Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Treba hlásiť prechod na rodičovskú?

sssimi
20. nov 2012

Ahojte. Už si nepamätám ako to bolo pri staršej, ale je treba nahlásiť prechod z MD na RD? MD som čerpala z DNP do 4.10. MD za tie 4 dni mi už nabehla na účet a aj rodinné prídavky, len RD zatiaľ nenabehla. Viem, že dávky vyplácajú tuším až do 25teho v mesiaci, tak či mám ešte čakať. Ďakujem za info.

moon1979
20. nov 2012

no ak si si nevyplňala žiadosť na UPSVaR tak nič nečakaj 🙂

fedorkaa
20. nov 2012

Ahoj, mala by si vypísať žiadosť o poberanie rodičovského príspevku, a potrebuješ k tomu aj doklad od kedy do kedy si poberala materskú. Takže by si mala ísť na úrad práce a vybaviť si to tam. A peniažky dostanes až v decembri, spolu za oktober a november, teraz v novembri nedostaneš nič. pa

zuzka57
20. nov 2012

Tak je potrebne ist na Socialnu poistovnu po papier o tom,ze si poberala matersku a s nim na Urad práce si poziadat o rodicovsky prispevok.

andulka13
20. nov 2012

Ahoj! Mne koncila MD 9.10.. Musela som na socialku pre potvrdenie o tom, ze som poberala davku MD a s tym a rod. listom prihlasit sa na urade prace, kde som vyplnila ziadost. Dnes mi davka prisla na ucet (20. maju vyplatny den). Rozhodnutie o priznani davky nedavaju, ako som sa informovala, len poslu peniaze, no treba sa tam prihlasit!! Priznaju aj spatne a vyplatia, no najskor o mesiac.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli