Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

norik1
27. nov 2008

ja ani nemozem dokoncit tu vetu, ze co je....ale neposleme jej link do mailu? ved musi mat nejaky lahko odvoditelny mail ako väcsina v praci - meno.priezvisko@tam kde pracuje.sk....sice si to bude citat jej asistentka, ale mozno ze jej pride zle z toho, kde pracuje... 😵

alica147
27. nov 2008

norik suhlasím 😠

mata78
27. nov 2008

ahojte. trochu si vas tu citam a musim iba prikyvovat hlavou. sama som matkou dvoch malických deti. povodne som si myslela, že pojdem do prace ked prestanem malicku kojit, pretože je to naročné žit v ba a mat dve malé deti a jeden prijem. pri detoch mala byt mama, ale ak by dostala tu smiešnu 1000 z čoho by platila odvody? a nemyslím si, že by moja mama pri starostlivosti o nase deti mala menšie vydavky ako v skolke alebo opatrovatelka. ved varit detom musi aj ona, prat tiež.
a kej tomanovej. budte rady, že ste ju nezažili na prednáškach v škole. prednasala geriatriu. dobre sme si vždy pospali.

katmi
27. nov 2008

norik idem to skusit najst.. normalne som sa do toho nejak zazrala 😅 😀 😝

katmi
27. nov 2008

kocky nasla som ze sekretarku ministerky, alebo oddelenie pre styk s verejnostou..tak ktore?? 😉

katmi
27. nov 2008

yo ten rodicovsky vymyslela asi preto takto,lebo nam dvihla pridavky na deti..z 540 na 640 .. teda uuuzasne vela 😠

norik1
27. nov 2008

no hej tak to sa skoro vyrovna...skoro faaaakt to iste. Ved musime zaplatit cechovi 1,5 miliardy zo statneho, cize rovna sa z nasho no a kto to zaplati? my...takze treba kratit na matkach 😝 😝

katmi
27. nov 2008

miramkac inak este som chcela dodat.. ak pojdem do prace, aj ked zatial len na polovicny uvazok,tak musim dat malu do jasliciek - sukromnych,aby som neprisla o rodicovsky.. rodicovsky mi akurat tak bude stacit na ten pol den na zaplatenie jasliciek.. to po prve.. po druhe.. ked budem pracovat na pol.uvazok,tak dostanem kolko?? max 9tis a to hovorim o kockach,ktore zarabaju lepsie.. co tie,ktore maju napr.15-16tisic v cistom?? mozno menej?? nebudu s dietatom a este budu mat mozno horsie,ako ked poberali materské.. tak o com toto je??? o h...e 😠 domyslite si 😒

norik1
27. nov 2008

Katmi mozno by bolo dobre to poslat aj tam aj tam 😕

katmi
27. nov 2008

tothova@employment.gov.sk - toto je jej sekretarka..
okv@employment.gov.sk - odd.pre styk a komunikaciu s verejnostou..

a ako to urobime?? zalozime nejaku mailovu schranku alebo ako??

norik1
27. nov 2008

to je asi jedno, ved aj tak tu verejne pretriasame, ze to tam posleme... ked dostanu link, tak to tu uvidia 😵

katmi
27. nov 2008

nejde o to.. ide mi o to,aby sme to poslali spolu aj s nejakym listom alebo co.. a mailova adresa napr.nespokojne.mamicky 🙂 alebo tak nejak

ivuss01
27. nov 2008

katmi, tych 9000-11000 je bezny plat robotnika na orave, robila som tu v jednej firme, sice robotnika na pase, lepsiu robotu tazko zozenies bez tlacenky, a ked som mala 10500sk bola som rada ako blcha!

a od kedy zvysili tie pridavky? za tych smiesnych 100 sk nekupim malej ani kasu, a na 3 hipky musim este trochu doplatit, 😠

ale slova terajsej vlady:pomahame mladym rodinam!!!!!!!
ale vidime to vsetci, hlavne je, ze sa oni maju dobre 😠

katmi
27. nov 2008

kocky pridajte sa.. sup sem so svojimi napadmi,navrhmi..

katmi
27. nov 2008

ivuss no vidis.. takze ak by taka pani,co robi robotnicku mala ist na polovicny uvazok, dostane 4500-5500sk.. a to je co????? ved z toho sa zit nedaaaaa 🙄

katmi
27. nov 2008

yo a keby sme sa teda mali "riadit" vyhlasenim sudruzky ministerky ze nech robi mamicka karieru alebo sa stara o dieta.. tak teda praca v tovarni..to ti je teda kariera.. ti poviem .. taky ludia su radi paneboze ze vobec pracu majuu.. vies co ja by som jej dala mesiac zit z toho,co zarobi taky priemerny robotnik tam u vas.. som zvedava,coby robila.. by zila asi o chlebe a vode..

norik1
27. nov 2008

ja som ju nevolila a nechcela, ale co uz....teraz musime pockat kym buedu nove volby a nepos.at to zas.... 😝 😝 😝

ivuss01
27. nov 2008

nech zvysia ten RP, ved nezamestnamy sa maju lepsie, ako som uz pisala, jedem je nezemestnany 13 rokov a ma 5135sk
a my sa tu mame postarat o seba, deti za 5000sk s pridavkami 😠 😠
lebo manzelov platik ide na poplatky, a to mala este nema napr.plienky 😠 😠

jednoznacme by ten prispevok mali zvysit, lebo toto je vysmech, hanbit sa mozu

katmi
27. nov 2008

presne. toto je taka hanba ze az.. videli ste,ake maju rodicovske prispevky v cechach??? 😨 skoro som odpadla..

ivuss01
27. nov 2008

videla, my len mozeme ticho zavidiet! 11000kc
aby sme mali take RP mali by sme poslat nasich manzelikov do ciech a vybavit nove papiere... 😕
ale to tiez nieje vyhra, nemat draheho doma...

miriamkac
27. nov 2008

Inac ja by som brala podobny system ako v cechach...
Alebo by som aj rodicovsky prispevok "nadstavila" podobne ako je matersky...t.j. podla odrobenych rokov...pripadne nejake zaratanie od skoncenia povinnej skolskej dochadzky (lebo pevne verim, ze aj nejakej 16-tke sa stane "nehoda" 😝 ...ale to neznamena, ze ked studuje, alebo v studiu pokracuje, aby zila na almuzne) a potom si myslim, ze pre "lenivych" spoluobcanov by to nebolo vyuzitiaschopne.... 😝 ....

alica147
27. nov 2008

katmi ja som za to ako si navrhla založiť mailovu schránku napr. nespokojnemamaicky@gmail.com a hodiť jej linky z tejto aj z diskusie čo bola v paragrafoch 😠

alica147
27. nov 2008

ta adresa može byť hocijaká

katmi
27. nov 2008

alica dobre.. tak to zalozim.. ale chcela by som este nejaky list.. dajte sem svoje navrhy.. nejaky slusny 😅 😀 😝
ako napr.vazena pani ministerka.. aa dalej mi dosiel slovnik 😀 je pokrocila hodina nato,aby moj mozog daco vyprodukoval

ivuss01
27. nov 2008

miriamkac , ja som z hornej oravy, zarabala som mesacne v cistom cca9500-10500, potom som vymenila zamestnamie, tam som mala prve 3 mesiace min. mzdu, a vies kolko my vysla materska? 153,67sk na den! t.j 4610sk na mesiac!!! Aby som mala matersku aspon 8000sk, musela by som mat cca17000sk v cistom! co je na orave len sen, pokial nie si niejaky veduci, a aj to by bol plat s premiami!!

alica147
27. nov 2008

katmi na čo list?diskusia je velavravná resp. vševravná 😀 😀

katmi
27. nov 2008

ali chcela som byt slusna 😉

alica147
27. nov 2008

rodičovský príspevok je výsmech a pohrdanie matkami,ja mám odpracovaných 20rokov(dosť daní som tomuto štátu odviedla aj poistenia aj všetkého možného) a je smutné že kvoli prachom musím ísť od malého do roboty po pol roku

katmi
27. nov 2008

kocky idem pozerat ordinaciu.. tak sa majte zatial.. zajtra to doriesime,dobre?? 😉

norik1
27. nov 2008

ivuss ty brdo to z coho zijete? ja vas obdivujem....ale ked nie je na vyber...Aj ked je smutne, ze matersku mas nizsiu ako rodicovsky a to ides na md z prace...