Vplyv PN na výšku druhej materskej

21. apr 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať skúsených žien na moju otázku, keďže som v diskusiách nič nenasla.
Som zamestnaná na TPP nepretržite 9 rokov. Počas prvého tehotenstva som bola kvoli rizikovej gravidite od začiatku až po nástup na matersku na PNke. Materska mi vyšla maximalna. Potom som prešla na rodičovskú dovolenku. Keď mala dcérka rok a pol, opäť som otehotnela, čiže reťazový porod stíham.( neviem, ci to píšem spravne). Zaujima ma, či aj druhá materska mi vyjde maximalna alebo kvôli tej pnke dostanem iba minimálnu matersku. Nepracovala som počas rodicovskej dovolenky nikde inde.
Ďakujem za odpoveď.

nivea777
21. apr 2024

Pn výšku MD nijak neovplyvní. Otázne je,či maximalna vyšla aj s odmenami lebo z-ľ bude potvrdzovať pravdepodobný denný VZ ,čiže koľko by si zarobila ak by si pracovala. Ale pravdepodobne taky VZ aký ti vyšiel pri tehotenskom ti vyjde aj pri MD

jankamiskova
21. apr 2024

Mne naopak PNka pred nástupom na 1.MD...ovplyvnila výšku 2.MD ...mala som ju takto podstatne nižšiu...medzi deťmi je rok aj kúsok ...toľko moja čerstvá skúsenosť

autor
21. apr 2024

@nivea777 ďakujem za odpoved

autor
21. apr 2024

@jankamiskova naozaj? Tak toho sa obavam aj ja, ze to bude nejaká smiešna suma.

tessa2299
22. apr 2024

Mne PN nijak neznizila vysku MD. Treba si nastudovat, ze MD sa rata z hrubej mzdy a nie z PN. A kedze ti vychadza retazovy porod, tak to by ti malo zarucit, ze nizsiu MD ako si mala tu prvu, mat nebudes.

patusss
22. apr 2024

Nebudeš mať nižšiu materskú ako pri prvom.

veronikaszabova
22. apr 2024

@jankamiskova blbost ako hrom. PN v ziadnom pripade neovplyvnuje vysku materskej

autor
22. apr 2024

@patusss
@veronikaszabova
@tessa2299
Dievčatá, dakujem. 6.maja nastupujem na matersku, tak som sama zvedavá. Bola som v tom, že ta dlhodoba pnka mi výrazne ovplyvni matersku

lilinka88
22. apr 2024

Minulý rok si mala celý RD?

autor
22. apr 2024

@lilinka88 áno, cely...preco?

jankamiskova
22. apr 2024

Ale keďže autorka otázky bude mať väčší rozostup medzi deťmi ako som mala ja ...tam by to tu MD nemuselo znížiť ....keďže pri výške MD sa hladi na rok dozadu ....(Teda v tom roku, ktorý sa zohľadňuje nebola na PN už...na rozdiel od mojej situácie )

patusss
22. apr 2024

@jankamiskova pn sa do vypoctov o vyske nezohladnuje kazdopadne. Asi si menila zamestnavatela/uvazok/skoncil ti pracovny pomer. Autorka ma retazovu matersku.

lilinka88
22. apr 2024

Tak sa bude vychádzať z pravdepodobného vymeriavacieho základu, ktorý uvedie tvoj zamestnávateľ, aktuálna materská by však nemala byť nižšia ako predchádzajúca

jankamiskova
22. apr 2024

@patusss nepochopila si ma zjavne ...mám deti s ešte menším rozdielom ako autorka....a zamestnávateľ bol rovnaký ..štátna sféra

patusss
22. apr 2024

@alenah31 vnimam ta ako velmi rozumnu v tychto veciach, vysvetlis to prosim pre @jankamiskova ? Dakujem

veronikaszabova
22. apr 2024

@jankamiskova je jedno, kde pracujes. Je jedno, v ktorom roku bola PN... PN NEOVPLYVNUJE VYSKU MATERSKEJ ANI VYSKU PODPORY. Nakolko PN je davka, nezdanitelny "prijem"

patusss
22. apr 2024

@veronikaszabova možno MV a ich paragrafy majú nejakú výnimku 🤷‍♀️ v tom sa ozaj nevyznám