Výpočet hrubej mzdy 90 dní pred nástupom na materskú

romanuuska
29. okt 2016

Ahojte, ja som Romanka, neviem si rady s materskou. Od 3.10.2016 som v novom zamestnaní a chcela by som sa poradiť, či je možné od napr. polky decembra ist na PN, na cca 2 mesiace, potom ma zamestna partner na viac ako 90 dní pred nástupom na materskú- z tohto prijmu sa mi bude potom počítať materská? 270 dní mam odrobených za posledné 2 roky pred porodom. A kolko mi má dávať hrubú mzdu, ak chcem mať najvyššiu materskú?
Ďakujem za každú radu 🙂

betka269
29. okt 2016

Napis mi spravu🙂

havana_frost
29. okt 2016

Ano. Hruby prijem cca 1800 € (pre vypocet materskeho od maja 2017)

romanuuska
autor
29. okt 2016

A tie odvody majú byť teda aké, z hrubého 1800€?

havana_frost
29. okt 2016

@romanuuska ano, z hrubeho cca 1800, nie je to presny strop, google ti povie presnejsie, aj kalkulacku odvodov

romanuuska
autor
29. okt 2016

Ďakujem, ešte jedna otázka, ked pojdem na PN na par mesiacov, potom ukončím PN, ukončím zamestnanie a zamestnam sa u partnera, nie je tam podmienka, ze sa musim registrovať na UPSVaR? Ci namiesto na PNku nemam ist na UP? Ako to mam spraviť?

romanuuska
autor
29. okt 2016

@havana_frost akujem, ešte jedna otázka, ked pojdem na PN na par mesiacov, potom ukončím PN, ukončím zamestnanie a zamestnam sa u partnera, nie je tam podmienka, ze sa musim registrovať na UPSVaR? Ci namiesto na PNku nemam ist na UP? Ako to mam spraviť?

havana_frost
29. okt 2016

@romanuuska ak mas dost dni (270) nem. poistenia tak je jedno ci budes PN alebo evidovana nezamestnana. Akurat ze ako PN budes dostavat marodku-co je vyhodnejsie. Z hladiska vysky materskeho to nehra rolu.

romanuuska
autor
30. okt 2016

@havana_frost a este ma napadlo, ak mozem- keby idem na PNku, ta sa pocita z predchadzajueho roku 2015, keby na nu idem v polke decembra, alebo za poslednych 12 mesiacov od decembra 2016?