Výška rodičovského po jeho prerušení

smejko1988
25. jan 2021

Dobry deň, chcem sa opytat ak prerušim rodičovsky prispevok nebudem ho poberat lebo budem poberat ocr a o pol roka zas poziadam o poberanie rodicovskeho ak ocr skonci,bude vyska rodicovskeho taka ako mam teraz 380e ci sa zmeni?poradte

alenah31
25. jan 2021

@smejko1988 prac. pomer ti trva? Ak ano, nadtupis do prace, z kt. pojdes hned na ocr mas narok aj na ocr aj RP subezne. Len ci sa ti to oplati....od 1.2. zrejme skolky otvoria.

smejko1988
autor
25. jan 2021

@alenah31 pracovny pomer my trva,pani na urade mi vyslovene tvrdila ze nemozes brat aj rodicovaky aj ocr na to iste dieta ze je subezna davka,preto som to zrusila,ide mi oto ak mi neuznaju ocr a poziadam spat rodicovsky ci bude ten vysssi?

fidorka7
25. jan 2021

@smejko1988 vyšší

lauriinkaa
25. jan 2021

@smejko1988 zvláštne, ja som nastúpila do práce keď mala malá 2 roky, v jasliach bola stále chorá a normálne som mala ocr a zároveň chodíl rodicak..

alenah31
25. jan 2021

@smejko1988 jasne ze mozes poberat rodicak aj ocr pokial si znovu v praci. Subezne sa neda poberat pandemicky rodicak a ocr. Oberas sa o peniaze, ak pracujes a si na ocr nemusis rusit RP....sice nie si na RD, ale RP ti patri az do troch rokov. To nie je ziadna subezna davka.