VŠZP - oznámenie

siklsi
9. máj 2023

Dcéra dovŕšila 3 roky, nechodí do škôlky a keďže čakáme 2.babo chcem sa nahlásiť ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov. Mam vypísať cestné vyhlásenie a ešte 1 tlačivo- to podstatnejšie :D len ho neviem nájsť. Viete mi niekto dat info kde ho nájdem? Ďakujem

zuzubb007
9. máj 2023

Zdravotne dovody ma dieta? Lebo to nejde len tak nechcem dieta do skolky

veronikaszabova
9. máj 2023

@zuzubb007 a preco by nemohla mat dieta doma? Nie kazde dieta musi chodit do skolky.

zuzubb007
9. máj 2023

@veronikaszabova no minimalne 5 rocne zo zakona musi ist do predskolskej

slavomira236
9. máj 2023

@zuzubb007 pise ze ma 3 roky

veronikaszabova
9. máj 2023

@zuzubb007 ved jej dieta ma 3r, nie 5

zuzubb007
9. máj 2023

Pardon lebo pise, ze do 6 rokov, tak moze na rok ak chce

siklsi
autor
9. máj 2023

@zuzubb007 nema zdravotné dôvody, do škôlky pôjde od septembra..dovtedy budem doma s ňou ako rodič starajuci sa o dieťa do 6 rokov, nebudem na predĺženej RD....

x_mery_x
9. máj 2023

Aj ja sa chcem ist tak nahlasit a ozaj treba nieco vypisovat? Ja som bola v tom, ze tam staci prist a nahlasit.

siklsi
autor
9. máj 2023

@x_mery_x treba, volala som tam, ale zabudla som kde nájdem to 2.tlacivo..tak nič, skúsim ešte raz zavolať 🙂

zuzka_204
9. máj 2023

Ani ja to.tlacivo nikde neviem nájsť

siklsi
autor
9. máj 2023

@zuzka_204 skúsim zajtra zavolať. Ak to nájdem tak hodím link

siklsi
autor
10. máj 2023
x_mery_x
10. máj 2023

@siklsi dakujem

zuzka_204
11. máj 2023

Ďakujem pekne

zuzka_204
11. máj 2023

A kedy máš dátum pôrodu? Mne dátum pôrodu vychádza na november .a syn pôjdem od septembra do škôlky na celý deň. tak my bude treba ešte vykriť september a október..a to asi len tak že si poistné zaplatím sama

siklsi
autor
12. máj 2023

@zuzka_204 no hej, asi tak ze si to zaplatis sama teda.... ja mam termín koncom júla, čiže v auguste niekedy požiadam o rodičovský príspevok, snáď mi ho čím skôr schvália nech môžem opäť zrušiť na zdravotnej že som osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov...a nech môže ísť od septembra mala do škôlky na celý deň...
Časovo masaker keďže všetky schválenia tam trvajú min.mesiac ale tak čo...spolieham sa na to, že to dáme🙂

tanyag
12. máj 2023

Ja som s dcérou doma do 6 rokov, tiež nechodí do škôlky (má 4 roky) a žiadne tlačivá mi netrebalo, len som išla do poisťovňe a tam to hneď dali do počítača...

siklsi
autor
14. máj 2023

@tanyag neviem 🤷‍♀️ informovala som sa na infolinke, tam ma neviedli k tým tlačivám...v piatok som ich bola osobne na pobočke poisťovne zaniesť, pani mi odpísala do nich čo som nevedela, nahodila to do systemu..kópiu mi dala aj domov takže aspoň mam niečo v rukách kto teraz vlastne som 🙂
Možno to všade funguje inak, neviem 🙂

tanyag
14. máj 2023

@siklsi Možno, hlavne, že to máte vybavené 🙂