Tlačivo o narodení dieťaťa na ÚPSVaR

andy1985
7. okt 2021

Ahojte dá sa na UPSVaR odoslať tlačivo Príspevok o narodení dieťaťa s poštou? Ďakujem

es2021
7. okt 2021

@andy1985 Ja keď som volala povedali mi že môžem. Ale lepšie je zavolať na ten svoj úrad asi 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
7. okt 2021

Áno, od začiatku pandemie to zrazu možné je, hoci predtým sme tam na chodbe stepovali s novorodencami, lebo proste potrebovali vidieť originál občianskeho a rodný list dieťaťa. Ja som k žiadosti priložila fotokópiu rodného listu, avšak kópiu občianskeho už nie. Napriek tomu peniaze prišli. Rovnako som postupovala pri žiadosti o prídavky na dieťa či rodičovský príspevok

werony_n
7. okt 2021

@andy1985 áno tiež som posielala poštou, len pridala som svoj OP pre overenie údajov

andy1985
autor
7. okt 2021

Ďakujem. Dobre že píšete občiansky preukaz to mi nenapadlo. Viem že mám na to 6 mesiacov ale nechcem na to zabudnúť.

rik01lulaka
7. okt 2021

Síce vraj áno, ale ja si to radšej východim osobné všetko čo sa týka úradu práce, poisťovní atď...

marianna_peskova
7. okt 2021

Mne sa syn narodil ešte pred pandémiou, v roku 2018, a všetky takéto náležitosti som vybavovala poštou. Nebol s tým žiaden problém. Vždy som priložila žiadosť a k nej kópiu príslušnej dokumentácie.

gvenduska
8. okt 2021

Dá sa
Ale ja radsej idem osobne keďže mám zle skúsenosti z úradmi

lienka.7
8. okt 2021

@andy1985 ja som vsetko riesila dokonca mailom. Len teda potrebujes mat doma tlaciaren a skemer. Zavolala som si na urad, zistila komu patrim a priamo pracovnicke na jej mail poslala. A bolo.