcia pomoze po tých mesiacoch na rodičovskej dovolenke 🙂 a zároveň som si zistila ako sa bude počítať budúca materská. Materská sa vypočíta z predpokladu koľko by som zarobila ak by som bola v práci v minulom roku, tzn v roku 2016.

slniecko323
11. jún 2017

@janka11515 34 tyzdnov

janka11515
autor
11. jún 2017

@petjka ze dovolenku ste cerpali tak, ze ste ukoncili rodicovsky, boli ste na dovolenke a potom vam zacala materska? spravne to chapem?

petjka
11. jún 2017

@janka11515 áno tak, ešte len tak budem cerpat, termín mám v novembri. Ukončím rodičovskú a 1.9. nastúpim na čerpanie mojej dovolenky zo zamestnania a 4.10 na materskú. Cize dostanem mzdu akoby som bola v práci za celý mesiac plus par dni

janka11515
autor
11. jún 2017

@petjka dakujem za radu. pozistujem si kolko mam dovolenky a uvidime co mi povedia.

petruldo
11. jún 2017

Rodičovský príspevok netreba rušiť kôli nástupu do práce na vyčerpanie dovolenky, ten vám patrí do veku 3 rokov dieťaťa alebo do nástupu na materskú dovolenku. Treba sa ale ohlásiť na sociálnej poisťovni z dôchodkového poistenia ako poistenec štátu deň pred nástupom do zamestnania.

miku1
11. jún 2017

@janka11515 Ja som si dovolenku čerpala až po návrate z práce z druhej materskej. Nie medzi prvou a druhou materskou. Neviem, či si čerpaním dovolenky medzi materskými nepokafreš výšku druhej materskej...

petjka
11. jún 2017

@miku1 zistovala som a nepokafrem, nakoľko materská sa počíta nie z príjmu za aktuálny rok ale z predpokladaného príjmu za predchádzajúci rok.

janka11515
autor
18. aug 2017

@34michaela Dobry den. Bavili sme sa o tej materskej. Teraz som bola posledny krat u svojho gynekologa pred porodom a ziadny papier ohladom materskej mi nedal. Tak ako mam teraz postupovat ? Neviete mi poradit ?

gumkacka1
18. aug 2017

@janka11515 treba ist ku gynekologovi naspäť a vypytat si ho

34michaela
18. aug 2017

@janka11515 Ano Ved len gynekolog vas moze vypisat na matersku,tak treba ist a pytat si ho,on vam vypise od kedy nastupujete a odneste do prace

emilia25
18. aug 2017

Ja si cerpam dovolenku vzdy az po matetskej je to ako keby zena bola v praci takze po materskej vycerpam dovolenku ale aj rodicak vybavujem.

janka11515
autor
18. aug 2017

@34michaela dakujem, tak pojdem naspat za nim. Dufam ze ma s niecim neodbije 🙂

janka11515
autor
18. aug 2017

@gumkacka1 Dakujem za radu 🙂

janka11515
autor
18. aug 2017

@34michaela A mozem ten papier od lekara odniest aj tak neskor ? Lebo na matersku sa chodi 4 tyz. pred terminom a ten datum uz pesiel.

evittam
18. aug 2017

@janka11515 Na MD sa nastupuje 6-8tyzdnov pred pôrodom. A prepac za uprimnost, ale ro co mas za de.ila gynekológa?!

evittam
18. aug 2017

*to

janka11515
autor
18. aug 2017

@evittam Teraz mi povedal ze to som si sama mala pytat, ale to som nevedela a teraz mi uz bolo divne ze uz som tam bola posledny krat a on mi nic nedal tak preto sa pytam ze ked pojdem pomdelok za nim, cu to uz nebude neskoro to vybavovat

evittam
18. aug 2017

@janka11515 Este raz sa ta spytam-co to mas za de.ila gynekológa?! Tak ako si sa mala tiež zaujímat aj ty o nástup na MD tak ti on mal dat 6-8tyzdnov pred terminom porodu doklad o nástupe na MD.
Ja som bola napr.na poradni nejak okolo 20.oktobra, nastup na MD 3.11. a ďalšia poradna az niekde okolo 20.11., tak mi dal žiadosť uz toho 20.10.

evittam
18. aug 2017

@janka11515 No dostanes neskor peniaze kvoli jasnemu a starému "neznalosť neospravedlňuje"....😉

34michaela
19. aug 2017

@janka11515 Dobrý den,no napr ja ked som bola na poslednej poradni a sestricka mi vypisala papier na materske tak mi povedala,ze to treba ist odniest do 7dni do prace.

evittam
19. aug 2017

@34michaela No ano, aby mzdárka zmenila tvoj "status" na SP,ze si na MD od daného dátumu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre