Výška materskej, ak otehotniem počas RD

lzvonekova
8. máj 2021

Dobrý deň zienky ,chcela by som sa spytat keď otehotniem počas RD budem mat materskú akú som aj mala aj keď mi skončila zmluva počas RD u môjho zamestnávateľa??

zuzanockamt
8. máj 2021

@lzvonekova nie,nemáš nárok na materské,ak ti skončila zmluva skôr ako si otehotnela

tosomja
8. máj 2021

@zuzanockamt ahoj. Pridám sa. Ja som dala výpoveď 31.12.2019, bola som na ÚP, potom platila dnp. 10.2.2020 som nastúpila na MD, dnp mi pokračovalo do 30.9.2020. som na RD a od 18.4.2021 by som mala byť na MD....ale ešte nemám rozhodnutie.
Neviem či mám nárok a ani v akej výške, ak nárok mám.

lzvonekova
autor
8. máj 2021

@tosomja ahojky ,ja som výpoveď nedala a myslím si ,že ani nemôžu dať výpoveď oni počas ochrannej lehoty či sa mýlim?

zuzanockamt
8. máj 2021

@lzvonekova píšeš,že ti skončila zmluva,čiže výpoveď ti nedali

tosomja
8. máj 2021

@lzvonekova ale ak si mala na určito, tak ti skončil pracovný pomer. Tak môžu.

petamich
8. máj 2021

@lzvonekova nechapem - pises, ze pracovny pomer ti skoncil, kedze bol na dobu urcitu, pises "ked otehotniem" = tehotna este nie si, tym padom sa na teba ziadna ochranna lehota nevztahuje (ta je 8 mesiacov od ukoncenia PP = zeny uz musia byt tehotne, ked pomer skoncil), takze v tomto pripade nie, nebudes mat narok na matersku, kedze nemas aktivne NP ani DNP, jedine, ze by si si to vypocitala, ci stihas splnit podmienky ak by si si platila DNP, treba si ale prepocitat ci sa ti to oplati, pripadne sa zamestnat

lzvonekova
autor
8. máj 2021

@zuzanockamt nie len sa pýtam ,že keby dá tak stalo

lzvonekova
autor
8. máj 2021

@petamich ja som na materskej 😉 zisťujem si to len kvôli tomu kedy otehotniem počas 3rokov čo som doma

lzvonekova
autor
8. máj 2021

@petamich zle som to napísala myslela som RP

petamich
8. máj 2021

@lzvonekova stale plati co som napisala, ak ti pracovny pomer netrva, je jedno kedy otehotenies pocas tych troch rokov - narok na matersku mat nebudes a RP dostanes ten nizsi (ak sa nic nezmeni resp. nezamestnas sa alebo si nebudes platit DNP), tak sa na teba nebude vztahovat retazovy porod a ani narok na matersu zial mat nebudes

petamich
8. máj 2021

@lzvonekova nizsi RP myslim na druhe dieta, na prve dieta budes mat ten vyssi, kedze na prve dieta si poberala matersku a to je podmienka 🙂