Výpočet materskej z hrubej mzdy a odmien

21. aug 2020

Ahojte,

Nastúpila som do novej prace, mam hrubú mzdu ku ktorej mi po skúšobnej dobe pribudnú odmeny, ktoré sa vraj nebudú meniť, ale tak to chcú urobiť. Ja som tehotná 🤷 ako sa bude z toho vypočítavat materska? Ovplyvní to nejako keď by som mala napr rovnaký plat kazdy mesiac len v zmluve a dodatku by to bolo ponate ako hrubá mzda plus v dodatku odmeny? Som z toho debil neviem ako sa to počíta.

helcanw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
21. aug 2020

Materska sa ti bude pocitat z tvojho skutocneho zdanitelneho prijmu, je jedno co budes mat na zmluve...pokial teda budes splnat podmienky na vyplacanie materskeho

sylvia_123
21. aug 2020

Dobre píše - rachel36a 🙂

lucka_ke
21. aug 2020

a predtým si pracovala pre iného zamestnávateľa? od kedy máš novú zmluvu? že či nazbieraš potrebný počet dní na MD

autor
21. aug 2020

@lucka_ke robím nepretržite 3roky len som menila zamestnávateľov.. Takže to spĺňam... Ďakujem baby😊

lucka_ke
21. aug 2020

ak pôjdeš na MD v r. 2021 tak sa ti bude počítať z poslednej zmluvy, všetko čo máš na výplatnej páske, z čoho sa platí nemocenské poistenie

janka_266
21. aug 2020

Ospravedlňujem sa, že takto skačem do témy, ale chcela by som sa spýtať, ak by som šla na matersku koncom decembra 2020, tak sa mi materská počíta z roku 2019? A keby v januári 2021, tak z roku 2020? Ďakujem 😃

veronikaszabova
21. aug 2020

@janka_266 ak pracujes u toho isteho zamestnavatela, tak hej.

janka_266
21. aug 2020

@veronikaszabova to áno, ďakujem 😊