Vybavenie rodičáku mimo trvalého bydliska

aleksia
9. aug 2018

Dobry den, prestahovali sme sa do Bratislavy, no trvaly pobyt mame stale v Kosiciach. Zanedlho mi konci materska a treba sa mi nahlasit na rodicovsku, je potrebne ist na urad prace a socialnu poistovnu osobne, alebo da sa to vybavit telefonicky/mailom?Dakujem za vsetky postrehy

evittam
9. aug 2018

@aleksia Osobne. Potrebuješ potvrdenie od SP od kedy do kedy si mala MD a ďalej dorucit vypisanu ziadost o RP spolu s kopiou RL na UPSVaR.

majusqa77
9. aug 2018

ak mas op s cipom by som skusila cez slovensko.sk

seagul
9. aug 2018

@majusqa77 to žiaľbohu v praxi nefunguje lebo chcú originál dokladov ( potvrdenia od SP).....viem, je to choré, skoro som odpadla keď mi kôli tomu volali potom čo som podala elektronicku žiadosť.

majusqa77
9. aug 2018

@seagul to fakt? Lebo ja som v 2015tom vybavila aj prispevok pri narodeni, aj pridavky na dieta cez to.. ..podpisala si v schranke zvlast kazdy prilozeny dokument?

seagul
9. aug 2018

@majusqa77 áno, mala som aj elektricky podpis a všetko podpísané, nepomohlo. 2017- Senec. Ešte aj rodný list chceli originál. Podľa mňa elektricku žiadosť v živote nevideli 😃

majusqa77
9. aug 2018

@seagul ako mne ked dosla obalka z upsvar, cakala som, ze tam bude ziadost o dolozenie dokladov.. ..a tam priznanie, som ostala prekvapena vtedy. Ale ja to veru skusim aj teraz elektronicky poslat 🙂

matymaty
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aleksia
autor
17. aug 2018

@evittam a musim osobne v mieste trvaleho bydliska?

evittam
17. aug 2018

@aleksia To netusim.