Tri deti do 2 rokov

adalmba
26. apr 2020

Ahojte, ak by som ostala na MD-teraz pracujem na TPP a mám 2 ročne dvojčatá.
1. Môžem dať dvojčatá do jaslí a dostanem príspevok na jasle?
2. Môže manžel ísť spať do práce /teraz je na MD s dvojickami / a bude ešte môcť poberať rodicak?
3. Manžel ak sa vráti do práce, už nemáme nárok ani na RP ani príspevok na jasle?
4.Alebo ak sa vráti manžel do práce môžem dostávať iba ja materskú?
Na nete sa mi nepodarilo nájsť, na čo máme vlastne nárok. Ďakujem veľmi pekne

adalmba
autor
26. apr 2020

Hlavne sa mi jedná o tie jasle, neviem či to dám s troma sama doma

veronikaszabova
26. apr 2020

Ak to budes riesit teraz - bez tretieho dietata - mas narok bud na prispevok na jasle, alebo na RP --->> nemozes poberat aj aj.

Ak ty budes poberat MP --> muz nema narok na RP ( na ziadne dieta)

Ak ty budes poberat MP, zda sa mi, ze tym padom stratis narok na prispevok na jasle.
@evittam?

adalmba
autor
26. apr 2020

@veronikaszabova tretie bude pravdepodobne do 2 mesiacov, teda ono už je len či nám ho daj súd.

veronikaszabova
26. apr 2020

@adalmba tak snad ano ❤

adalmba
autor
26. apr 2020

@veronikaszabova no len 3 tak malé deti celý deň doma, aspoň na pol dna do jaslí keby išli dvojčatá , len to neutiahneme súkromné jasle bez príspevku na jasle, alebo keby aspoň muž mal nárok na RP. Tak váham, či si tretie teraz môžme dovoliť. Ale čo mám robiť, je to ich súrodenec..

mogaa
26. apr 2020

@adalmba jedna vec je že v súčasnej situácii sú jasle zavreté a ak sa otvoria nemusia mať volné miesto.....druhá vec, nemenej podstatná - na dieťa ktoré chodí do jasiel dostávaš buď príspevok na jasle alebo RP - nie oboje súčasne.....

janickacrazy
26. apr 2020

@adalmba aj tak sú teraz všetky jasle zavreté a boh vie kedy budú otvorené, určite nie skor ako v septembri, neboj, to zvládneš

adalmba
autor
26. apr 2020

@mogaa už mám deti prijaté do súkromných jasiel, nastúpiť mali od mája. A to že nie oboje súčasne viem, ja sa pýtam keď budem s tretím na MD či tie dve ak dám, nedám do jaslí majú na niečo nárok.

janickacrazy
26. apr 2020

@adalmba ak budeš na MD, tak nemáš nárok na príspevok na jasle

adalmba
autor
26. apr 2020

@janickacrazy ďakujem a manžel na RP? Na dvojčatá ak bude chodiť do práce? tak to utiahneme dáko ak áno

mogaa
26. apr 2020

@adalmba na dieťa nemôžeš brať súbežne RP aj príspevok na jasle.....buď RP(manžel) alebo príspevok na jasle

janickacrazy
26. apr 2020

@adalmba bohužiaľ ani manžel nemá nárok na RP na dvojčatá, pokiaľ si ty na MD

adalmba
autor
26. apr 2020

@janickacrazy ďakujem, aj som si myslela

adalmba
autor
26. apr 2020

@mogaa áno ja toto chápem, ja som skôr myslela že keď pôjde manžel do práce, dvojčatá majú vôbec na niečo aspoň nárok, jasle sa dajú platiť, aspoň čiastočne aj z RP. Ale už viem že dostanem iba ja MD. A manžel nič. Ďakujem

adalmba
autor
26. apr 2020

@janickacrazy prepáčte že otravujem, posledná otázka ak viete. Minulý rok som bola od januára do júla na materskej, potom som sa vrátila do práce. Z čoho sa mi bude rátať materská? Z platu 08/19 do 12/19 sa bude počítať vymeriavací základ? Ďakujem

janickacrazy
26. apr 2020

@adalmba no tak toto presne neviem, malo by sa rátať z roku 2019, ale skúste sa spýtať @evittam