Výška materskej a rodičovského príspevku pri viacerých deťoch

12smile12
30. sep 2012

Ahojte , niečo mi nieje úplne jasné ... Máme 14 mesacnu dcerku a planujeme aj druhe babo.Chceme si to naplanovat tak , aby mi pokracovala materska dovolenka dalej .. chcem sa spytat co sa stane az by sa nam narodilo druhe dieta este pred nastupenim prveho do skolky? Aka je vyska rodicovskeho prispevku pri dvoch detoch , alebo meni sa to uz na matersku?? ... vie mi niekto poradit , aby sme mohli zacat s planovanim druheho babätka?? dakujem ..

jankagun
30. sep 2012

to by som aj ja rada vedela 😉

luliu
30. sep 2012

Ahoj, zalezi na tom či si zamestnana. Ak ano, po narodeni babatka ti začne chodit materská a prestane chodit rodičovský prispevok. Ak nie si zamestnana, budes dostavat dalej RP. Ale len jeden - je jedno kolko máš deti

12smile12
autor
30. sep 2012

Nemam v tom vobec jasno a po uradoch sa mi moc nechce chodit , pretoze nie vzdy su tam ochotny ludia ... 🙂

12smile12
autor
30. sep 2012

@luliu Dakujem za odpoved .. no velmi si ma nepotesila .. to znamena , ze keby mam aj 6 deti napr. tak ich mam uzivit s tymi cca 215eurami?? ... no fasa ... :(

zuhana2
30. sep 2012

rodicovsky 1x, rodinne pridavky 2x cca 240 euro

luliu
30. sep 2012

Bohuzial ano

12smile12
autor
30. sep 2012

@zuhana2 No ja som dufala , ze ma potešite niečim inym ako som nasla na internete , ale vidim , ze v tomto štáte je to biedne ... :(

zuhana2
30. sep 2012

@12smile12 ja mam dvojicky, dostavam 1,25 nasobok rodicovskej a 2x roedinne pridavky, je to 280 euro, ale tesim sa, lebo na zapade su krajiny, kde nic nedostanu mamicky

12smile12
autor
30. sep 2012

@zuhana2 je to síce aspon niečo viac , ale je to na zaplakanie , keby je matka sama ako ich ma uživit s takych penazi?? Som velmi vdacna , ze mam manzela , ze nam to klape lebo keby som sama moje dieta by asi trpelo ..

zuhana2
30. sep 2012

@12smile12 trpelo by 2X, za otcom a bez penazi

12smile12
autor
30. sep 2012

@12smile12 čítam , ze si s okresu lv? alebo priamo s lv?? ... ja som tiez s lv .. 🙂

martinkatinka
1. okt 2012

Vieš, štát počíta s tým, že o dieťa sa nestaráš len ty, ale aj otec...takže preto je tá suma taká, aká je....
Predstavte si, že by sme mali vysoké materské a potom následne aj rodičák... no načo by potom chlapi chodili do práce, keby sa nemuseli starať o svoje deti???
Nič v zlom, ale bohužiaľ, je to takto.... veď vidíme ako to "istá menšina" zneužíva..... ☹

moka066
1. okt 2012

a ked mi pocas rodicovskej dovolenky skoncila pracovna zmluva (doba urcita) tak ako aj tak by som dostavala RP? no fasa...a ked sa po skonceni RP zamestnam tak na minimalne rok aby som dostavala normalnu matersku a nie ako teraz 194eur..no fasa...a ze stat pomaha mladym ludom..

moon1979
1. okt 2012

@moka066 ak ti zanikne PP počas RD tak už nárok na materské mať nebudeš ... jedine ak by si si platila DNP alebo sa zamestnala aspon na 270 dní platila povinné odvody zo zamestnania a potom by ti znova vznikol nárok na matersku ... záleží od toho aký by si mala VZ, z toho sa potom ráta materská, ktorá čini 65% z VZ ... ak zarobíš málo, môžeš sa ešte dobrovolne pripoistit (DNP) ale tam treba rátať, že z minima to robí 120 EUR mesačne a materská potom z toho vychádza 210 Eur, ale tiez je potrebné splniť podmienku 270 dni DNP ...

moon1979
1. okt 2012

@martinkatinka to je síce fajn, ale asi nikto neráta s tým, že jeden celý plat vypadne a to je dosť velká položka ... keď si porovnám rodinné prídavky napr. s Rakuskom tak by som plakala ... u nás smiešnych 22 eur, tam vyse 400 eur mesačne ... a to su len rodinné prídavky ...